Olağanüstü hâl ilan edildi! OHAL nedir, nasıl uygulanır?

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Bakanlar Kurulu 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edilmesini kararlaştırdı.

upload_2016-7-20_23-47-5.png

3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişiminde bulunan terör örgütünün tüm unsurlarıyla ve süratle bertaraf edilebilmesi için anayasanın 120. maddesi uyarınca 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildiğini bildirdi.

"Olağanüstü hal ilanının amacı ülkemizde demokrasiye, hukuk devletine, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine yönelik bu tehdidi ortadan kaldırmak için gereken adımları en etkin ve hızlı şekilde atabilmektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda şu siyasi, parti bu siyasi parti...Bunun üzerinde duracak değilim ama Cumhurun Başkanı olarak ben milletimle iftihar ediyorum ve milletimizle birlikte inanıyorum ki bütün bu engelleri aşmak suretiyle demokrasi tarihine bir kahramanlık destanını Türk milleti olarak biz yazmış oluyoruz. Bu böyle anılacaktır." dedi.

"246 masum insan hayatını kaybetmiş bin 536 vatandaşımız yaralanmıştır"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Darbe girişiminde bulunanların açtıkları ateş sonucu sivil vatandaşlarımızdan, polislerimizden ve askerlerimizden şu an itibarıyla 246 masum insan hayatını kaybetmiş, bin 536 masum vatandaşımız da yaralanmıştır." şeklinde konuştu.

Olağanüstü hal ilanının kesinlikle demokrasiye, hukuka ve özgürlüklere karşı olmadığını belirten Erdoğan, "Tam tersine bu, değerleri koruma ve güçlendirme amacına yöneliktir" dedi. (AA)

OHAL SÜRECİ HAKKINDA

Anayasanın 120. maddesi ‘Olağanüstü Hal’, 122. maddesi ise ‘Sıkıyönetim, seferberlik ve savaş hali’ni düzenliyor.

120. maddeye göre, “anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini veya temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik yaygın şiddet hareketlerine ait ciddi belirtilerin ortaya çıkması veya şiddet olayları sebebiyle kamu düzeninin ciddi şekilde bozulması hallerinde” Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, MGK’nın da görüşünü aldıktan sonra yurdun bir veya birden fazla bölgesinde veya bütününde, süresi 6 ayı geçmemek üzere OHAL ilan edebiliyor.

Bu karar Resmi Gazete’de yayımlanıyor ve hemen TBMM’nin onayına sunuluyor.

Meclis, Bakanlar Kurulu’nun istemi üzerine her defasında 4 ayı geçmemek üzere süreyi uzatabiliyor ya da OHAL’i kaldırabiliyor.

OHAL süresince, Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, olağanüstü halin gerekli kıldığı konularda, kanun hükmünde kararnameler (KHK) çıkarabiliyor. Bu kararnameler, Resmi Gazete’de yayımlandığı gün TBMM’nin onayına sunuluyor.

ALINACAK OHAL TEDBİR VE YAPTIRIMLARI

Olağanüstü hal ilanında; genel güvenlik, asayiş ve kamu düzenini korumak, şiddet olaylarının yaygınlaşmasını önlemek amacıyla 9 uncu maddede öngörülen tedbirlere ek olarak aşağıdaki tedbirler de alınabilir:

a) Sokağa çıkmayı sınırlamak veya yasaklamak,

b) Belli yerlerde veya belli saatlerde kişilerin dolaşmalarını ve toplanmalarını, araçların seyirlerini yasaklamak,

c) Kişilerin; üstünü, araçlarını, eşyalarını aratmak ve bulunacak suç eşyası ve delil niteliğinde olanlarına el koymak,

d) Olağanüstü hal ilan edilen bölge sakinleri ile bu bölgeye hariçten girecek kişiler için kimlik belirleyici belge taşıma mecburiyeti koymak,

e) Gazete, dergi, broşür, kitap, el ve duvar ilanı ve benzerlerinin basılmasını, çoğaltılmasını, yayımlanmasını ve dağıtılmasını, bunlardan olağanüstü hal bölgesi dışında basılmış veya çoğaltılmış olanların bölgeye sokulmasını ve dağıtılmasını yasaklamak veya izne bağlamak; basılması ve neşri yasaklanan kitap, dergi, gazete, broşür, afiş ve benzeri matbuayı toplatmak,

f) Söz, yazı, resmi, film, plak, ses ve görüntü bantlarını ve sesle yapılan her türlü yayımı denetlemek, gerektiğinde kayıtlamak veya yasaklamak,

g) Hassasiyet taşıyan kamuya veya kişilere ait kuruluşlara ve bankalara, kendi iç güvenliklerini sağlamak için özel koruma tedbirleri aldırmak veya bunların artırılmasını istemek,

h) Her nevi sahne oyunlarını ve gösterilen filmleri denetlemek, gerektiğinde durdurmak veya yasaklamak,

i) Ruhsatlı da olsa her nevi silah ve mermilerin taşınmasını veya naklini yasaklamak,

j) Her türlü cephaneler, bombalar, tahrip maddeleri, patlayıcı maddeler, radyoaktif maddeler veya yakıcı, aşındırıcı, yaralayıcı eczalar veya diğer her türlü zehirler ve boğucu gazlar veya benzeri maddelerin bulundurulmasını, hazırlanmasını, yapılmasını veya naklini izne bağlamak veya yasaklamak ve bunlar ile bunların hazırlanmasına veya yapılmasına yarayan eşya, alet veya araçların teslimini istemek veya toplatmak,

k) Kamu düzeni veya kamu güvenini bozabileceği kanısını uyandıran kişi ve toplulukların bölgeye girişini yasaklamak, bölge dışına çıkarmak veya bölge içerisinde belirli yerlere girmesini veya yerleşmesini yasaklamak,

l) Bölge dahilinde güvenliklerinin sağlanması gerekli görülen tesis veya teşekküllerin bulunduğu alanlara giriş ve çıkışı düzenlemek, kayıtlamak veya yasaklamak,

m) Kapalı ve açık yerlerde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerini yasaklamak, ertelemek, izne bağlamak veya toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yapılacağı yer ve zamanı tayin, tespit ve tahsis etmek, izne bağladığı her türlü toplantıyı izletmek, gözetim altında tutmak veya gerekiyorsa dağıtmak,

n) İşçinin isteği, ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller, sağlık sebepleri, normal emeklilik ve belirli süresinin bitişi nedeniyle hizmet aktinin sona ermesi veya feshi dışında kalan hallerde işçi çıkartmalarını işverenin de durumunu dikkate alarak üç aylık bir süreyi aşmamak kaydıyla izne bağlamak veya ertelemek,

o) Dernek faaliyetlerini; her dernek hakkında ayrı karar almak ve üç ayı geçmemek kaydıyla durdurmak,

ohal_3388.jpg

Önemli Hatırlatma : Sokağa çıktığınızda kimlikleriniz her zaman yanınızda olması dileği ile

Son düzenleyen moderatör:

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Hayırlısı olsun. Paralel İhanet Çetesinin bu ülkeye yaptığı ihanet neticesinde bu badireyi atlatmak için olağanüstü zamanlardan geçtiğimiz bu süreçte olağanüstü tedbirlerin alınmasından daha normal bir şey yok. Umarım süreç 3 ay içinde tamamlanır ve bu ihanet şebekesinin devlette kökü kazınır ve halk olarak normal hayata geçeriz.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Sonumuz hayrolsun . Milletimiz hakkında en iyisi neyse o olsun .

kenan1121

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Biz solcular komünistler 20 senedir parelel için bunlar terörist diye bağırırken , siz kol kola yürüdünüz . Bugün ölen 248 kişinin sorumlusu Sizsiniz. Dünki sizin hoca efendiniz yüzünden bu hallere düştük . Devletin hiç bir kurumuna liyakat esasına uygun davranmadan fetullahçıları soktunuz . Ve bunu yapaken biz size yapmayın diye yalvarırken .Sizleri allaha havale ediyorum . Ben başta Rte olmak üzere hiç bir akp'liye hakkımı helal etmiyorum .! Göz göre göre dökülen bu kanın sorumlusu olarak elbet yargılanacaksınız .

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
40 yıl önce siz solcular izin verdiniz fetönün ordunun içine girmesine. Siz daha çok halka dinci gözüktüğü için laikliğe düşman örgüt diye nitelendirdiniz. Halk sizin bu tutumunuz yüzünden sempati kazandı fetö örgütüne. Şimdi herşeyiyle suçu iktidara yüklemeyin. İktidar kadar solcularında suçu vardır.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Bu bahaneyle komple temizlik yapmak lazım. Sadece paralelle sınırlı kalmamalı

kenan1121

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
40 yıl önce siz solcular izin verdiniz fetönün ordunun içine girmesine. Siz daha çok halka dinci gözüktüğü için laikliğe düşman örgüt diye nitelendirdiniz. Halk sizin bu tutumunuz yüzünden sempati kazandı fetö örgütüne. Şimdi herşeyiyle suçu iktidara yüklemeyin. İktidar kadar solcularında suçu vardır.

Biz ne zaman ordu içine girmesine izin verdik fetullahçıların . Ordu da talat aydemir olayı tekrarlanmasın diye solcu subay bile atanmadınız düzgün bir yerine . 12 mart darbesinden sonra sizin elinize geçtiğini bilmeyen yok .! Solcu hiçbir subay üst kademelere getirmediniz . Bugünü siz hazırladınız . Solcular size ülkenin önemli konumlarda liyakat temellerini dinamitlemeyin dedikçe siz bu teröristleri soktunuz. Laikliğe demedik fetullahçılar için hiçbir zaman zira bakarsan ilk parelel devlet kelimesini 10 15 yıl öncesinde biz kullanıyorduk zaten mustafa balbayın eski yazılarına bakarsan bulursun .

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
40 yıllık bir oluşum. Bu işin sağcısı solcusu yok. Bunların güçlenmesinde herkesin payı var. Çünkü dönem dönem oy deposu olarak kullanıldılar.. Rte'nin en büyük hatasıdır bana göre.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Şimdi sizin yüzünüzden bizim yüzümüzden vakti değil!

Adamlar GENERAL olmuş. GENERAL...

En az 25-30 sene bu adamın orduda olması lazım bu rütbeye gelebilmesi için...

İşte bugün Genelkurmay başkanını rehin alan yaveri ifadesinde itiraf etti.

1989 yılında sınav soruları sınavdan bir gece önce kendisine getirilerek askeri okula girmiş!

Fetö denilen it Kenan Evren'den tut iktidara gelen her parti ile yakınlaşmış!

13 yıldır bu ülkede AKP olduğu için sanki Fetö Akp'nin eseriymiş gibi bir yanılsama var!

Fetö diğer tüm hükümetler döneminde olduğu gibi AKP döneminde de güçlenmiş ve bunu sistematik bir şekilde kendisini kesinlikle sorgulamayan üyeleri sayesinde yapmış.

Evet özellikle İslami kesim bu şerefsizlerin İslam kisvesi giymesinden dolayı onların okulları, Türkçe olimpiyatları, yurtları, evleri gibi SOSYAL hizmetlarine(!) kandılar...

Kusura bakmayın devletin bıraktığı boşluğu adamlar doldurmuş!

Fakir ama zeki çocukları MEB içindeki öğretmenleri, dershaneleri, Seviye Tespit Sınavları, Üniversite Deneme Sınavları ile tespit edip bu çocukların ellerinden tutmuş...

Ailesinin okutmaya gücü yetmediği zeki parlak çocukları bunlar okutmuş!

Üniversite kazanmış ama yurt çıkmamış gençleri bunlar açıkta bırakmamış!

Yani piyasadan takır takır adam devşirmişler!

Devlet yurdu yetersiz olursa, öğrenciye eğitim ücretsiz görünse de masrafları nedeniyle yük gelirse işte bunlar böyle faydalanır.

Bitti mi?

Sol kesim şimdi rahatsız olacak ama mütedeyyin muhafazakar Türk ailesi kendince iyi niyetle bu adamlar dindar bunlardan zarar gelmez benim çocuğum dışarıda kötü alışkanlıklara içkiye uyuşturucuya bulaşmasın, anarşist gruplara katılmasın, dinini öğrensin, diye çocuklarını gittiler bunlara emanet ettiler!

Adamlar daha önce devlet içerisinde yapılanmalarını güçlendirme sürecinde kimsenin ayağına basmadılar, Görünürde durum buydu. Güçlenene kadar sabırla, sistemli bir şekilde çalıştılar!

Sıradan vatandaş bunları Müslüman sandığı için Müslüman'dan zarar gelmez diye düşündü!

Adamlar artık yeterli güce ulaştıklarını düşündüklerinde artık herkesin gözüne soka soka devlet içinde kendi güçlerini göstermeye başladılar, sınavlara müdahale ettiler, atamalara müdahale ettiler, ve en sonunda kendi inandıkları şekilde MEHDİ ilan ettikleri fetöşü Türkiye'ye getirip Ankara'da Koza Holding'in sahibi Akın İpek'in inşa ettiği Saray'a getirip devleti Fetöş'e vermek amacıyla üst üste devlete saldırılarda bulundu.

Adamlar hükümete talip değil!

Adamlar devleti ve rejimi istiyor!

Şimdi bu yüzden sen şucusun sen bucusun zamanı değil.

Türk Milleti olarak devleti bu ihanet çetesinden kurtarmak adına birlik olma zamanıdır!

Kardeşim sen bizimle yan yana olmak istemiyorsan bari bu ülke için sık dişini biraz gölge etme!

kenan1121

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şimdi sizin yüzünüzden bizim yüzümüzden vakti değil!

Adamlar GENERAL olmuş. GENERAL...

En az 25-30 sene bu adamın orduda olması lazım bu rütbeye gelebilmesi için...

İşte bugün Genelkurmay başkanını rehin alan yaveri ifadesinde itiraf etti.

1989 yılında sınav soruları sınavdan bir gece önce kendisine getirilerek askeri okula girmiş!

Fetö denilen it Kenan Evren'den tut iktidara gelen her parti ile yakınlaşmış!

13 yıldır bu ülkede AKP olduğu için sanki Fetö Akp'nin eseriymiş gibi bir yanılsama var!

Fetö diğer tüm hükümetler döneminde olduğu gibi AKP döneminde de güçlenmiş ve bunu sistematik bir şekilde kendisini kesinlikle sorgulamayan üyeleri sayesinde yapmış.

Evet özellikle İslami kesim bu şerefsizlerin İslam kisvesi giymesinden dolayı onların okulları, Türkçe olimpiyatları, yurtları, evleri gibi SOSYAL hizmetlarine(!) kandılar...

Kusura bakmayın devletin bıraktığı boşluğu adamlar doldurmuş!

Fakir ama zeki çocukları MEB içindeki öğretmenleri, dershaneleri, Seviye Tespit Sınavları, Üniversite Deneme Sınavları ile tespit edip bu çocukların ellerinden tutmuş...

Ailesinin okutmaya gücü yetmediği zeki parlak çocukları bunlar okutmuş!

Üniversite kazanmış ama yurt çıkmamış gençleri bunlar açıkta bırakmamış!

Yani piyasadan takır takır adam devşirmişler!

Devlet yurdu yetersiz olursa, öğrenciye eğitim ücretsiz görünse de masrafları nedeniyle yük gelirse işte bunlar böyle faydalanır.

Bitti mi?

Sol kesim şimdi rahatsız olacak ama mütedeyyin muhafazakar Türk ailesi kendince iyi niyetle bu adamlar dindar bunlardan zarar gelmez benim çocuğum dışarıda kötü alışkanlıklara içkiye uyuşturucuya bulaşmasın, anarşist gruplara katılmasın, dinini öğrensin, diye çocuklarını gittiler bunlara emanet ettiler!

Adamlar daha önce devlet içerisinde yapılanmalarını güçlendirme sürecinde kimsenin ayağına basmadılar, Görünürde durum buydu. Güçlenene kadar sabırla, sistemli bir şekilde çalıştılar!

Sıradan vatandaş bunları Müslüman sandığı için Müslüman'dan zarar gelmez diye düşündü!

Adamlar artık yeterli güce ulaştıklarını düşündüklerinde artık herkesin gözüne soka soka devlet içinde kendi güçlerini göstermeye başladılar, sınavlara müdahale ettiler, atamalara müdahale ettiler, ve en sonunda kendi inandıkları şekilde MEHDİ ilan ettikleri fetöşü Türkiye'ye getirip Ankara'da Koza Holding'in sahibi Akın İpek'in inşa ettiği Saray'a getirip devleti Fetöş'e vermek amacıyla üst üste devlete saldırılarda bulundu.

Adamlar hükümete talip değil!

Adamlar devleti ve rejimi istiyor!

Şimdi bu yüzden sen şucusun sen bucusun zamanı değil.

Türk Milleti olarak devleti bu ihanet çetesinden kurtarmak adına birlik olma zamanıdır!

Kardeşim sen bizimle yan yana olmak istemiyorsan bari bu ülke için sık dişini biraz gölge etme!
20 senedir bağırıyoruz en yüksek notadan .! Yapmayın ülkeyi kaosa sokuyorsunuz ,teröristleri ülkenin en önemli yerlerine getiriyorsunuz . Sizin yüzünüzden bu günleri gördük . Yıllarca polislik sınavlarının sorularını ele geçirdiler sustunuz .! Kpss lerde milyonlarca insanın hakkını yediler sustunuz.! Dershanelerine gitmeyen kişileri okullarda fişleyen öğretmenlere birşey yapmadınız ( içlerinde bende varım ) . Düne kadar hoca efendinizdi bugün sizin için terörist oldu .! Kimse yemez.! Gerçeği bilipte söylemeyerek dilsiz şeytanlık yaptınız . Ben şeytan bildiğimle aynı safta olmam . 82 ekran full hd tv imden kendi beslediğiniz karganıza neler yapacaksınız seyrederim ancak.!

Son düzenleme:

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
20 senedir bağırıyoruz en yüksek notadan .! Yapmayın ülkeyi kaosa sokuyorsunuz ,teröristleri ülkenin en önemli yerlerine getiriyorsunuz . Sizin yüzünüzden bu günleri gördük . Yıllarca polislik sınavlarının sorularını ele geçirdiler sustunuz .! Kpss lerde milyonlarca insanın hakkını yediler sustunuz.! Dershanelerine gitmeyen kişileri okullarda fişleyen öğretmenlere birşey yapmadınız ( içlerinde bende varım ) . Düne kadar hoca efendinizdi bugün sizin için terörist oldu .! Kimse yemez.! Gerçeği bilipte söylemeyerek dilsiz şeytanlık yaptınız . Şeytan bildiğimle aynı safta olmam . 82 ekran full hd tv imden kendi beslediğiniz karganıza neler yapacaksınız seyrederim ancak.!

Genele konuşuyorsan tamam!

Ama kişiye konuşuyorsan iftira atma!

Kendimi sana kanıtlamak zorunda değilim.

Ben bunların soru çalmaları nedeniyle yıllarca atanamadım... Çevremde çok kişiyle bu yüzden bozuştum.

Ben genel bir çerçeve yapıyorum. Kendimi anlatmıyorum!

Bir daha böyle bir suçlama kabul etmeyeceğim haddini bil!

Sen 2015'te foruma üye olmuşsun buyur benim 2010 2012 yıllarında forumda attığım cemaat aleyhinde bazı mesajlar!

Bu mesajları attığımda henüz AKP ile Cemaat denilen Terör Örgütü henüz Kavgalı Değildi! Yani Hükümet dönünce dönenlerden değilim!

2012 Kpss Sınav Soruları Çalındı mı?

Daha dershaneler konusunu konuşan tartışan yokken ben forumda yazdım cemaat eğitim sisteminden temizlenmeli diye...

Öğretmen Atamaları Ertelendi!

2010 kopya skandalında yazdıklarım

KPSS'de Skandal!!!!

Yine 2010'da yazdığım bir mesaj

'Soruları Komisyondaki Akademisyen Sızdırdı'

Belki açmaya üşenirsin... Yıl 2010

Aslında bunlar her sınavda oluyordu...
Bu sene ve Geçen polislik sınavında abarttılar....

Artık birileri Hangi Amaçla Olursa Olsun bu ŞEBEKE nin bu düzenini bir şekilde ortaya çıkarıyor...

Açık konuşacağım...

Bunun arkasında Cemaat var...
Yıllardır neler yaptıklarını az çok hepiniz duydunuz!!!

Bu gün birileri Cemaatin bu DÜZENİNE ÇOMAK SOKTU...

Cemaat bu tür işlerden Tasfiye ediliyor anlaşılan...

Elbette bu Çok İyi Bir Gelişme...

Devlette belli kademelere ALLAH KORKUSU OLAN İNSANLARI GETİRMEK GEREK mantığı ile yıllardır sınavları manipüle ettiler...

Sanki sadece Cemaatin içimdekilerin ALLAH KORKUSU VAR?

Kaldı ki ALLAH KORKUSU olsa bunları YAPMAZLARDI?

Şimdi asıl demek istediğim şeye geliyorum...

Birileri KRAL ÇIPLAK DEDİ...

CEMAATİ İşaret etti...

Cemaatin oyununu bozuyor...

Peki CEMAATİN KUCAĞINDAN İNİP ACABA KİMİN KUCAĞINA BİNECEĞİZ?

Ben bunu merak ediyorum...

Çünkü Bu kopya iddiaları ırtaya atıldıktan sonra çok ciddi delillere ve iddialara hepimiz şahit olduk....

Bunlara Sizin Bizim gibi sıradan kişilerin ulaşması KOLAY değil!!!

Derin ve Belli Bir güce sahip BAŞKA BİR GRUP Cemaatin bu düzenini tasfiye ederken sanki kendi düzenine yer açıyor gibi geliyor bana...

Bakalım gelecek günler ne gösterecek?

ALLAH sonumuzu hayreylesin...

------------

Bu arada CEMAATİN GÜNAHINI ALMA falan diye yorum yapacak arkadaşlar lütfen zahmet etmesinler o tür yorumlara tamamen kulağımı kapatmış durumdayım...

Çünkü Kör Sağır değiliz...

Cemaati de az çok tanıyoruz...

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Bırak @Elbruz46 hocam. Bu solcular işine geldiği gibi hareket eder. Benim çevremde solcular çok onun için onlarla fazla tartışmaya girmiyorum. Hele CHP seçmeni solcular oldu mu tamam artık. Yalnız Doğu Perinçek'in arkasında olduğu grupla rahatlıkla konuşabilirsin. :)

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Sokağa kimlik kartı olmadan çıkmayalım.

kenan1121

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Genele konuşuyorsan tamam!

Ama kişiye konuşuyorsan iftira atma!

Kendimi sana kanıtlamak zorunda değilim.

Ben bunların soru çalmaları nedeniyle yıllarca atanamadım... Çevremde çok kişiyle bu yüzden bozuştum.

Ben genel bir çerçeve yapıyorum. Kendimi anlatmıyorum!

Bir daha böyle bir suçlama kabul etmeyeceğim haddini bil!

Sen 2015'te foruma üye olmuşsun buyur benim 2010 2012 yıllarında forumda attığım cemaat aleyhinde bazı mesajlar!

Bu mesajları attığımda henüz AKP ile Cemaat denilen Terör Örgütü henüz Kavgalı Değildi! Yani Hükümet dönünce dönenlerden değilim!

2012 Kpss Sınav Soruları Çalındı mı?

Daha dershaneler konusunu konuşan tartışan yokken ben forumda yazdım cemaat eğitim sisteminden temizlenmeli diye...

Öğretmen Atamaları Ertelendi!

2010 kopya skandalında yazdıklarım

KPSS'de Skandal!!!!

Yine 2010'da yazdığım bir mesaj

'Soruları Komisyondaki Akademisyen Sızdırdı'

Belki açmaya üşenirsin... Yıl 2010

Ben yazdıklarımı genele yazıyorum. Başta RTE olmak üzere bu hükümet halktan özür dilemeli çünkü hayal dahil edemeyecekleri makamlara bu hükümet döneminde geldiler .! Vizyon sahibi siyaset böyle bişey iste sağcıların %80 de bulunmaz o yüzden bize muhtaçsınız .! Solcular ise bunu hayat felsefesi edinir . Gelelim Fetoşa Biz bunların yurtlarına çocuklarımızı göndermedik aptal sandılar bizi , sandılar ki dindarlar diye göndermedik , hayır bunların devlet içinde örgütlendiğini biliyorduk ve söylüyorduk. Dershaneleri hep başarılı oldu sağ cenahtan hiç kimsede arkadaş bunlar her sene sınav kitapçığına bu kadar yakın konuları nasıl işliyor demdi.! Öss,lgs birincileri çoğu yıl bunlardan çıktı neler dönüyor bu sınavda diye kimse sorgulamadı. Şimdi hepsinden hesap mı sormak istiyorlar . Çıksınlar delikanlı gibi "biz bunlar olurken ses çıkarmadık çünkü bu işin kaymağını bizde yedik Özür diliyoruz " desinler bende bayrağımı alıp gelicem .!

kenan1121

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Neyse boşverin ülkenin balanslarını biz ayarlarız iktidara gelince.

Son düzenleme:

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Ben yazdıklarımı genele yazıyorum. Başta RTE olmak üzere bu hükümet halktan özür dilemeli çünkü hayal dahil edemeyecekleri makamlara bu hükümet döneminde geldiler .! Vizyon sahibi siyaset böyle bişey iste sağcıların %80 de bulunmaz o yüzden bize muhtaçsınız .! Solcular ise bunu hayat felsefesi edinir . Gelelim Fetoşa Biz bunların yurtlarına çocuklarımızı göndermedik aptal sandılar bizi , sandılar ki dindarlar diye göndermedik , hayır bunların devlet içinde örgütlendiğini biliyorduk ve söylüyorduk. Dershaneleri hep başarılı oldu sağ cenahtan hiç kimsede arkadaş bunlar her sene sınav kitapçığına bu kadar yakın konuları nasıl işliyor demdi.! Öss,lgs birincileri çoğu yıl bunlardan çıktı neler dönüyor bu sınavda diye kimse sorgulamadı. Şimdi hepsinden hesap mı sormak istiyorlar . Çıksınlar delikanlı gibi "biz bunlar olurken ses çıkarmadık çünkü bu işin kaymağını bizde yedik Özür diliyoruz " desinler bende bayrağımı alıp gelicem .!

Aman sakın haa sakın gelme....
Vatanını, Milletini kötü günlerde RTE düşmanlığı ve Ak Parti düşmanlığı yüzünden düşünmeyen insanların gelmesini kesinlikle istemeyiz.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Konu bayağı bir dağılmış.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Fetö aslında işin görünen kısmı.Eğer fetö nün 90 larda gücü olmasa amerika alırda beslermiydi yıllarca.Bunların güçleri eskiye dayanıyor.Herşeydede parmakları var.Amerika bunları gülen şerefsizinin adı altuında yönetiyor.Hem islam terör gibi gösteriliyor hemde türkiyeyi avcunun içinde tutuyor.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Yav siz hala sağcı solcu tartışması mı yapıyosunuz.Zamanında bu yüzden çok çektirdiler hala akıllanmıyacaksınız.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Sen beni güldürdün, Allah da seni güldürsün inşaAllah..

Özet olarak benim düşüncem: AKP, Güçlenmek için sarıldığı yılanın, şimdi kafasını ezmektedir.. Her zaman diyorum, mesele eğer ülke menfaatiyse, haticeye değil, neticeye bakılmalıdır.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Adalet Bakanı Bozdağ:

"Üç ay koyduk süreyi. Ama bu üç ayı tamamlamak zorunda değiliz. Amacımız, üç aydan daha kısa süre içerisinde atacağımız adımları atmak, yapacaklarımızı yapmak ve süre dolmadan da olağanüstü hali yeniden kaldırmaktır."

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Türkiye genelinde OHAL ilan edilmesine dair Bakanlar Kurulu kararı 115 red oyuna karşı 346 kabul oyuyla kabul edildi.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Benim sinirlerim harap olmuş durumda, eskiden normal yaşımdan genç hissederken şimdi daha yaşlı hissediyorum, ve galiba böyle olmamın sebebi bu şekilde en ciddi olaylarda bile her şeyden mizah çıkaranların genişliğine sahip olamamam.

antalyarentalcars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kanun hükmünde kararname çıkarma yetkisini Bakanlar Kuruluna verildiğini unutmadık sanırım. !!!!