Sıfır Mi 8 SE model telefon almak istiyorum. Nerede bulurum?

Bu konuyu okuyanlar

leyna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Xiaomi'ye ait Mi 8 SE modelli telefonu almak istiyorum fiyat 1500 tl ikinci el.Ancak telefon 4 gb ram. Hani çoğunlukla 6 gb ram olanlar tercih ediliyor. Başka bir telefon için düşük ram lı telefonlarla karıştırmayın 6 gb ram var diyordu. Yani 4 gb kötü mü sadece fark telefonun hızı mı umarım anlatabilmişimdir:tearsofjoy: Lütfen yardımcı olun emin olamıyorum ayrıca telefonun sıfırını da aradım ama hiçbir sitede yok eğer sıfır satan biryer biliyorsanız söyler misiniz? :))

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
pardon tükendi yazısını görmemişim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok istiyorsaniz teknomehmet den getirtin veya xiaomi den birebir iletişime geçin Instagram üzerinden... ama çok tuzlu olur özel tel getirtmek

Son düzenleme:

leyna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
pardon tükendi yazısını görmemişim

Çok istiyorsaniz teknomehmet den getirtin veya xiaomi den birebir iletişime geçin Instagram üzerinden... ama çok tuzlu olur özel tel getirtmek
Doğru söylüyorsun en iyisi ikinci el :) Cevaplar için teşekkür ederim :)

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Şahsen bana eski olan telefonumun 3GB Ram'i yetmiyor. Android 7.0 olmasına rağmen. Android 11 çıktığını düşünürsek artık 3GB Ram'lerin ömrü tükendi. 4GB'ler son demlerini yaşıyor. Alabilirsin 2-3 yıl sorunsuz kullanırsın ama tabi zaman geçtikçe kasma donma problemlerine kendini alıştırman gerekir

met2n

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
11
4gb gayet yeterli bir miktar bendede 4gb var ve günlük kullanımda hiç bir sıkıntı yaşatmıyor

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Öyle bir dönemdeyiz ki bulamaman gerçekten normal. Nerede yaşıyorsunuz? İstanbulda iseniz eğer Doğu Bank veya Avcılar, Şirinevler bölgesinde ki telefonculara bakabilirsiniz.

leyna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Günümüzde 4gb ram hâlâ yeterli ama 3-4 sene ne olur bilemem
4gb gayet yeterli bir miktar bendede 4gb var ve günlük kullanımda hiç bir sıkıntı yaşatmıyor
Şahsen bana eski olan telefonumun 3GB Ram'i yetmiyor. Android 7.0 olmasına rağmen. Android 11 çıktığını düşünürsek artık 3GB Ram'lerin ömrü tükendi. 4GB'ler son demlerini yaşıyor. Alabilirsin 2-3 yıl sorunsuz kullanırsın ama tabi zaman geçtikçe kasma donma problemlerine kendini alıştırman gerekir
pubg falan oynamıyorum ama oynadığım bazı oyunlar var işimi görür herhalde önerileriniz için teşekkür ederim :)

Öyle bir dönemdeyiz ki bulamaman gerçekten normal. Nerede yaşıyorsunuz? İstanbulda iseniz eğer Doğu Bank veya Avcılar, Şirinevler bölgesinde ki telefonculara bakabilirsiniz.
Kocaeli aslında giderdim ama uzak geliyor bir de arabayı yeni sattık :D

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Letgo dan buraya çok yakın bir telefon buldum internette sıfır yok malesef araştırdım ama sürekli ikinci ellere bakıyorum
Hakikaten her yerde stok dışı kalmış. Sahibinden'de satılıyor ama ne kadar güvenebilirsin olayı da var tabi. Telefoncularda da bilemiyorum biraz zor bulursun sanki o modeli. Umarım bulabilirsin

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
O zaman temiz ikinci el arayışına bir hocam, muhakkak temiz ve az kullanılmış yada nakite çevirmek isteyen güvenilir birisini bulabilirsin.

leyna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hakikaten her yerde stok dışı kalmış. Sahibinden'de satılıyor ama ne kadar güvenebilirsin olayı da var tabi. Telefoncularda da bilemiyorum biraz zor bulursun sanki o modeli. Umarım bulabilirsin
Çok teşekkür ederim :) evet telefonculara sordum adamlar adını bile duymamış :D söylediğim telefon cidden çok yakın 1- 2 sokak karşımızda yer adam memurum, her yerde sorgulatabilirsiniz diyo. sahibindende sadece bu model değil çoğu telefon satıcısına mesaj attım çoğu görmedi cevap yazanlar get( kredi kartı) ile satış yapmadığını söyledi bu durumda güvenemedim tabi artık bıktım telefon araştırmaktan alıp kurtulsam :tearsofjoy:

Sanki Migros’larda vardı.
internet sitesi üzerinden baktım ancak yoktu mağazasında var mı bilmiyorum :/

O zaman temiz ikinci el arayışına bir hocam, muhakkak temiz ve az kullanılmış yada nakite çevirmek isteyen güvenilir birisini bulabilirsin.
Evet ikinci el bakmak zorundayım :grinning: mesela şuan bulduğum telefonun adam arkasındaki jelatini bile sökmemiş ama kutusu yok yakınımda oturuyormuş zaten

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Evet ikinci el bakmak zorundayım :grinning: mesela şuan bulduğum telefonun adam arkasındaki jelatini bile sökmemiş ama kutusu yok yakınımda oturuyormuş zaten

O zaman bir git incele internetten ikinci el telefon alırken bakman gerekenlerle ilgili bir makale arat ve dikkatlice oku bakalım neler çıkacak.

Reaksiyon puanı
6,381
4 GB tabii ki de kötü değil. Rn8 de 4Gb ram var hiç sıkıntı yaşamıyorum. Ki zaten çok da yeterli.

leyna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
4 GB tabii ki de kötü değil. Rn8 de 4Gb ram var hiç sıkıntı yaşamıyorum. Ki zaten çok da yeterli.
Aslında öyle demek istemedim :grinning: bir de telefonun 6 gb ram lik modeli var ya ona göre tek farkı hız mı acaba demek istemiştim aslında ben de redmi note 8 istiyordum ama çok ağırmış sanırım bunun gramı da ona yaklaşık ama en azından daha az yalnız o telefonun tasarımı harika sizde beyaz rengimi var?

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Daha güncel modellere yönelin derim çünkü o telefon ikinci el ise bataryası kötü durumdadır

Reaksiyon puanı
6,381
Aslında öyle demek istemedim :grinning: bir de telefonun 6 gb ram lik modeli var ya ona göre tek farkı hız mı acaba demek istemiştim aslında ben de redmi note 8 istiyordum ama çok ağırmış sanırım bunun gramı da ona yaklaşık ama en azından daha az yalnız o telefonun tasarımı harika sizde beyaz rengimi var?
Elimde mavi rengi var, eğer rn8 pro dan bahsediyorsanız 6GB ramli olarak o zaman tabii ki rn8 pro. Ona çıkabiliyorsanız tabii ki o. Bir de hiç ağır hissettirdiğini düşünmüyorum.

Dediğim gibi redmi note 8 pro çıkabiliyorsanız, onu öneririm.

Son düzenleme: