One UI'da uygulama ikonlarının şekli nasıl değiştirilir?

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Bildiğiniz üzere *One UI'da uygulama ikonlarının şeklini (kare, yuvarlak vs.) değiştirme gibi bir ayar mevcut değil. Üçüncü parti uygulamalar ile yapılsa da şahsen ben Launcher kullanmayı sevmeyen biriyim. Bu yüzden launcher kullanmaktan hoşlanmayan kullanıcılar için uygulama ikonlarını kolayca değiştirebileceğiniz bir yöntemden bahsedeceğim.

1. Adım
Öncelikle aşağıdaki uygulamayı indiriyoruz.

2. Adım
1616755239850.png

Uygulamayı indirdikten sonra ana sayfadan Widgetlar'ı açıyoruz. Ardından Shortcut Maker uygulamasının wigdetini ana ekrana ekliyoruz.

3. Adım
1616755250578.png

Widgeti ana ekrana ekledikten sonra otomatik olarak önünüze bir sayfa açılacak. Buradan Apps'e tıklayın ve ardından ikonunu değiştirmek istediğiniz uygulamayı seçin.

4. Adım
1616755939693.png

Uygulamayı seçtikten sonra açılan sayfada Icon kısmına tıklayın. Açılan sayfadan ya mevcut olan ikonlardan biri seçin ya da Gallery Image kısmından da herhangi bir görseli de seçebilirsiniz. Ardından Style yazan yerden istediğiniz şeklinden birini seçin ve dilerseniz rengini ve boyutunu (Size kısmından) da ayarlayın. Tamamlamak için de sağ üstteki tik işaretine tıkladıktan sonra Create shortcut'a tıklayın. Ayrıca uygulamanın adını değiştirebilir ve Shortcut Lock yazan kısımdan uygulamaya kolayca şifre de ekleyebilirsiniz.

Son Hali
1616758545304.png

Eğer sizler de denerseniz ana ekranlarınızın görsellerini yorum olarak paylaşabilirsiniz.

*Uygulama yalnızca One UI 2, 2.1, 2.5 ve 3 ve3.1'de şekilde çalışıyor.

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
Kral adam
Sahaları boş bırakmıyorsun
?

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Marketten simge paketi indiriyorum genelde ama güzel bir çalışma olmuş. Ellerine sağlık