Öneri Okuyun; Yazın; Dinleyin; İzleyin; Gezin Ve Öğrenin !

murat zorluu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
797
Merhabalar değerli dostlar;

Ben hem müteahhitim hemde ekonomistim 8 yıl üniversite okuyup ekonomi de doktora yaptım. 32 yaşımdayım kendine ait 8 alanda faaliyet gösteren bir şirketim var.

Peki başarı sırrı nedir ?

Akıldır; Yatırımdır; Para ve İş yönetimidir.
Bunlar içinde her alanda kendinizi geliştirmeniz çok önemlidir.Okuldan menzunum iş bitti ben artık öğrendim demek ! Yanlış bir düşüncedir.

İnsan ölene kadar öğrenen bir varlıktır.

Bende kendimi geliştiriyorum; Okuyorum; Geziyorum; Yazıyorum; Dinliyorum ve Öğreniyorum.

Aşağıdaki kitap 200 Temel kuralda Mimarlık Terimi kitabıdır.Milattan önceden itibaren mimarlığı ele alır ve önemli eserlerin nasıl yapıldıklarını ve yüzyıllarca hatta bin yılı aşkındır nasıl ayakta durduklarını hangi teknikler ile hangi mimarların yaptıklarını anlatır.Ben her zaman müteahhit olarak hep dedim.

Her mühendis ekibinin işe yaklaşma ve hesaplama şekli farklıdır.Aynı arazi üzerinde her ekip farklı bir projeyi size sunabilir diye.

Hiçbir zaman benim ne dediğimi anlayamadılar; Ancak geçmişte de görüyoruz ki mimar Sinan’da dahil olmak üzere farklı mimarlar farklı stiller kullanmıştır.

Bu konuda anlatmak istediğim şudur;

Kendinizi her konuda geliştirmeye özen gösterin çünkü cahil insanlar birşeyi ispat etmek için kaynak ararken bilen insanların kaynağa ihtiyacı yoktur.

Çünkü karşısındakinin ispat etmek için koymuş olduğu kaynağı bilen insan çoktan okumuştur.

İyi forumlar.
IMG_8452.jpeg

Ekli dosyalar

• IMG_8453.jpeg
    IMG_8453.jpeg
    112.2 KB · Görüntüleme: 6