Haber Okulumuzda korona vakaları çıkmasına rağmen okul kapatılmıyor ?

aimnil

Profesör
Okulların açılması kadar saçma birşey yok zaten. Müfredatın %70 i gereksiz. Ne olacak yani 1 yıl gitmesinler okula, Türkiye mi yıkılır bilim adamımı çıkmaz ne olur yani? İnsan hayatından önemli mi? o sürede müfredatı sadeleştirin seneye onu okutun bu aklı da ben mi vereyim burdan :)))

Son düzenleme:

OzkanK.

Dekan
Yasaklı
Okulların açılması kadar saçma birşey yok zaten. Müfredatın %70 i gereksiz. Ne olacak yani 1 yıl gitmesinler okula, Türkiye mi yıkılır bilim adamımı çıkmaz ne olur yani? İnsan hayatından önemli mi? o sürede müfredatı sadeleştirin seneye onu okutun bu aklı da ben mi vereyim burdan :)))
Kimse birşey bilmiyor siz biliyorsunuz bu işi :D Bununla ilgili bir yazı okumuştum.

İnsan oğlu alışkanlıkları üstüne yaşar. Ve sen bir nesili 1 bilemedin 2 yıl boyunca okula göndermeyip evinden dersini çalış sınavada gelme online yapacam dersen. O insanları 3. sene okula tekrar adapte edemezsin. Bu süreçtede 2 yılda gider nede olsa denetim yok sınavlar online sallafa kafanı geç dersini mantığı ile herkes tembelliğe alışır. Konuları bilgileri eksik kalır. Kör topal ilerler.

Türkiye'de koronaya bağlı ölen 15 yaş altı insan sayısı 12 imiş. Bu 12 kişininde 6 tanesi 2 yaş altında. 7 ayda ölen 15 yaş altı sayısı bu kadar. ( Bu çocuklarda ağır sağlık sorunları olan çocuklar genelde. ) Yoksa gençlerde kolay atlatılıyor Korona.

epsilon06

Profesör
Kimse birşey bilmiyor siz biliyorsunuz bu işi :D Bununla ilgili bir yazı okumuştum.

İnsan oğlu alışkanlıkları üstüne yaşar. Ve sen bir nesili 1 bilemedin 2 yıl boyunca okula göndermeyip evinden dersini çalış sınavada gelme online yapacam dersen. O insanları 3. sene okula tekrar adapte edemezsin. Bu süreçtede 2 yılda gider nede olsa denetim yok sınavlar online sallafa kafanı geç dersini mantığı ile herkes tembelliğe alışır. Konuları bilgileri eksik kalır. Kör topal ilerler.

Türkiye'de koronaya bağlı ölen 15 yaş altı insan sayısı 12 imiş. Bu 12 kişininde 6 tanesi 2 yaş altında. 7 ayda ölen 15 yaş altı sayısı bu kadar. ( Bu çocuklarda ağır sağlık sorunları olan çocuklar genelde. ) Yoksa gençlerde kolay atlatılıyor Korona.
Yalnız baya bulaştırıcılar çocuklar.Farkedilmiyor onlarda.Kendileri almasalarda taşıyorlar.Ne biçim illetse biterde herkes okuluna döner İnşallah.

bilexsamet

Profesör
Başka sınıfta Covid pozitif çıkınca komple okul mu kapatılır?
O zaman bir doktorda pozitif çıkınca hastanenin kapatılması gerekir.

ArKaDaTa

Üyecik
Başka sınıfta Covid pozitif çıkınca komple okul mu kapatılır?
O zaman bir doktorda pozitif çıkınca hastanenin kapatılması gerekir.
dostum haklısın ancak doktor dikkat eder buna ve bi bölüme gelen hasta tüm bölümlere de gitmiyor yani. biz gençler olarak hep dip dibe oluyoruz pek sallamıyoruz. o yüzden yayılıyor ister istemez.

ozciceky

Profesör
1- Avrupa'da çocuklar mahalle okullarına gidiyor genelde. Büyük şehirlerde ise servisler ile okullara taşınıyorlar. Özellikle kışın kapalı ve dar ortamda çocukları bir arada tutuyorsunuz.
2-Avrupa'da sınıfa düşen öğrenci sayısı ne kadar Türkiye'de ne kadar ona da bakmak lazım.
3-Avrupa'da gerekirse sokağa çıkma yasağı uygularlar ama okulları açık tutarlar. Bizde de böyle birşey yapmak mümkün olur mu ?
4-Avrupadaki şehirlerin çoğu daha düşük nüfuslu ve insan yoğunluğu daha az. Ancak istanbul ankara izmir gibi şehirlerde yoğunluk çok fazlaçç

Son mesajlar