Öğrencileri taciz eden öğretmene rekor ceza

Bu konuyu okuyanlar

Nemesis

Dekan
Taciz olayı 2002 yılında Diyarbakır kent merkezindeki bir ilköğretim okulunda meydana geldi. İddiaya göre okulda görevli N.K. adlı bir öğretmen, 11 öğrencisine cinsel tacizde bulundu. Çocukların şikayeti üzerine öğretmen hakkında 35 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Diyarbakır 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın son duruşmasınasadece avukatlar katıldı. Savcı, sanığın her bir öğrenci için ayrı ayrı cezalandırılmasını istedi. Avukatların zaman aşımı talebini kabul etmeyen mahkeme kararını açıkladı. Sanık önce, her mağdur için 2’şer yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kararda “Sanık kendisine isnat edilen, mağdurelere karşı çocukların cinsel istsimar suçun işlediği anlaşıldığından eylemine uyan TCK’nın 415/1 maddesi uyarınca taktiren, mağdur sayısı olan 11 kez, 2 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verilmiştir” denildi.

Ancak mahkeme bununla da yetinmedi. Sanığın öğretmen olması ve suçu tekrar etmesi nedeniyle ceza iki kez artırıldı:

“Sanığın öğretmen olduğu ve isnat edilen suçu öğretmenliğin nüfuzu ile işlediği anlaşıldığından, verilen cezanın 1/2 oranında arttırılmasına, sanığın mağdurlara aynı suçu işleme kararının icrası cümlesinde, kanunun aynı hükmünün birden fazla defa ihlal edildiği anlaşıdığından cezada TCK’nın 80. madesi uyarınca 1/6 oranıda arttırım yapılarak, mağdur sayısı olan 11 kez, 3 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

Kararda ayrıca toplam da 38 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırılan N.K’nın cezasının paraya çevrilmesi ya da ertelenmesinin söz konusu olmadığı belirtildi.

Kaynak
 

atacalipso

Doçent
umarım iftira değildir
hiç kolay bir yük değil
ve gençler o yaşlarda hiç de
güvenilecek referans değil
 

mücahid x

Öğrenci
Pardon filmi aklıma geldi yorumları görünce.Gerçekten böyle bir suç işlenmişse az bile vermişler.Ama bu adalet sisteminden de fazla bi şey beklenemez.Hayırlısı diyelim.
 

emubaltaci

Rektör
Emektar
bence her çocugun pisikolojisni ve hayatını mafettigi için
her cocuk için bir insan ömrü ceza almalıydı
 

tudRoY

Profesör
bizim okulda da vardı böyle bi durum ama gençler hallerinedn memnundu not filan geliyodu :D:D adam bize karşı da pek masum değildi :D gördük mü yolumuzu değiştiriyoduk sakata gelmeyelim diye :D
 

Chester Merve

Profesör
Bizim okulumuzda da vardı. Hem içki içer, hem de kızlara asılırdı. Hizmetlimiz bile öyleydi. :D Ama psikolojimiz bozulmadı. :D

Şaka bir yana, bence bu idama eşittir. Yukarıda bir arkadaşımızın söylediği gibi her öğrenci için bir insan ömrü ceza almalıydı. O bile az. Ben direk giyotin bıçağını kullanırdım. O bile az ya.. Neyse..
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst