Önce süt banyosu, şimdi de turşu tankında dans

Bu konuyu okuyanlar

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
hocam ne kadar hatalı olsalar da onları suçlamıyorum ailesini ve yetişme biçimini suçluyorum
Aileleri nasıl yetiştirmiş olabilir peki? Hani bunları mı öğrettiler? İnsanda bir utanma duygusu olur. Mesela ben İnternet ortamında birşey paylaşırsam rezil olurmuyum diye bakarım. (Bu biraz kişisel ama demek istediğimi anladınız.) Bunlarda utanma yok. Ne saçmalık varsa yapıyorlar. İnsanlığa tek katkıları üremek. Onu da yapmaları kötü birşey zaten kaynaklarımız kısıtlı. En azından cesetlerini gübre olarak kullanabiliriz. Hem oksijen de artmış olur.

ZeroTwo

Asistan
Reaksiyon puanı
252
ailesi "oğlum büyünce turşu fıçısına gir" diye mi büyütmüşler
bunu demenizi bekliyordum illaha fıçıya girmelerine gerek yok belki başka saçma sapan şeyler yaptılar veya küçükken birinden böyle şeyler gördü ve kendine bunu yapmalıyım sonuçta küçükkende yaptılar diyor ve aklına gelen bu saçma fikri deneyimleştiriyor ve sonu pek iyi bitmiyor

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
@grimes08, Evet öyle. Zaten bu ülke bu kafayla ? giderse zor düzelir. Bakalım daha ne delilikler göreceğiz? Caligula gibi delilikler görürsem hiçte şaşmam.
Kendi atını konsül yapmıştı. Poseidon'a saldırmak içinde denize saldırmıştı. Daha bir çok delilikleri de mevcut. ?
İncitatus'du adı sanırım. Emin değilim. Ama tatus ile bittiğini bilirim :D

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
bunu demenizi bekliyordum illaha fıçıya girmelerine gerek yok belki başka saçma sapan şeyler yaptılar veya küçükken birinden böyle şeyler gördü ve kendine bunu yapmalıyım sonuçta küçükkende yaptılar diyor ve aklına gelen bu saçma fikri deneyimleştiriyor ve sonu pek iyi bitmiyor
Sizin bu konuya yaklaşımınız bana göre yanlış. Evet küçük yaşta aile terbiyesi önemli ama illa her şey ailesi terbiye vermemiş diye geçiştirilmemeli. Kimi aile evladını terbiyeli ahlaklı bir şekilde yetiştirmek için çok çaba sarf etse de insanın çevresinde gördüğü ve hoşuna giden şeyler onun ahlakını bozabilir. Mesela günümüzde bir sürü zina, içki, kumar, torbacılık, insan kaçakçılığı gibi eylemler var. Bu eylemleri yapanların büyük çoğunluğu belki ailesinden terbiye almış ama sonra çevresindeki insanlar yüzünden bozulmuş olan insanlardır yani her şeyi aileye bağlamamak gerekir. mesela haberlerde duyuyoruz çok terbiyeli bir anne ve babaya sahip olan insanlar dağa kaçıp terörist oluyorlar aileleri polise teslim olmaları için yalvarıyor. kötü yola düşmek şahsın kendi iradesine bağlı olduğu için aileleri suçlamamak gerek

®Shift®

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,807
Şu insanlardan o kadar çok iğreniyorumki bunlar hala cezalarını çekmiyorlar en az 20 yıl hapsi verin yemek vermeyin şu adamlara.

ZeroTwo

Asistan
Reaksiyon puanı
252
Sizin bu konuya yaklaşımınız bana göre yanlış. Evet küçük yaşta aile terbiyesi önemli ama illa her şey ailesi terbiye vermemiş diye geçiştirilmemeli. Kimi aile evladını terbiyeli ahlaklı bir şekilde yetiştirmek için çok çaba sarf etse de insanın çevresinde gördüğü ve hoşuna giden şeyler onun ahlakını bozabilir mesela günümüzde bir sürü zina, içki, kumar, torbacılık, insan kaçakçılığı gibi eylemler var bu eylemleri yapanların büyük çoğunluğu belki ailesinden terbiye almış ama sonra çevresindeki insanlar yüzünden bozulmuş olan insanlardır yani her şeyi aileye bağlamamak gerekir mesela haberlerde duyuyoruz çok terbiyeli bir anne ve babaya sahip olan insanlar dağa kaçıp terörist oluyorlar aileleri polise teslim olmaları için yalvarıyor kötü yola düşmek şahsın kendi iradesine bağlı olduğu için aileleri suçlamamak gerek
pudra şekeri meselesindeki şahıs ilk başlarda geliri az biriydi şimdi zengin oldu da ne oldu belki ailesinden gördüğü alışkanlığı hala devam ettirdi

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
20210330_164221.jpg

Sanırım ben Sherlock Holmes um.

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Bir bug yüzünden yazdığın gözükmüyor:
Ekli dosyayı görüntüle 145547