Oksitlenmiş anakart

Bu konuyu okuyanlar

Mainzed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar yeni aldığım masaüstü casper markalı bilgisayarıma msi bir anakart takıldı yağmurlu bir gün internet sitesinde dolaşırken maus ve klavye bir anda kapandı bende bir panikle bilgisayarı güç tuşuyla kapattım ancak tekrar açtığımda ne ekran geldi ne kasanın ışığı yandı neyse 1-2 saat geçtikten sonra tekrar açtım garip bir şekilde çalışmaya başladı. Herşey tamam fakat ne ses var ne interneti algılıyor . internet sorunu için düzelte bastım . bu seferde driver eksik gibisinden birşey oldu , ses te aynı şekilde. Aklıma içini açmak geldi .içini açtigimda internet portunun ve jaduio yazan portun olduğu yerler oksitlenmiş olduğunu farkettim . ethernet portunun olduğu kablo ıslanmıştı . oksitleri saf alkolle tam olmasa da temizledim, ama ne internet var ne ses güç kablosunu takar takmaz ethernet portu sabit ve turuncu yanıyor bu arada kapattıktan sonra tekrar açılıyor yardımlarınızı bekliyorum umarım konuyu doğru yere açmışımdır, teşekkürler

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Giden gitti, harici ethernet ve ses kartı alıp çözme yoluna gidebilirsin, anakart komple gitmemiş neyse ki.

Mainzed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım fiyatı hakkında bir fikrin varmı

Mainzed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim peki benim eski bir kasam var onun parçalarıyla bozuk olan yerler değiştirilebilirmi peki bu arada yarın tamire götüreceğim sanırsam boşta 2 tane pcı var

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Harici değilse değiştirilemez.
Onarımına ne kadar para alırlar belli değil, bence direk anakart değiştir, işlemcin nedir?

angelshare

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Durum zamanla daha kötüye gidebilir anakart değiştirmeniz gerekebilir

Mainzed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım teşekkürler fakaat anakarta daha 3 ay önce 300tl verdim başka şansı yok sanırsam