Okulumu değiştirdim arkadaşım yok ağlayasım geliyor

Bu konuyu okuyanlar

DMZMAli

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Geçen okulumu değiştirdim ve arkadaşım yok eski okulumda popüler olmasam da arkadaşım vardı sürekli benle takılan olmasa bile en azından çoğu kişiyi tanırdim ve yanlarında dururdum ama bu okulda bir Allah'ın kulu yok tanıdık napicam bilmiyorum dersler uzun sürüyor haftanın 6 günü okulum var ben dersteyken bu dediklerim aklıma geliyor ve cidden!! Ağlıyorum tutmaya çalışıyorum.. annem kardeşim aklıma geliyor onlar olsaydı diye.. bende biliyorum alışma süreci var diye ancak ne yaparsam yapayım hiç birşey olmuyor ağlayasım geliyor teneffüste boş boş dolaşıyorum dersleri zaten bilmiyorum ancak herkes dersi takip ediyor kimseylede konuşamıyorum YARDİM Acill

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Geçen okulumu değiştirdim ve arkadaşım yok eski okulumda popüler olmasam da arkadaşım vardı sürekli benle takılan olmasa bile en azından çoğu kişiyi tanırdim ve yanlarında dururdum ama bu okulda bir Allah'ın kulu yok tanıdık napicam bilmiyorum dersler uzun sürüyor haftanın 6 günü okulum var ben dersteyken bu dediklerim aklıma geliyor ve cidden!! Ağlıyorum tutmaya çalışıyorum.. annem kardeşim aklıma geliyor onlar olsaydı diye.. bende biliyorum alışma süreci var diye ancak ne yaparsam yapayım hiç birşey olmuyor ağlayasım geliyor teneffüste boş boş dolaşıyorum dersleri zaten bilmiyorum ancak herkes dersi takip ediyor kimseylede konuşamıyorum YARDİM Acill
Sakin ol çok normal bir durum. Bende nakil aldırmak zorunda kalmıştım ilk gün çok sıkıntılı geçti benim için. Olabildiğince tenefüslerde birilerine sorular sormaya çalış derslerle ilgili konuşmaya çalış yavaş yavaş açılırsın böylece ayrıca varsa kütüphaneye gidebilirsin orada kitap oku tenefüslerde sıkılma.

DMZMAli

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Sakin ol çok normal bir durum. Bende nakil aldırmak zorunda kalmıştım ilk gün çok sıkıntılı geçti benim için. Olabildiğince tenefüslerde birilerine sorular sormaya çalış derslerle ilgili konuşmaya çalış yavaş yavaş açılırsın böylece ayrıca varsa kütüphaneye gidebilirsin orada kitap oku tenefüslerde sıkılma.
Aga bende kendime diyorum git biriyle konuş yanına git diye kendi kendime konuşuyorum ama olmuyor resmen ağlıyorum yaa
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aktif ol sosyalleş enerjik ol :D
Olamıyorum nedense

valorant

Asistan
Reaksiyon puanı
101
boş ver ben de bu sezon okul değiştrdim ben de ilk başta üzülmüştüm ama sosyal ol içine kapanık durursan hiç arkadaşın olmaz ben de üzülmüştüm eski okulumu özlüyordum ama şimdi alıştım mutlaka zamanla arkadaşın olur bazen seni dışlasaalarda sohbetlerine felan katıl

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Durumun üzücü bir durum, allah kimseye nasip etmesin.

İlk günler böyle olur genelde. Okulda öncelikle bir kişiye bir şey sorup o soruyu sohbete döndürmen lazım.

Ayrıca Sanal arkadaşlıklar da iyidir bu dönemde. Kendinle yaşıt veya büyükse onla sohbet ederek rahatlarsın.

Sinifa moonwalk yaparak gir, cikar masaya vur (yumrugunu) ve onlara patronun kim oldugunu goster.
Wut

DMZMAli

Asistan
Reaksiyon puanı
90
14 LGS öğrencisiyim

Durumun üzücü bir durum, allah kimseye nasip etmesin.

İlk günler böyle olur genelde. Okulda öncelikle bir kişiye bir şey sorup o soruyu sohbete döndürmen lazım.

Ayrıca Sanal arkadaşlıklar da iyidir bu dönemde. Kendinle yaşıt veya büyükse onla sohbet ederek rahatlarsın.

Wut
Denicem 1.5 saate okuldayım ama gitmemek için herşeyi yapardım..

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Aga bende kendime diyorum git biriyle konuş yanına git diye kendi kendime konuşuyorum ama olmuyor resmen ağlıyorum yaa

Olamıyorum nedense
O taktiği eskiden yerlerdi :) şimdi top taklidi yaparsan daha iyi arkadaşın oluyor hele kızlar topları çok seviyor nedense

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Bizden ne istiyorsun ki okulundakileri arayıp onunla arkadaş olun mu diyelim :D

DMZMAli

Asistan
Reaksiyon puanı
90
O taktiği eskiden yerlerdi :) şimdi top taklidi yaparsan daha iyi arkadaşın oluyor hele kızlar topları çok seviyor nedense
Of if

Bizden ne istiyorsun ki okulundakileri arayıp onunla arkadaş olun mu diyelim :D
Tabii ki hayır sadece tavsiye

biraz dışlanabilirsin çünkü o yaşta ergenliğe giriyor insanlar.bi artistlik düşüyor üstlerine ama onlardan korkmadığını aralarına katılmak istediğini göster ve biraz etrafını süz daha mütevazı,zeki,alçak gönüllü kişilerle arkadaşlık yap
Deneyeceğim teşekkürler

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Bendede eskid3n aynı sorun vardı ben burs sınavı ile özel okula gittim mahalle okulundan

Hepsi zengin bebesiydi ama bazıları efendiydi bende o efendi olanların yanına gittim konuştum biraz onlarla laf lafı açtı arkadaş olduk.

Şimdide mahalledeki okuldayım:) (zaten tüm mahalle beni tanıyor hepsiyle arkadaşım )

kirmiziamayesil

Asistan
Reaksiyon puanı
91
8. sınıf isen bunları kafana takma hep LGS'ye odaklan. Güzel bir lise kazan. Lisede arkadaşların kendiliğinden olur zaten. :)

Liseye yeni geçtiysen de yine derslerine odaklan. Güzel bir performans elde edersen sınıfta konuşulabilirsin.

mertbaba41

Doçent
Reaksiyon puanı
572
8. sınıf isen bunları kafana takma hep LGS'ye odaklan. Güzel bir lise kazan. Lisede arkadaşların kendiliğinden olur zaten. :)

Liseye yeni geçtiysen de yine derslerine odaklan. Güzel bir performans elde edersen sınıfta konuşulabilirsin.
bencede zirve tek kişiliktir

-Sakın egoist olma (Bizim okulda bir çocuk vardı çok egoist ve notları iyiydi o yüzden çoğu kişi onla konuşmadı hatta bizim whatsapp sınıf grubundanda attılar)
-Arkadaş sayısı önemli değil önemli olan arkadaşın nasıl biri
-Eğer okulda gruplaşmalar varsa arkadaş olmaya çalışacağın grubu iyi seç boş adamlar olmasın
-Kızlarla SAKIN ama SAKIN arkadaş olma seni kullanıyorlar (tabi birkaç istisna dışında)
-Arkadaşın yoksa kendini başka şeylere ver (oyun,ders vb.)
-Okulda konu aç
Mesala örnek:
(okula gelmişsin sıralar dolu bir kişinin sırası boş)
-merhaba yanına gelebilirmiyim?
+aa tabi gel otur
-Ben kamil bu arada (ismi salladım)
+bende emir memnun oldum (ismi salladım)
(sonra yeni bir konu aç)
-Ya şeyi duydun mu jahrein erzurumun yapımcısına laf atmış (herhangi başka bir konuda olur)
+aa evet .......... (noktaların olduğu yere kişi fikrini söyler)
-harbiden he bencede haklısın (Burada emirin fikrine katıl katılmazsan tatsızlıklar çıkabilir)
(okul biter)
-Hey emir
+Efendim knk (kanka burada önemli )
-knk benim teli eklesene numaram 12341123123
+tamam knk mesajlaşırız bb
-bb
(bak ne güzel arkadaş oldular sende buna benzer şeyler yap)

Son düzenleme: