Ömer Döngeloğlu koronavirüsten hayatını kaybetti

Bu konuyu okuyanlar

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
1588504750863.png

Koronavirüs tedavisi gören İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu hayatını kaybetti. Ömer Döngeloğlu'nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve Başakşehir Hastanesi'nde tedavi altında olduğu açıklanmıştı.

Alınan bilgiye göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konulmasının ardından Başakşehir Şehir Hastanesi'nde bir süredir tedavi gören İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu'nun (52) durumu ağırlaştı.

Yapılan müdahalelere rağmen bu sabah hayatını kaybeden Döngeloğlu'nun cenaze töreniyle ilgili bilgilerin gün içinde belirleneceği öğrenildi.

ÖMER DÖNGELOĞLU KİMDİR?

1968'de Tokat Zile'de dünyaya gelen Ömer Döngeloğlu, ilkokulu Zile Altunyurt İlkokulu'nda, orta eğitimini Zile İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Daha sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olarak 1986-1996 yılları arasında memleketi Tokat'ta imam-hatiplik yaptı.

Kamuda uzun yıllar çeşitli idari görevlerde çalışan Döngeloğlu, İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine araştırma, inceleme, okuma ve gezi yazıları ile biliniyordu. Döngeloğlu, aynı zamanda ramazan aylarında televizyon programları hazırlayıp sunmuştu.

Kaynak: Son dakika haberi: Ömer Döngeloğlu koronavirüsten hayatını kaybetti

Reaksiyon puanı
10,324
Geçen gün Kanal7'de başka bir hoca görünce şaşırmıştım, ne oldu diye. Sonra mahut virüs'e yakalandığını öğrendim. Vefatına üzüldüm cidden. Samimi bir insandı, anlatırken bazen ağlaması, duyduğu heyecan onu dinlenir kılan etkenlerdi. Rabbimden gani gani rahmetler diliyorum, mekanı cennet, makamı al-i olsun.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Kanal 7 ekranlarında bu sene hiç göremedim sahur vakitlerinde. Evvel ki senelerde sürekli izlerdik kendisini. Kendisine has anlatımıyla Peygamber efendimizin dönemindeki yaşanmış olaylar ve hadiseleri aktarırdı.
Meğerse salgın hastalığa yakalandığından dolayı bu sene nasib olamadı. :(
Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olur İnşAllah.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Allahu teala rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
OHA! Resmen adamı görünce çok duygulandım.. Sürekli kanalda TV'de görüyordum tanınan bilinen bir simaydı. Allah mekanını cennet eylesin...

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Allah Rahmet eylesin gerçekten güzel ve değerli bir insandı.
İlahiyatçılığının yanında tam bir vatan millet sevdalısıydı.