Olta Haber Ajans: Size en yakın Şok market dünyanın en kasvet yeri

Bu konuyu okuyanlar

Mengü Tunçbilen

Öğrenci
Katılım
18 Kasım 2010
Mesajlar
14
Reaksiyon puanı
1
Puanları
0
sok.jpg

Üstte: Şok edici manzaralar barındıran ve dünyanın en hüzünlü yeri olduğu kabul edilen Şok market

İSTANBUL - İçeri girer girmez yerlere düşüp üzerlerine basılmış salata yaprakları, üzerlerinde sinekler uçuşan birbirine karışmış çürüyen meyveler, kendi kendine konuşan alkolikler, 18 kutu kola satın alan inşaat işçileri, sekiz kişinin beklediği sıranın başında üç adetlik alışverişe fatura yazdıran silik hizmetçiler, ve günde beş defa sırf insan teması için uğrayıp bıkkın ölü gözlü kasiyerle muhabbet etmeye çalışan yalnız ve yaşlı bunaklarıyla, sizin oradaki Şok market dünyanın en kasvet yeri ilan edildi.

"Abi kırık turnikeden içeri girdiğimde yerlere dökülüp temizlenmemiş bir Fanta göletinin içine basıp orada olduğum sürece ayakkabılarım yapış yapış alışveriş yaptım," dedi son Şok deneyiminden bir kez daha derin bir tiksinti ve üzgünlük duygusuyla evine dönen Kadir Telören. "Solmuş zavallı ölü bir demet maydanoz alıp sapı kopmuş leş gibi plastik sepetime attım, ardından Şok marka bir ayran kapıp bir an evvel oradan kaçmak istedim, ama ödeme sırasında annesiyle beraber altı yaşında bir kız çocuğu vardı, elinde de Şok'da satılan o içler acısı Çin yapımı plastik oyuncak bebeklerden vardı... çocuk o dandik ve büyük olasılıkla ertesi gün mahvolacak olan zavallı oyuncağa sıkı sıkı mutlu mutlu sarılmışken annesi cüzdanından çıkardığı kuruşları onar onar beşer beşer sayıyordu... gözyaşlarımı zor tuttum... sonra eve gelince hüngür hüngür ağladım... Bundan sonra iki sokak ötedeki Dia'ya bile gitmeye razıyım, kimse bu Şok'a maruz kalmamalı."

Alışveriş yapan bir başka kişi, 28 yaşındaki Nilüfer Halıcıoğlu, Şok deneyiminin ardından dünyayı değiştirmeye karar verdiğini ve kendini hayır işlerine adayacağına yemin ettiğini açıkladı.

"O... o gördüklerim... hala gözümün önünde..." dedi, Şok'un etkisini henüz üzerinden atamamış genç grafik tasarımcı. "Altı liralık şarap satın alan yaşlı adamın parası yetmedi, özür dileyip çıktı... Sonra o kadın... o kadın nasıl ve niye 2 kutu dolusu Ülker Halley satın aldı? Gelecek bir ay boyunca akşam yemeğinden sonra ailesine ve çocuklarına onları tatlı olarak yedirmeyi mi düşünüyor? O zihinsel engelli çocuk en az 20 dakika boyunca o ekmeklerin fiyatlarını karşılaştırıp sonra başka müşteriye hangisinin 'marka' olduğunu sordu... Tanrım, nasıl olur da bunlar göz göre göre devam edebilir burnumuzun altında? Hayat niye bu kadar gaddar, acımasız, anlamsız? Güzel şeyler düşünmeye çalıştım, ama o Şok'u hala kafamdan silemiyorum."

Bu haber çıktığında menajerden üç gündür haber alınamadığından Fanta göletini kimin temizleyeceği konusu Şok elemanları arasında küfürlü bağırmalı bir kavgayla saptanmaya çalışılıyordu.

(OHA)

http://oltahaberajans.blogspot.com/2010/07/size-en-yakn-sok-market-dunyann-en.html
 
Üst