Office 2007 hakkında düşünceleriniz?

Bu konuyu okuyanlar

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar bu yeni Office 2007 hakkında ne düşünüyorsunuz. Yorumlarınızı alabilirmiyim. Yoğun uğraşlar sonucunda tam olarak hallettim ve şu anda sorunsuz kullanıyorum. İçime sinmesi açısından bir fikrinizi alayım dedim. Bence mükemmel bir arayüzle ve yeni programlarıyla harika olmuş diye düşünüyorum. Yinede konu Microsoft olunca biraz temkinli yaklaşılmalı mı? Yoksa hakkını verip parayla satın alınmalı mı? :p (Böyle bir düşüncem yok ama düşüncesi olanlara ve alabilecek durumda olanlara saygı.) Bu kadar kırıldı ve başka sitelerde yayımlandı sizce bulupta bunamış mı oluyoruz. (Eminim yasal olmayan MS office kullanmaya devam edip te onu yerden yere vuran vardır ama sonuçta öyle yada böyle kendini kullandırtırıyor.Bu Microsoft'un bir taktiği mi?Ne taktiği derseniz; Dünyanın en zengin yazılım şirketi olacan zaten sattığın yetecek artacak bile daha sonra en çok kullanılan yazılım olma ünvanın da korunması için yazılımlarıda arka kapıyı açık bırakacaksın ve bunlar da kırılıp dağıtılacak ve milyonlarca kişi tarafından kullanılacak kullanılacak.)
Sizin düşüncelerizde Office 2007'nin yeri nedir?

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
ben 2003 kullanıyorum bilmez yani :)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
2007 iyi güzelde vista gibi süslenmiş olarak karşımıza çıkıyor bir de menüler atılmış bazı kısayollar eklenmiş; çoğu uygulamayı yapamıyorum, özellikle excelde :(
10 üzerinden 6 verdim
Microsoft%20Excel%202007.jpg

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Haklısın alışmak biraz zaman gerektiriyor. Birde seninki resme bakacak olursak Türkçe de değil. ;)
SuİkAsT demiş ki; openoffice bencede olabilir ama birazcık daha geliştirilmeli.

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Alışınca Office 2007'de her şeyin daha derli toplu olduğunu gördüm şahsen, o da biraz zaman istiyor tabi.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
resim netten ben ofis 2003 kullanıyorum çünkü excelde yapmam gereken işler 2007de olmuyor ;)

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
super bır arayuz super grafık renkler ırenkler cok guzel ve kullanılan hersey elınızın altında bence cok guzel olmus.
bıll galmerın anektodu herseyı acıklıyor sanırım

"Word veya Excel kullanan insanlar belki de bu programların sunduğu özelliklerin yarısından fazlasını kullanmıyorlar. Sürekli olarak yeni sürümlerde yeni özellikler eklemenin gerçek anlamda ihtiyaç için olduğuna inanıyor musunuz?" sorusuna "Ofis'in yeni sürümünde kullanıcılar özelliklerin çok yüksek bir yüzdesini kullanıyor olacaklar. Kullanıcı arayüzünü buna göre yeniden tasarladık. Aslına bakarsanız insanların bu özellikleri kullanamamasını sebebi nasıl ve nereden bunları bulacaklarını bilmemeleri. Bu nedenle biz de yeni bir tasarıma gittik. Artık her şey daha kolay keşfedilebilir halde." diyen Ballmer, Bill Gates ile başlarından geçen komik bir olaya da değindi;

"Ofis'i piyasaya sürmeden önce Bill ekibe bir e-posta göndererek 'Excel'in yeni arayüzünü çok sevdim ama bu kadar fazla sayıda yeni özellik ekleyeceğinizi bilmiyordum.' dedi ve burada beğendiği özelliklerin bir listesini sıralamış. Aldığı cevap 'Onlar yeni özellik değil ki...' oldu. Ancak Bill, Excel uzmanı olduğunu söyleyip bunların yeni özellikler olduğunda ısrar etti. Bu sefer de 'Son üç sürümden beri yer alıyorlar' cevabını alınca artık pes etti."
»

ayrıca bugune kadar yazılmıs en yeteneklı program exceldır bence :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Ben de gayet beğendim ama benim karşılaştığım iki zorluk vardı;

1 - hazırladığım dosyaları başkaları açamıyor (docx uzantısı)
2 - arabirimine alışık olmadığımızdan dolayı kullanmak ilk zamanlarda biraz zor.

Onun dışında gayet kullanışlı.

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Troy dedi ki:
Ben de gayet beğendim ama benim karşılaştığım iki zorluk vardı;

1 - hazırladığım dosyaları başkaları açamıyor (docx uzantısı)
2 - arabirimine alışık olmadığımızdan dolayı kullanmak ilk zamanlarda biraz zor.

Onun dışında gayet kullanışlı.

docx uzantısı buyuk bır sorun degıl bence nasıl olsa save as dıyıp offıce 2003 seklınde kayıt yapabılıyoruz
ayrıca dırekt pdf yapması bızı bır cok ezıyetten kurtarır

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
office 2007 yi tercih etmiyorum bana göre değil ;)

aydogdu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ofis 2007 ile kayıt ettiğim birçok dosyaları 2003 te acamadım rezil oldum bir günlük
zamanım boşa gitti.(docx uzantılı olmuş)

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bence okadarda zor bır arayuzu yok aksınde daha basıt baslıklar altında toplanmıs ben bır haftada alısmıstım. bugun tekrar kurucam bakalım nasıl olcak :D

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Downsat dedi ki:
Ben openoffice tercih ediyorum.

Aslında Office 2003'den aşağısını kullanan arkadaşlar OpenOffice kullanabilir. ;)

akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aydogdu dedi ki:
Ofis 2007 ile kayıt ettiğim birçok dosyaları 2003 te acamadım rezil oldum bir günlük
zamanım boşa gitti.(docx uzantılı olmuş)

Kaydederken 97-2003 formatını seçersen dosyaları açabilirsin :)

Office 2007 benimde hoşuma gitti.(Bir microsoft ürünü olmasına rağmen:)2003 ten ve openoffice den daha kullanışlı yapılmış.Kısayollar işimizi kolaylaştırıyor...

iHSaN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bana göre çok kullanışlı ve arayüzü çok güzel tasarlanmış. 2003 ve digerlerine göre daha kullanışlı. Çünkü herşey elinin altına konulmuş. En çok hoşuma giden özellik ise, sayfa görünümde degişiklik yapacagın zaman, seçimlerin üzerine gittigin zaman önizleme şeklinde göstermesi. ;)

Kısacası Microsoft çok güzel bir iş çıkarmış. 8)

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bence arayüz güzel de bilgisayar kullanmaya yeni başlayanlara öğretsinler 2007 ben zaten kullanamıyorum
bi keresinde yazıcıdan çıktı almamız gerektiğinde bayaa bi zorlamıştı bizi :-[
ctrl+p kombinasyonunu kim icat ettiyse saolsun karizmayı fena çizdiriyoduk yoksa :p :D

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
teknojen dedi ki:
bence arayüz güzel de bilgisayar kullanmaya yeni başlayanlara öğretsinler 2007 ben zaten kullanamıyorum
bi keresinde yazıcıdan çıktı almamız gerektiğinde bayaa bi zorlamıştı bizi :-[
ctrl+p kombinasyonunu kim icat ettiyse saolsun karizmayı fena çizdiriyoduk yoksa :p :D

Oda iyi. :D :D

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Office 2007yi 6 aydır kullanıyorum tek kelimeyle harika ama ayda yılda 1 word belgesi açanlar için çok gereksiz.Profesyoneller için ise bulunmaz harika bir program.Gerçektenme microsoft adam gibi yapmış ve hakkını veriyor.Özellikle canlı önizleme özelliğini çok seviyorum hız ve kolaylık açısından çok iyi..

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
2007 güzel ama ek kötü yanı deneme sürümünü kullanmam :D okadar boyut indirtiolarak bir deneme sürümü için hala hala yawwwww ;)

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Bende şimdi indirmeye başladım torrenten. İnşallah güzeldir. Microsoft son zamanlarda grafiklere yazılımdan daha fazla önem veriyormuş izlemini verdi bana.

Vista çıkarttılar Xp de kötü (performans olarak) . Umarım office 2007 de beni hayal kırıklığına uğratmazlar :S

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Evet artık yazılımlarının grafikleri çok güzel darısı fiyatlara ne diyelim :D

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
muratcanberber dedi ki:
Vista çıkarttılar Xp de kötü (performans olarak) . Umarım office 2007 de beni hayal kırıklığına uğratmazlar :S
Siz kişisel olarak karşılaştırdınız mı ikisini,yoksa orda burda duyduklarınıza göre mi hareket ediyorsunuz ?

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Vista ile Xp yi karşılaştırdım. Grafiksel olarak -performans bakımından - Xp daha performans dostu
Bu konuda sanırım pek çok test yapıldı. Ayrıca işlemci ve belleğin çok daha fazla -gereksiz- kullanıldığını da gördüm.

Xp'den şu an memnun sayılırım. Ama direct X 10 da çalışabilen oyunlar için vista kurabilirim.

Vistanın görünümü daha estetik olabilir. bu konuda üstün ama dreamweaver photoshop vb. programları aynı anda çalıştıran biri vista da Xp performansını alamaycaktır

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Valla dediğin ilginç yani vistaya o kadar uğraştılar xp de performans daha iyiyse ne anladım.Ha konuya gelince office 2007 hakkında henüz düşünemiyorum
:D daha elime geçmedi

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bdco eğer benim kurulum sağlam geçerse istersen link verebilirim. Benimki iso halinde 1 gb dan fazla . Normali 800 mb falan mış

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Korsan mı orjinal mi :D söle söle çekinme ama korsana hayır ayrıca ağa ne yaptın dial up yav evde net yok benim :D :D :D 800 mb diyon

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Korsan değil orjinalden kopya :D:D . Korsan korsan . Bill amca'nın yeterince parası var benimkine gerek yok .

Zaten ilk anlarda pişman oldum. Yanılmamışım. Grafik derken benim pc de bile acayip geciklemeler oluyor. Menülerde gezinmek işkence gibi.

sıfırdan dan menüler tekrar tasarlanmış. bunu öğrenene kadar canım çıktı yeni menüleri öğrenmeye kalacam sonra yeni office çıkacak o da farklı olacak.

Ayrıca power point falan çok karışık olmuş. Hiç beğenmedim hemen kaldırım 2003 e dönüyorum.

Sende hiç boşuna kasma bence. 2003 ideal .