Oğlu için yaptı, şimdi yurt dışına satıyor!

Bu konuyu okuyanlar

TBM

Müdavim
Katılım
28 Ekim 2008
Mesajlar
6,584
Reaksiyon puanı
351
Puanları
83
oglu_icin_yapti_simdi_yurt_disina_satiyor_h3121_9269b.jpg


Samsun'da bir kamu kurumunda memur olarak çalışan Cihan Alsoy, oğluna aldığı ve kırılan parçasını tamir etmek için uzaktan kumandalı model uçak yapımını öğrendi ve imal ettiği model uçaklardan bazılarını yurt dışına sattı.

Oğluna yaklaşık 4 yıl önce uzaktan kumandalı model uçak alan 52 yaşındaki Alsoy, uçururken düşen kanadı kırılan uçağı tamir edebilmek için internette araştırma yaptı. Araştırmalarında tamirle ilgili bilgiler edinen Alsoy'un model uçak yapımı da ilgisini çekti. Evinin bodrum katını atölye haline getiren Alsoy, oğlu için çeşitli tip ve ebatlarda model uçaklar yaptı.

Yaptığı model uçakları sosyal medyada paylaşan Alsoy'a zamanla siparişler gelmeye başladı. Alsoy, talep üzerine yaptığı model uçaklardan bazılarını yurt dışına gönderdi.

model-ucak-imalati-1.jpg

Alsoy, ahşap ve hafif plastik malzemeden elektrikli ve benzinli model uçaklar geliştirdiğini belirtti.

Boş zamanlarında yaptığı model uçakları havacılıkla ilgili sosyal medya sitelerinde paylaştığını aktaran Alsoy, şöyle devam etti:

"Hem Türkiye'den hem de Azerbaycan, Cezayir, Gürcistan, Fas, Suudi Arabistan gibi ülkelerden model uçak talebinde bulunanlar oldu. Fas, Suudi Arabistan ve Cezayir'e gönderdim. Model uçaklara çocuklardan daha çok yetişkinler ilgi gösterdi. Uçaklar, özelliklerine göre 50 kilometre uzağa kadar gidebiliyor."

Oğlu için yaptı, şimdi yurt dışına satıyor!
 

ConfickerBelasi

Müdavim
Katılım
8 Ekim 2011
Mesajlar
53,654
Reaksiyon puanı
15,692
Puanları
113
Yaş
45
uydu telefonu ile kontrol edilse daha uzaklarada gider hatta güneş pilleri olsa...
 
Üst