Haber Öğretmen Atamaları ve Eğitimde Büyük Dönüşüm

Bu konuyu okuyanlar

HakanÇ11

Asistan
Reaksiyon puanı
133
20 Bin yeni öğretmen ataması yapıldı. Tüm öğretmenlerimize görevlerinde başarılar diliyoruz.

RTErdogan-FbkBVSrWAAAgOSp.jpg

Bir de eğitim sistemi düzelseydi iyi olacaktı. Bu eğitim sistemi ile asla bir yere varamayız.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Eğitim sistemi cidden berbat. 20 dakika ders süresi olması en doğrusu olurdu mesela. Ondan sonra alan seçiminin liseye başlarken olması kesinlikle şart. 10. sınıfta sözel meslek seçecek kişi ileri düzey matematik görüyor?

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
20 Bin yeni öğretmen ataması yapıldı. Tüm öğretmenlerimize görevlerinde başarılar diliyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 173370

Bir de eğitim sistemi düzelseydi iyi olacaktı. Bu eğitim sistemi ile asla bir yere varamayız.
İns hepsi istedigi yerden başlar göreve.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğitim sistemi cidden berbat. 20 dakika ders süresi olması en doğrusu olurdu mesela. Ondan sonra alan seçiminin liseye başlarken olması kesinlikle şart. 10. sınıfta sözel meslek seçecek kişi ileri düzey matematik görüyor?
böylelikle egitimden soguyor herkes.

HakanÇ11

Asistan
Reaksiyon puanı
133
30 DK ders süresi en ideal olanı. Abartmayalım 20 DK çok az. Liselerde gereksiz seçmeli dersler kaldırılmalı, öğrencileri derslerle boğuyorlar. Daha çok düzelmesi gereken şey var. Tabii bizim yaptığımız yorumlarında mantığı tartışılır. Konunun uzmanları en iyisini bilir. Eğitim sistemi ile alakası yok ama öğrenci kitapları da ücretsiz olmamalı bu arada.

Bu sistemle devam edilemeyeceğini ne zaman kabul edeceğiz acaba?