Öğrenciyim , Kararsızım , bi yardım eder misiniz ?

Fx97

Üyecik
İyi günler arkadaşlar, abiler ,ablalar

Başlıkta dediğim gibi bir öğrenciyim ve bu yaz bir laptop almayı istiyorum.

her öğrenci gibi bnde oyun oynamak , film izlemek , internette gezinmek için bir şey bakıyorum.
cod mw3,bf3,gta 4(çıkarsa 5),nfs serisi vb. oyunları high ayarlarda akıcı olarak oynamak istiyorum.

bütçe max 2500

şu iki model arasında kaldım

asus olan model
http://www.pcdepo.com/asus-n56vm-i7-3610-notebook-urun7891.html

buda samsung
http://www.vatanbilgisayar.com/note...dvdrw-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=60462

hangisine seçmeliyim sizce?
asus daha mantıklı geliyor (fhd ekran misal)

bide ekran kartlarındaki ddr3 ile ddr5 arasındaki farklar nelerdir ?:confused1::confused1:

by efsane

Rektör
Yasaklı
Onursal Üye
[MENTION=43929]rtsbora[/MENTION]

Sabit konu açıcam, tavsiye istediğiniz konulara [MENTION=43929]rtsbora[/MENTION]'yı etiketleyin diye.

YellowRed

Rektör
[MENTION=43929]rtsbora[/MENTION]

Sabit konu açıcam, tavsiye istediğiniz konulara [MENTION=43929]rtsbora[/MENTION]'yı etiketleyin diye.
ya da keyloger özel bir script yazsın, konulara beni otomatik etiketlesin. :p

[MENTION=270903]Fx97[/MENTION] kesinlikle asus. donanımlar aynı zaten. asusun ekranı daha iyi. çözünürlüğü de 1920x1080 full hd. üstelik free dos. windowsa fazladan para kaptırmamış olursun. hem yakında win8 çıkacak. :)

güncel sistemlerde ekran kartları genelde GDDR5 olur. sistem belleği de DDR3. daha hızlısı yok şu an.

Fx97

Üyecik
konuda belirtmeyi unutmuşum afedersizin :) alacağım bilgisayarın beni en az 3-4 sene götürmesi lazım.3-4 seneden önce yeni bir bilgisayar alamıyorum.bu yüzden bu seviye üst modellere bakıyorum . Çünkü bunun sıkıntısını çok çektim evimde amd radeon x1050 series ekran kartlı intel pentium d 820 işlemcili 6 sene önce aldıgımız bi masa üstü var.ve oyun oynamaya çalısıyorum ama sadece çalışıyorum çünkü gta sa bile çok fazla kasıyo (yinede şükür bunuda bulamayanlar var ama) başka bu seviye tavsiyeleriniz varsa açığım :) diğer firmaların ivy bridge işlemcili modellerini sizce beklemeli miyim ?? Birde ddr 3 ile ddr 5 arasındaki farklar nelerdir ??

YellowRed

Rektör
konuda belirtmeyi unutmuşum afedersizin :) alacağım bilgisayarın beni en az 3-4 sene götürmesi lazım.3-4 seneden önce yeni bir bilgisayar alamıyorum.bu yüzden bu seviye üst modellere bakıyorum . Çünkü bunun sıkıntısını çok çektim evimde amd radeon x1050 series ekran kartlı intel pentium d 820 işlemcili 6 sene önce aldıgımız bi masa üstü var.ve oyun oynamaya çalısıyorum ama sadece çalışıyorum çünkü gta sa bile çok fazla kasıyo (yinede şükür bunuda bulamayanlar var ama) başka bu seviye tavsiyeleriniz varsa açığım :) diğer firmaların ivy bridge işlemcili modellerini sizce beklemeli miyim ?? Birde ddr 3 ile ddr 5 arasındaki farklar nelerdir ??
bunlar ivy bridge zaten. ekran kartı da yeni nesil gt 600 serisi nvidia kepler mimarisi. :)

ddr3 ile ddr5 arasında hız farkı var. sistem belleğinde henüz ddr3 ötesine geçilemedi. sneye ddr4 gelecek büyük ihtimal. ekran kartlarında da şu an gddr5 var.

outcast

Asistan
Asus u al aynı özelliklere neden daha fazla para veresin ki ? ayrıca asus un ekranı full hd olması cabası.

Fx97

Üyecik
Benimde gönlümden asus geçiyor fakat ürünü aldıktan sonraki destek nasıldır ? onu bi sormak istedim. bir kaç konuda samsungunkinin berbat olduğunu görmüştüm :(

Başta [MENTION=43929]rtsbora[/MENTION] olmak üzere görüşlerini bildiren herkese teşekkür ederim :D SAolun varolun :D

codding

Asistan
Asusun ekran çözünürlüğü daha iyi samsung dan ama sana tavsiyem pcdepo da Dell xps serileri var onlardan al kesinlikle... ögrencilik hayatın boyunca sana yeter. sorun falan cıkaramz...

VincentVega

Profesör
[MENTION=270903]Fx97[/MENTION] Asus'un servisi iyidir. Ben hiçbir sorun yaşamadım garanti süresi boyunca. Anakart değişimi için servise vermiştim 7 gün içinde verdiler çok iyiydi.

Fx97

Üyecik

harkk

Asistan
sen oyun bilgisayarı istiyorsun , istedigin oyunu donmadan en üst seviyede calıstırmasını bekliyorsun . Bide Toshiba nın ürünlerine bak saglam bilgisayarlar var

Fx97

Üyecik
[MENTION=201809]harkk[/MENTION] saolasın fakat toshiba düşünmüyorum çünkü oyun bilgisayarları sanırsam Qosmio oluyo galiba ve i 7 li sini geçen 5000 tl ye görmüştüm ivy bridge hakkında daha fazla bilgi berebilecek var mı acaba ?? Bide kullanan varsa tecrübelerini anlatabilir mi ? :) :D

mekik1111

Üyecik
@harkk saolasın fakat toshiba düşünmüyorum çünkü oyun bilgisayarları sanırsam Qosmio oluyo galiba ve i 7 li sini geçen 5000 tl ye görmüştüm ivy bridge hakkında daha fazla bilgi berebilecek var mı acaba ?? Bide kullanan varsa tecrübelerini anlatabilir mi ? :) :D

arkadaşım tam 1600 dolara(yaklaşık 3000 tl) dehşet bir alet MSI GT70 0NC-008US

Tavsiyem bu süper makina bakmadan alma

YellowRed

Rektör
Benimde gönlümden asus geçiyor fakat ürünü aldıktan sonraki destek nasıldır ? onu bi sormak istedim. bir kaç konuda samsungunkinin berbat olduğunu görmüştüm :(

Başta [MENTION=43929]rtsbora[/MENTION] olmak üzere görüşlerini bildiren herkese teşekkür ederim :D SAolun varolun :D
asus servis konusunda en iyilerden biridir. çizgi elektronik bu konuda kendini ispatlamış bir firmadır.

What The Hell

Profesör
Toshiba kullanıyorum gayet dayanıklı aletlerdir. En az 5 yıl kullanabilirsin. Bi önceki bilgisayarımda toshiba idi kaç kere yere düştü,klavyesine ayran döküldü,ekranla alt kısmı birbirinden ayrıldı bana mısın demeden calısıyordu taki babam ekrana giden kabloyu kopartana kadar. :(