Oğlu için yaptı, şimdi yurt dışına satıyor!

Bu konuyu okuyanlar

TBM

Dekan
Katılım
28 Eki 2008
Mesajlar
6,574
Reaksiyon puanı
349
Puanları
83
oglu_icin_yapti_simdi_yurt_disina_satiyor_h3121_9269b.jpg


Samsun'da bir kamu kurumunda memur olarak çalışan Cihan Alsoy, oğluna aldığı ve kırılan parçasını tamir etmek için uzaktan kumandalı model uçak yapımını öğrendi ve imal ettiği model uçaklardan bazılarını yurt dışına sattı.

Oğluna yaklaşık 4 yıl önce uzaktan kumandalı model uçak alan 52 yaşındaki Alsoy, uçururken düşen kanadı kırılan uçağı tamir edebilmek için internette araştırma yaptı. Araştırmalarında tamirle ilgili bilgiler edinen Alsoy'un model uçak yapımı da ilgisini çekti. Evinin bodrum katını atölye haline getiren Alsoy, oğlu için çeşitli tip ve ebatlarda model uçaklar yaptı.

Yaptığı model uçakları sosyal medyada paylaşan Alsoy'a zamanla siparişler gelmeye başladı. Alsoy, talep üzerine yaptığı model uçaklardan bazılarını yurt dışına gönderdi.

model-ucak-imalati-1.jpg

Alsoy, ahşap ve hafif plastik malzemeden elektrikli ve benzinli model uçaklar geliştirdiğini belirtti.

Boş zamanlarında yaptığı model uçakları havacılıkla ilgili sosyal medya sitelerinde paylaştığını aktaran Alsoy, şöyle devam etti:

"Hem Türkiye'den hem de Azerbaycan, Cezayir, Gürcistan, Fas, Suudi Arabistan gibi ülkelerden model uçak talebinde bulunanlar oldu. Fas, Suudi Arabistan ve Cezayir'e gönderdim. Model uçaklara çocuklardan daha çok yetişkinler ilgi gösterdi. Uçaklar, özelliklerine göre 50 kilometre uzağa kadar gidebiliyor."

Oğlu için yaptı, şimdi yurt dışına satıyor!
 
Katılım
8 Eki 2011
Mesajlar
52,691
Reaksiyon puanı
14,995
Puanları
113
uydu telefonu ile kontrol edilse daha uzaklarada gider hatta güneş pilleri olsa...
 

Son mesajlar

Üst