OnePlus 8 Pro Almak Istiyorum ama 8T Pro'yu bekleyeyim mi?

Bu konuyu okuyanlar

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Selamlar

3-4 senedir iphone 7 kullaniyorum, hem hoparlöründeki sorun hem ekranin kücük gelmesinden dolayi telefonu degistirmek istiyorum ve iPhone almayi düsünmüyorum. Biraz da android deneyimleyeyim..

Anneme gecen yil oneplus 7 pro aldim, memnun kendisi.

Benim istedigim model oneplus 8 pro limited (12 gb ram, 256 kapasite) versiyonu. Fiyati yaklasik 1000 dolar.

1.png

https://www.digitec.ch/de/s1/produc...e-678-dual-sim-48mpx-5g-mobiltelefon-13085436

Oneplus 8T pro lar ne zaman cikar bilmiyorum.. Sizce bekleyeyim mi? Yani aralarinda devasa farkliliklar olabilir mi?

Ona göre siparis vereyim

Reaksiyon puanı
6,381
Beklemenizi önermem. 7T Pro ile 7Pro arasında ki en büyük fark ne? İşlemcinin 855 değil de 855+ olması. Ki o da çok büyük bir fark değil. 855'in yetmediği yerde 855+ da yetmiyor. Ama genel olarak arada ki fiyat farkı çok olmasa da fazla. Çok çok büyük ihtimalle yine böyle olacaktır diye düşünüyorum. 8pro almanızı öneririm.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Beklemenizi önermem. 7T Pro ile 7Pro arasında ki en büyük fark ne? İşlemcinin 855 değil de 855+ olması. Ki o da çok büyük bir fark değil. 855'in yetmediği yerde 855+ da yetmiyor. Ama genel olarak arada ki fiyat farkı çok olmasa da fazla. Çok çok büyük ihtimalle yine böyle olacaktır diye düşünüyorum. 8pro almanızı öneririm.
tesekkürler cevabiniz icin.. Ayni zamanda birz indirimlere bakiyorum da pek olmuyor indirim oneplus da

Reaksiyon puanı
6,381
tesekkürler cevabiniz icin.. Ayni zamanda birz indirimlere bakiyorum da pek olmuyor indirim oneplus da
Zaten şu soralar fiyatların düşeceği de yok indirim olacağı da. Zaten piyasada ki şeylerin %99'un da indirimli yazıyor ama onlar kasım'dan beri indirimli.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Önceki 2 nesilde olduğu gibi normal versiyonlar ile t versiyonlar arasında pek bir fark olmayacak( İşlemci dışında neredeyse değişiklik olmuyor. 865 ile 865+ arası farkı da sentetik testler dışında asla farkedemezsiniz). 8 Pro almanızı öneririm.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
İnternette bu 8 pro'nun bir videosunu gördüm, görüntü gerçekten nefes kesici.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
cevaplar icin tesekkürler. Alma asamasindayim simdi :))
Aklima diger cin telefonlari takiliyor, oppo, huawei gibi.. %100 oneplus dan emin degiim

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Sakın alma android çöp vallahi billahi çöp iphone 11 al android alma pişman olursun redmi note 8 var iphone 6s almadım diye gece gece rüyalarıma giriyor sakın alma android.

Reaksiyon puanı
6,381
Sakın alma android çöp vallahi billahi çöp iphone 11 al android alma pişman olursun redmi note 8 var iphone 6s almadım diye gece gece rüyalarıma giriyor sakın alma android.
Hala boş yapıyorsunuz. Redmi note 8 ile android 10 optimizasyonu çok kötü olduğu için Xiaomi o güncellemeyi vermiyor. Ayrıca artık boş konuşmak yerine gidin 6s alın sonra ıos 15 neden gelmiyordiye konu açarsınız. Artık insanları yanlış bilgilendirmeyin lütfen. Ayrıca redmi note 8 ile oneplus 8 pro ne alaka? Çok istiyorsanız size android 10 kurun dedik dinlemeden insanlara yanlış bilgi vermeye devam ediyorsunuz. Artık lütfen böyle şeyler yazmayın ve redmi note 8'i satıp veya iade edebiliyorsanız edin ve gidip 6S alın ve susun lütfen.

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Hala boş yapıyorsunuz. Redmi note 8 ile android 10 optimizasyonu çok kötü olduğu için Xiaomi o güncellemeyi vermiyor. Ayrıca artık boş konuşmak yerine gidin 6s alın sonra ıos 15 neden gelmiyordiye konu açarsınız. Artık insanları yanlış bilgilendirmeyin lütfen. Ayrıca redmi note 8 ile oneplus 8 pro ne alaka? Çok istiyorsanız size android 10 kurun dedik dinlemeden insanlara yanlış bilgi vermeye devam ediyorsunuz. Artık lütfen böyle şeyler yazmayın ve redmi note 8'i satıp veya iade edebiliyorsanız edin ve gidip 6S alın ve susun lütfen.
Android 10 gelince çok şey değişecek. Ama android tamamıyla çöp. S20 ultra yerine se 2 tercih ederim. Ben 13 yaşındayım babam izin vermez asla

Reaksiyon puanı
6,381
cevaplar icin tesekkürler. Alma asamasindayim simdi :))
Aklima diger cin telefonlari takiliyor, oppo, huawei gibi.. %100 oneplus dan emin degiim
Emin olun oneplus diğerlerinden daha stabil, optimizasyonu ise daha iyi. Zaten Oneplus kullanmadan android kulandım denilmemeli. Oneplus 8 pro hem ekran, hem performans, hem stabilite, hem yazılım kalitesi, hem yazılım desteği olarak diğer çin markalarından daha iyi. Yani içiniz rahat olsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Android 10 gelince çok şey değişecek. Ama android tamamıyla çöp. S20 ultra yerine se 2 tercih ederim. Ben 13 yaşındayım babam izin vermez asla
@Erenist2020 bu mesaj hakkında ilk aklınıza gelenleri yazar mısınız? Benim ilk aklıma gülmek geldi.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
ben zaten iphone 7 den gecmek istiyorum. Bir süre android deneyimi yasamak istiyorum. Belki ondan sonra tekrar iphone'a gecerim ama biraz android yasamak gerek :))

tek sikintim bu markayi mi almak..

Reaksiyon puanı
6,381
@ertan2002 lütfen bu kişiyi ciddiye almayın.

ben zaten iphone 7 den gecmek istiyorum. Bir süre android deneyimi yasamak istiyorum. Belki ondan sonra tekrar iphone'a gecerim ama biraz android yasamak gerek :))

tek sikintim bu markayi mi almak..
Oneplus, huawei, oppo, realme, xiaomi veya diğer çinli markalardan daha iyi genel olarak. Neden bu marka aklınıza takıldı?

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
@ertan2002 lütfen bu kişiyi ciddiye almayın.

Oneplus, huawei, oppo, realme, xiaomi veya diğer çinli markalardan daha iyi genel olarak. Neden bu marka aklınıza takıldı?

mesela oppo find x2 nin fiyati daha pahali.. acaba sadece kapasitesinin 512 gb olmasi yüzünden mi

Huawei p40 lar var, fiyatlari gayet uygun sanirim google play olmamasindan dolayi..

siz oneplus 8 pro yu tavsiye eder misiniz? 45 dk icinde siparis vermem gerek, verirsem yarin telefonu alacagim :)

Reaksiyon puanı
6,381
mesela oppo find x2 nin fiyati daha pahali.. acaba sadece kapasitesinin 512 gb olmasi yüzünden mi

Huawei p40 lar var, fiyatlari gayet uygun sanirim google play olmamasindan dolayi..

siz oneplus 8 pro yu tavsiye eder misiniz? 45 dk icinde siparis vermem gerek, verirsem yarin telefonu alacagim :)
Huawei markasını zaten düşünmeyin, oppo ile de oneplus arasında tabii ki de oneplus seçerim ve tavsiye ederim. Oneplus 8 pro öneririm. Find x2 pro her ne kadar her yerde çok çok fazla abartılmış olsa da oneplus 8 pro'nun verdiği hissi stabiliteyi ve optimizasyonu veremiyor.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Huawei markasını zaten düşünmeyin, oppo ile de oneplus arasında tabii ki de oneplus seçerim ve tavsiye ederim. Oneplus 8 pro öneririm. Find x2 pro her ne kadar her yerde çok çok fazla abartılmış olsa da oneplus 8 pro'nun verdiği hissi stabiliteyi ve optimizasyonu veremiyor.

cevaplariniz icin tesekkürle.r Siparisimi veriyorum.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Hayırlı olsun. Umarım memnun olursunuz.

cok tesekkürler. Verdim siparisi, yarin gidip firmadan alacagim telefonu :) posta ile gelmesini bekleyemem, gerci yarin posta ile ulasabiliyormus da gidip almak daha mantikli, orada ödeyecegim zaten. Bir de sansa 26 frank gibi bir ücret bana para ödemesi olarak geri vermisler, 988 frank/dolar'a geldi telefon

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Android kime göre neye göre çöp anlat bilelim.Android alma diyorsun Apple ın en çirkin, özellikleri en fazla kısılmış cihazını öneriyorsun.Kusura bakma ama paçalarından fanboyluk akıyor.Benim her zaman inandığım bir doğru var oda android işletim sistemi de güzel,ios da güzel tamamen tercih meselesi.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
3 yıldır firmayı yakından takip ediyorum. 2 yıldır kullanıcısıyım. 5T kullandım sonra 6Tye geçtim hâlâ 6T kullanıyorum ve oneplustan gerçekten fazlasıyla memnunum. Kullanıcılarının çok büyük çoğunluğu da memnun telefonlarından. Hayırlı olsun, OnePlus ailesine hoş geldiniz. Böyle devam ederlerse başka cihaz kullanmayı düşünmezsiniz (şahsi fikrimdir).

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
3 yıldır firmayı yakından takip ediyorum. 2 yıldır kullanıcısıyım. 5T kullandım sonra 6Tye geçtim hâlâ 6T kullanıyorum ve oneplustan gerçekten fazlasıyla memnunum. Kullanıcılarının çok büyük çoğunluğu da memnun telefonlarından. Hayırlı olsun, OnePlus ailesine hoş geldiniz. Böyle devam ederlerse başka cihaz kullanmayı düşünmezsiniz (şahsi fikrimdir).

tesekkürler.. Anneme almistim oneplus 7 pro, baya benim hosuma gitti. Pisman olacagimi düsünmüyorum hele iphone 7 den gecmek büyük bir fark yaratacak. Kendim yazilim mühendisiyim, mobil telefonlar icin uygulama yapiyorum o yzüden android ve iOS isletim sistemine sahip telefonlarimin olmasi önemli. Ayrica iphone'dan biraz uzaklasip android deneyimi yasamak istiyorum.

Kisaca sunu da ekleyeyim, beni android'den sogutan iki sey var. 1. si ilk akilli telefonum samsung galaxy s1, bir süre gectikten sonra acayip hantallasti telefon, rehberde bile birini aramak bulmak zulüm haline döndü. Sonra bir arkadasim iphone 5 hediye etti ve arada coook oldugunu farkettim. Ayrica yazilimci olarak iOS'un, android karsisinda cok daha iyi oldugunu, kapali sistem sayesinde daha güvenli oldugunu ve bug sayisinin daha az oldugunu farkettim. Ancak suan cok degismistir diye düsünüyorum. Bakip görelim :)

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Selamlar

3-4 senedir iphone 7 kullaniyorum, hem hoparlöründeki sorun hem ekranin kücük gelmesinden dolayi telefonu degistirmek istiyorum ve iPhone almayi düsünmüyorum. Biraz da android deneyimleyeyim..

Anneme gecen yil oneplus 7 pro aldim, memnun kendisi.

Benim istedigim model oneplus 8 pro limited (12 gb ram, 256 kapasite) versiyonu. Fiyati yaklasik 1000 dolar.

Ekli dosyayı görüntüle 107052

https://www.digitec.ch/de/s1/produc...e-678-dual-sim-48mpx-5g-mobiltelefon-13085436

Oneplus 8T pro lar ne zaman cikar bilmiyorum.. Sizce bekleyeyim mi? Yani aralarinda devasa farkliliklar olabilir mi?

Ona göre siparis vereyim
bence bekleme. hemen al. zaten 8 pro yla 8t pro arasında neredeyse hiç fark olmayacak ve ne zaman çıkacağıda belirsiz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Birkaç gün önce abim OP 7T aldı. Müthiş cihaz. 8 Pro'yu düşünemiyorum bile. Arayüz falan muazzam akıcı. 8 Pro çok iyi bence beklemeye değmez T serisini. Zaten yıl sonuna doğru çıkıyor T modeller.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
hayırlı olsun, güle güle kullan?

cok tesekkürler :) yarini heyecanla bekliyorum. Ogle saatlerinde gidip alma imkanim olacak sanirim

Birkaç gün önce abim OP 7T aldı. Müthiş cihaz. 8 Pro'yu düşünemiyorum bile. Arayüz falan muazzam akıcı. 8 Pro çok iyi bence beklemeye değmez T serisini. Zaten yıl sonuna doğru çıkıyor T modeller.

Anneme 7 pro almistim, baya güzeldi.. T ile arasinda pek fark yoktu, ikisi arasinda kalmistim fiyat farkindan dolayi T yi almamistim.. O yüzden simdi düsününce 8 pro daha mantikli.. iphone'u biraz kenara iteleyelim..

umarim iyi bir deneyim yasarim, yoksa yine bir dahaki telefonum iphone 12 olur :)

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
cok tesekkürler :) yarini heyecanla bekliyorum. Ogle saatlerinde gidip alma imkanim olacak sanirim

Anneme 7 pro almistim, baya güzeldi.. T ile arasinda pek fark yoktu, ikisi arasinda kalmistim fiyat farkindan dolayi T yi almamistim.. O yüzden simdi düsününce 8 pro daha mantikli.. iphone'u biraz kenara iteleyelim..

umarim iyi bir deneyim yasarim, yoksa yine bir dahaki telefonum iphone 12 olur :)
Hayırlı olsun.