Öğretmene araç tavsiyesi verebilecek araba tutkunlarına teşekkürler

oyuncu5561

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba araba tutkuları her çoçuk gibi ben de küçüklükten beri arabamız olmasını çok isterdim Allahın izniyle bugünlere nasipmiş.Öğretmen olarak atandım ve şimdi bütçemi çok sarsmayacak 35.000-40.000 tl bütçeli az yakan bir araba araştırıyorum.Günde 40+40=80 km yol yapacağım.(Şalıurfa-Harran arası)Yılda 2-3 kez şehirler arası da kullanacağım.

Arabalarla ilgili pek bir bilgim yok sizden ricam araba alırken nelere dikkat etmeliyim?

Ve Hundai getz ,Peugeout 206 arasında hangisini önerirsiniz sebepleriyle beraber belirtirseniz sevinirim.

NOT=Dizel,Hatchback 3 düşünmüyorum.

Özellikler:

Peugeout 206

Hundai Getz

Kararlı ve tutarlı çalışma
(Kolay arıza vermeme)

Yakıt tüketimi
(Şehir içi,Şehir Dışı)

Konfor

Güvenlik

Yedek parça ulaşırlığı ve fiyatı

Araç alırken maksimum km önerisi

Önerilen Alt modeli:
Peugeout-206

1.4
1.4 HDi
1.6
1.6 HDi

Hundai-Getz
1.4 DOHC
1.5 CRDi
1.6

OzkanK.

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,062
Hyundai getz önermem ben açıkçası donanım konfor ve yol tutuşu zayıf sanki. ( Senin aradığın fiyattaki modellerde ABS bile yok diye biliyorum ben tam emin olmamakla birlikte. )
206 modelinin tipini güzel çocukluğumun en beğendiğim arabalarından ama piyasada genelde yeni ehliyet almış serseri tarzı insanlar alıp haşat ediyorlar o arabaları piyasada temizini bulmak çok zor.

Benim önerim dizel araç almaktansa Benzin LPG olan bir model almaya bak. ( Yaşı ileri olan arabalarda dizel motor masraf çıkarırsa 5-6 bin TL lik olursun ustada. Turbo arızaları flanda çok pahalı ayrıca dizel araçların bakım aralıkları daha sık. )
Benzinli olanlar hemen şipşak uygun fiyata haledilir ayrıca LPG'de dizel'e göre ucuz sonuçta.

O fiyat bandında bulabilirsen 1.4 100 begir HB Chevrolet Aveo'da önerebilirim veya 1.2 leri . Ufak şirin tam tek başına gezen memur arabası gibi.

Yada C segmenti Nissan Almera HB Tekna paket. Onlarda güzel araba.
Şu model.