Haber Okul Açıldıktan 1 Gün Sonra Herkes Karantinaya

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

BHA

www.berkinaktas.com
Yönetici
Super Moderator
İçerik Ekibi
Corona virüsü salgını bütün dünyada etkisini gösterirken, ABD'nin Florida eyaletinde ara verilen eğitim dün başladı. Fakat okulun açılmasından bir gün sonra 1 öğrencide Covid-19 belirtilerinin gösterilmesi sonrasında sınıf karantinaya alındı. Öğrenciler evden eğitime geri döndü.

Okullar açılsa çocuğunuz olsa okula gönderir misiniz?
 

KovboyBey

Profesör
Bende aynısını düşünüyorum ama bizim eğitim sistemimizde büyük ihtimal çocuğumuz dersten, okuldan kalır benden söylemesi :(
kalsın hocam ben 240 aldım matametık 6 net turkce 6 net ıngılızce 6 net fen 14 net sanırım 198 alan arkadasım okula alınmıs ben acıkta kaldım 220 alan arkta alınmıs anlamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çocuğumu okula yazdırdım (ana sınıfı) ancak göndermeyi düşünmüyorum. Açılacağını da zannetmiyorum.
saglık daha onemli hocam bırakın gitmesin bence
 
  • Beğen
Reactions: BHA

BHA

www.berkinaktas.com
Yönetici
Super Moderator
İçerik Ekibi
Çocuğumu okula yazdırdım (ana sınıfı) ancak göndermeyi düşünmüyorum. Açılacağını da zannetmiyorum.
Abi açılır vallahi açılır, hiç o kadar emin olma. Allah başarılarını daim etsin inşallah abi

kalsın hocam ben 240 aldım matametık 6 net turkce 6 net ıngılızce 6 net fen 4 net sanırım 198 alan arkadasım okula alınmıs ben acıkta kaldım 220 alan arkta alınmıs anlamadım

saglık daha onemli hocam bırakın gitmesin bence
Kesinlikle haklısın hocam, inşallah bir gün yenilenen Türkiye'miz eğitim sisteminde de yeniliklere gidecektir.
 

Mehmedxr

Asistan
Yasaklı
Koronavirüs gelmeden Türkiye'ye yere aniden düşenleri görüyoduk dünya'nın sonu mu grldi diyoduk gelir gelmez bu haberler aniden bitti acaba neden .??? Sonra millet saldı bişdy olmaz diye şuan halen virüs çok fazla açmazlar merak etmeyin.
 
  • Beğen
Reactions: BHA

ugureryavuz

Profesör
Diyelim bir çocdukta corona var.Artık tüm okulda olur.Ve ailelerinde çok büyük vaka artışı olur 1 kişide çıksa bile
 
  • Beğen
Reactions: BHA

well tube

Doçent
Benim çocuğum var ama, okul çağında değil. Okul çağında olsaydı kesinlikle göndermezdim. Eşim öğretmen O da gitmesin istiyorum ama, açarlarsa okulu mecbur gidecek. Çok yanlış iş yapılıyor. Çocuklar ne sosyal mesafeyi uygular ne de tedbir alabilir. "Tedbir" kelimesini bilmeyen, bu dönemde öğrenen çocuk sayısı bile oldukça fazladır hatta. Okullar açılmadan nasıl olura gelirsek. Teknoloji zaten bu işler için fazlasıyla gelişti. Online dersler yapılabilir, sınıfta tahtayı izleyeceğine monitörü izler çocuk aynı şey. Şimdi diyeceksiniz ülkenin her yerinde internet yok. Evet yok ama, teknoloji ve bütçe kullanılarak internetsiz ev kalmaması sağlanabilir. Kısaca biraz taşın altına elini koyacak yöneticiler oldu mu her şey hallolur.
 
  • Beğen
Reactions: BHA

bilexsamet

Profesör
Göndermeyi düşünüyor musunuz peki ?
Evet, düşünüyorum. Normalde göndermek istemem ama çocuğumun diğer çocuklardan geri kalmasını istemem. Bu yüzden gönderiyorum.

Anaokulu zorunlu değil. Eğer göndermek sakıncalı ise devletin bunu düşünüp anaokullarını açmaması gerekirdi. Bana göre anaokullarının açılmaması gerekir. O zaman adil olurdu.
 
  • Beğen
Reactions: BHA

Son mesajlar

Üst