Yardım Okulu bırakmayı düşünüyorum

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
769
lise son sınıfa başlayacağım bu sene, meslek lisesi bilişim bölümü okuyorum 9-10-11. sınıflarda mesleğe dair hiçbişey öğretmediler (10 ve 11. sınıfta pandemi vardı zaten) maddi durumumuz çok kötü bilgisayarımı satmak zorunda kaldım 1 yıldırda sporla ilgileniyorum babam okula harçlık vermeye zorlanıyor verdiğide yetmiyor zaten cebimde hiç param olmuyor arkadaşlarımla dışarda gezemiyorum gezdiğim zamanda herşeyi onlar ödüyor mahcup hissediyorum telefonum kırık 500 liralık eski bi android telefon daha tonla faktör sayilabilir kısacası hayat şartlarım çok kötü anlayacağınız sizce okulu bırakıp çalısmak mantıklı olurmu ayrıca avrupa vatandaşlığım var para biriktirip almanyaya calısmaya gitmeyi düşünüyorum

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Nerede, hangi şehirde okuyorsun? Hiç yardım eden kurum veya kuruluş yok mu orada?

Okulu asla bırakma ama elinden gelirse eğer ek iş yapabilirsin belki...

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
Bence yaşın çalışmak için biraz küçük sen okulunu bitir sonrasında bakarsın

Realhas the Great

Profesör
Reaksiyon puanı
7,973
lise son sınıfa başlayacağım bu sene, meslek lisesi bilişim bölümü okuyorum 9-10-11. sınıflarda mesleğe dair hiçbişey öğretmediler (10 ve 11. sınıfta pandemi vardı zaten) maddi durumumuz çok kötü bilgisayarımı satmak zorunda kaldım 1 yıldırda sporla ilgileniyorum babam okula harçlık vermeye zorlanıyor verdiğide yetmiyor zaten cebimde hiç param olmuyor arkadaşlarımla dışarda gezemiyorum gezdiğim zamanda herşeyi onlar ödüyor mahcup hissediyorum telefonum kırık 500 liralık eski bi android telefon daha tonla faktör sayilabilir kısacası hayat şartlarım çok kötü anlayacağınız sizce okulu bırakıp çalısmak mantıklı olurmu ayrıca avrupa vatandaşlığım var para biriktirip almanyaya calısmaya gitmeyi düşünüyorum
Son dediğin şey çok mantıklı bencede para biriktirip Almanya'ya git.Orada burdakinden daha iyi şartlarda yaşarsın.

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
Veya sporu bırak ona vereceğin parayı başka şeyler için kullan

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,636
Dostum bence liseyi bitir sonra çalışıp paranı biriktirip Almanya'ya git ve üniversiteni orada oku.

Reaksiyon puanı
769
Veya sporu bırak ona vereceğin parayı başka şeyler için kullan
Hayatta yapmaktan zevk aldığım tek şey spor ayrıca kilo alma problemim var sporu ne zaman bıraksam çok kilo veriyorum 50 lere kadae dusuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

aslında neden olmasın almanyada tanıdıklar falan varsa iş konusunda yardımda ederler
Halamlar ve ablamlar orada yaşıyor

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Avrupa vatandaşlığın varsa en azından liseyi bitirmeye çalış, sonrasında çalışmak için gidersin. Ya da yaz tatillerinde çalış Avrupa’da sonra tekrar gel lise bitene kadar böyle devam et sonrasında yerleş bence.

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Lütfen yapma bunları artık herkese söylemekten ne bilim yoruldum yalvarıyorum biliyomusun insanlara okulu bırakmasınlar diye sana bişey söyliyimi her şey para değil sen dersleri ni çalış sınavlarına gir tamamı sonra meslek sahibi ol ve maddi durumunu düzenle eğer çalışırsan Ömür boyu çalışacaksın bazende iş bulamıycaksın daha zor olucak senin için en mantıklısı okuman Lütfen okuuuu!!!?