Önceden çalışan Ram ile Ekran gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

taceddindemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba,
Laptopumda 8gb ram vardı bilgisayarı temizledim vs geri taktım Ekran gelmemeye başladı bilgisayar fan fln çalışıyor. Ram'ı çıkartınca bilgisayar çalışıyor anakarta gömülü 4gb kendisinde var. 8gb'lik Ram'ı Takıyorum tekrar gidiyor. Başka bir bilgisayardaki RAM'ı kendi bilgisayarıma takınca bilgisayar açılıyor fakat RAM'ı okumuyor. Farklı bir bilgisayara bendeki Ram'ı takınca bilgisayar açılıyor ve 8 gb olarak görebiliyorum. Kendi bilgisayarıma tekrar takıyorum, yine ekran gelmiyor. Ne yapabilirim ?

Güç tuşuna basılı tutma gibi işlemleri yaptım fakat başka bir alternatif yol var mıdır. Yani Ram çalışıyor. Yuvada da sanırsam sıkıntı yok o zaman sorun tam olarak ne anlamadım :)

Laptop: Asus K555LN 4210U İ5
RAM: Kingston KVR16LS11/8

Yardımlarınızı bekliyorum

taceddindemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Evet güncel. Zaten birden oldu yani sonradan takmadım. Yaklaşık 2-3 yıldır kullanıyordum bi çıkartıp taktım daha çalışmaz oldu.

taceddindemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sorunum çözüldü.

Saçma bir şekilde tekrar taktım ve Bilgisayar açıldı.

Şunları yaptım ;

-Ram takılı değilken güç tuşuna 15-20 saniye kadar bastım zaten bilgisayar açılıp peşine kapandı.
-Ram yuvasını temizledim
-Ram'e herhangi bir müdahalede yapmadım çünkü ram çalışıyor emin olmuştum (metal kısmını dokunma,silgi ile silme vs)

Ümidi kesip Teknik servise yazdım ve sonra yatmadan bir daha deniyeyim dedim ve ram'ı bu sefer iyice bastırarak takdım ve baktım normalde hemen tepki verirdi bende neyse yapcak bişey yok derken ekran geldi ve bilgisayar açıldı. Emin olmak için tekrar kapatıp açtım bu sefer hemen normalde olduğu gibi açıldı ve Sistem belleği ile birlikte 12gb yi gördüm özellikler kısmında ve sorunum çözülmüş oldu.

Umarım siz karşılaşmazsınız ve karşılaşırsanız da Ram'ı yinede kulaktan dolma bilgilerle harap etmeyin. Yani metal kısmını her türlü maddeden koruyup başka bir bilgisayarda mutlaka deneyin. Eğer çalışıyorsa, Ram'e hiçbir müdahele yapmayın Ram sorunsuzdur.

İyi forumlar.