Okul kantinlerinde yeni yasaklar

Bu konuyu okuyanlar

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Protestoyu kim yapacak? Çocuklarının sağlıklı beslenmesini isteyen aileler mi, 7-14 yaş grubu çocuklar mı, yoksa her öküzün altından buzağı çıkarmaya çalışan provokatörler mi? Kantinciler ayaklanırsa bir sonraki ihaleler ayaklanmayanlara kalır.
Kimse de, çocuğunun okullarda sağlıksız gıdalarla zehirlenmesini istemez. Biz, çocukları okula yollarken ceplerine para koyamıyoruz, abur cubura alışmasınlar diye.. Evden yemek gönderiyoruz yanlarında. En azından şimdi gönül rahatlığıyla çocuklara para verebiliriz..

Ben de hiç unutmam, ilkokula giderken, tost ya da ekmek arası yapar, yanına da bir elma koyardı annem. Okuldan da bir ayran alırdım. Bazen de simit-ayran yapardım..

Son düzenleme:

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Protestoyu kim yapacak? Çocuklarının sağlıklı beslenmesini isteyen aileler mi, 7-14 yaş grubu çocuklar mı, yoksa her öküzün altından buzağı çıkarmaya çalışan provokatörler mi? Kantinciler ayaklanırsa bir sonraki ihaleler ayaklanmayanlara kalır.
Kimse de, çocuğunun okullarda sağlıksız gıdalarla zehirlenmesini istemez. Biz, çocukları okula yollarken ceplerine para koyamıyoruz, abur cubura alışmasınlar diye.. Evden yemek gönderiyoruz yanlarında. En azından şimdi gönül rahatlığıyla çocuklara para verebiliriz..

Ben de hiç unutmam, ilkokula giderken, tost ya da ekmek arası yapar, yanına da bir elma koyardı annem. Okuldan da bir ayran alırdım. Bazen de simit-ayran yapardım..
Ailesi çalışan ve bundan dolayı yemek hazırlayacak vakti bulunmayav ebeveynler probşem çıkarabilir bence.Bende hiçbir zaman kantınden yemek almamıştım eski zamanlar sonuçta durum elveriş etmiyordu.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
biz coca cola içme yarışı yapardık en hızlı içme ve en çok içme bana birşey olmadı yasaklar saçma çocuklar çikolata yiyemicek mi?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Türk girişimcisi zeki dir, bir yolunu bulur. Kantinciyi merak etmeyin siz.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Kantinler kapatıldı demiyor haberde. Daha sağlıklı besinler satılacak diyor. Her aile destekler bu projeyi.

Kantinler kapatılmış ya da öğrencilere esrar, eroin satışı başlatılmış muamelesi yapıyorsunuz.. Adamlar sağlığınızı düşünüyor ama yine suçlular..

Dışarıda, her türlü zıkkımı bulup alabileceğiniz binlerce market ve bakkal var.

keynes52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kantinler kapatıldı demiyor haberde. Daha sağlıklı besinler satılacak diyor. Her aile destekler bu projeyi.

Kantinler kapatılmış ya da öğrencilere esrar, eroin satışı başlatılmış muamelesi yapıyorsunuz.. Adamlar sağlığınızı düşünüyor ama yine suçlular..

Dışarıda, her türlü zıkkımı bulup alabileceğiniz binlerce market ve bakkal var.
Sonuna kadar katılıyorum abur cuburu iyi bişey sanıyorlar heralde

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
bizim kantinciler okulun bahçesindeki küçük bir kulübeyi tekrar yaptırıp döner satıyorlar :D

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Kantini falan boşverin ya. Direk okulu kapatsınlar. Eğitim denilen şey zaten yok.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Kantini falan boşverin ya. Direk okulu kapatsınlar. Eğitim denilen şey zaten yok.
biyoloji kimya vs. derslerde hoca tahtayı açıyor okuyor aman aman çok bir faydası olmuyor aslında kitabı okusam daha iyi anlarım daha çok kafa karıştırıyorlar.Sistem mi yanlış hocalar mı yanlış bilemiyorum ama bir şeylerin doğru olmadığı kesin

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
biyoloji kimya vs. derslerde hoca tahtayı açıyor okuyor aman aman çok bir faydası olmuyor aslında kitabı okusam daha iyi anlarım daha çok kafa karıştırıyorlar.Sistem mi yanlış hocalar mı yanlış bilemiyorum ama bir şeylerin doğru olmadığı kesin

Kurtulamadığımız eski bir alışkanlığımız var. Ezberciyiz, araştırmacı değiliz. Bu ezbercilik hocalar için de geçerli. Bir zaman ne ezberlediyseler, orada takılıp kalmışlar. Yeniliklere hep kapalıyız. Ezberlediğimizi biliyoruz sanırız, yanlış bir şey ezberlemiş olsakta. bu nedenlede hiç gelişemiyoruz. Bu sorun sade gelişmeye hiç bir katkısı olmayanların sorunu değil, hepimizin sorunu. Bizim için başkalarının değil, bizim gelişmemiz gerekiyor.