Olması Gerekenden Daha Az Verim Alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Edaa0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sistem özelliklerimin yetmesine rağmen oyunlarda düşük fps alıyorum bağzılarını oynayamıyorum bile. En basitinden Zula da max 30fps alıyorum(en düşük ayarlarda). Sistemimin kaldırmasına rağmen Valorant da mavi ekran gibi bir şey alıyorum. Cs de oyun geç yükleniyor ayrıca discord , twitch gibi uygulamalar da aynı şekilde kasıyor. Laptopın özelliklerini aşağıya bırakıyorum. Sorunu nedir acaba nasıl düzelir.

Ekli dosyalar

• Ekran_Goruntusu_43.png
    Ekran_Goruntusu_43.png
    452.3 KB · Görüntüleme: 86
  • Ekran_Goruntusu_41.png
    Ekran_Goruntusu_41.png
    103.5 KB · Görüntüleme: 81
  • Aygt_Yoneticisi.PNG
    Aygt_Yoneticisi.PNG
    17.3 KB · Görüntüleme: 94

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Nvidia olan ekran kartınızı kullanmıyorsunuz. Onboard ekran kartını kullanıyorsunuz ki o daha düşük performanslıdır. Bende de gt525m ekran kartlı laptop vardı ve oynanabilecek düzeyde valorant ve csgo oynayabiliyordum. Ekran kartınızın sürücüsünü güncellemenizi tavsiye ederim. Bunun için geforce experience kullanabilirsiniz.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sürücü güncelleşmesi sorunu çözmezse,şunları da dene.
Ekran Alıntısı.PNG

Birde şu videodaki, nvdia denetim masasındaki değişiklikleri yap.

Edaa0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nvidia olan ekran kartınızı kullanmıyorsunuz. Onboard ekran kartını kullanıyorsunuz ki o daha düşük performanslıdır. Bende de gt525m ekran kartlı laptop vardı ve oynanabilecek düzeyde valorant ve csgo oynayabiliyordum. Ekran kartınızın sürücüsünü güncellemenizi tavsiye ederim. Bunun için geforce

Nvidia olan ekran kartınızı kullanmıyorsunuz. Onboard ekran kartını kullanıyorsunuz ki o daha düşük performanslıdır. Bende de gt525m ekran kartlı laptop vardı ve oynanabilecek düzeyde valorant ve csgo oynayabiliyordum. Ekran kartınızın sürücüsünü güncellemenizi tavsiye ederim. Bunun için geforce experience kullanabilirsiniz.
Teşekkür ederim bunu deneyeceğim. Nvdı ekran kartını nvdı denetim masasından seçmem gerekiyor değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 141423

Tamamdır bunu da deneyeceğim. Teşekkür ederim daha sonrasında olumlu veya olumsuz bir geri dönüş yapacağım.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Nvdı ekran kartını nvdı denetim masasından seçmem gerekiyor değil mi?
Oradan yapılıyor mu bilmiyorum ancak o ekran kartının sürücüsünü yüklediğinizde kendisi seçer muhtemelen nvidia ekran kartını.

Edaa0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Güç tasarufluyu seçmem performansını düşürmez mi?

Oradan yapılıyor mu bilmiyorum ancak o ekran kartının sürücüsünü yüklediğinizde kendisi seçer muhtemelen nvidia ekran kartını.
Kontrol ettim günceller.

Güç seçenelerinden yüksek performansı ayarladım ve vido da ki ayarlamaları da yaptım. Yeniden başlattıktan sonra oyuna girip test edeceğim. Teşekkürler.

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sonucu bi yazarsın.

Edaa0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sonucu bi yazarsın.
Malesef hâlâ olması gerektiği gibi değil. Zula da max 40fps e çıktı ancak sabit değil ve fan çok fazla çalışmaya başladı. Önceden daha az sıklıklarla çalışıp soğuturdu şimdi sürekli çalışıyor kafamı şişirdi ?. Format kurtarır mı diye düşünüyorum veya başka bir çözümü var mıdır acaba.

Edaa0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sonucu bi yazarsın.
Malesef hâlâ olması gerektiği gibi değil. Zula da max 40fps e çıktı ancak sabit değil ve fan çok fazla çalışmaya başladı. Önceden daha az sıklıklarla çalışıp soğuturdu şimdi sürekli çalışıyor kafamı şişirdi ?. Format kurtarır mı diye düşünüyorum veya başka bir çözümü var mıdır acaba.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Nvidia ekran kartıyla oyunu açıp biraz oynadıktan sonra aida 64 extreme ile sıcaklık değerlerini atın artan sıcaklık değerleride fps düşüşüne yol açar

Edaa0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nvidia ekran kartıyla oyunu açıp biraz oynadıktan sonra aida 64 extreme ile sıcaklık değerlerini atın artan sıcaklık değerleride fps düşüşüne yol açar
İlk maçım da olsa fps de baya bir düşüş oluyor. Ki yani Zula bu her laptop da rahatlıkla oynanabilen bir oyun. Laptop pek ısınmıyor ondan kaynaklamdığını düşünmüyorum.