Ölmüş annesini emmeye çalışan yavru kedi

Bu konuyu okuyanlar

Barixs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepinize merhaba bugün sokakta yürüyordum yol kenarında ölmüş -büyük ihtimalle araba çarpmış- bir anne kedi gördüm. Yanında yavrusu vardı o da ölmüş annesinin başında miyavlıyor onu emmeye çalışıyordu ve o haline çok üzüldüm aç kalmasın diye de evden kedi maması getirdim. Ona neler verebilirim mama dışında ve şu an baktığım bir yavru ve annesi var onlar da sokak kedisi bahçede oluyorlar genelde onlara da bakıyorum sizce o yavru kediyi diğerlerinin yanına getirsem bir sorun olur mu? Başka bir anne onun emmesine izin verir mi? Ek olarak bu annesi ölen kediye yaklaşmaya çalıştım ve korkuyor gibiydi nasıl onu kendime alıştırıp yanıma alabilirim?

Ekli dosyalar

• 20201103_122435.jpg
    20201103_122435.jpg
    207.6 KB · Görüntüleme: 151

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Hepinize merhaba bugün sokakta yürüyordum yol kenarında ölmüş -büyük ihtimalle araba çarpmış- bir anne kedi gördüm. Yanında yavrusu vardı o da ölmüş annesinin başında miyavlıyor onu emmeye çalışıyordu ve o haline çok üzüldüm aç kalmasın diye de evden kedi maması getirdim. Ona neler verebilirim mama dışında ve şu an baktığım bir yavru ve annesi var onlar da sokak kedisi bahçede oluyorlar genelde onlara da bakıyorum sizce o yavru kediyi diğerlerinin yanına getirsem bir sorun olur mu? Başka bir anne onun emmesine izin verir mi? Ek olarak bu annesi ölen kediye yaklaşmaya çalıştım ve korkuyor gibiydi nasıl onu kendime alıştırıp yanıma alabilirim?
İnsanlardan korkması normal. İnsanlar onun annesini öldürmüş. Tabi ki de şüphe ile yaklaşacak. Alıştırmak istiyorsan kesinlikle sert olmayacaksın. Kedi ile iletişim kuracaksın. Hatta gerekirse kediler ile ilgili videolar izleyeceksin. Bizim burda da ölü kediler var. Kaldırımın kenarına fırlamış ölmüş kediler. Belediyeyi arıyorum ilgilenmiyorlar. Artık araba nasıl bir hızla çarptıysa kedi kaldırımın kenarına fırlamış ve can vermiş. Belki aranızda bunları göreniniz vardır. Elden bir şey gelmiyor. Zalim bir insanı eğitemezsin

emaarist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
marketteki süt ve süt ürünleri hayvanlarda parazit yapar özellikle yavru hayvanlar da vermeyin sonra ishal olur,bağırsağı bozulur,pişmiş et veya tavuk verin,varsa yavru kedi maması.
çok doğru yaklaşım. kesinlikle süt vermeyin kusma ve ishal yapar. sindirim sistemleri için büyük tehlike. Eğer anneden süt içmişse yine zehirlenme riski var. en güzeli yavru kedi maması konservesi alabilirsiniz. Birazda sulu olacağından kedinizin su içme ihtiyacını da az ölçüde de olsa karşılamış olur.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Yazık ya, ben bir kediye çarpsam bir daha araba kullanmazdım. Şehir içinde yüksek hız yapmayın, bu konuda herkes dikkatli olmalı.