Odadan Kaçış İncelemesi

excalipper

Öğrenci
Bilgisayar oyunlarından aşina olunan Odadan Kaçış konseptinin gerçek yaşama uyarlanmış hâli ilk olarak Kuzey Amerika'da 2006 yılında oynanmaya başlandı. Odaya kilitlenen kişinin veya kişilerin içerideki bulmacaları çözerek ve ipuçlarını takip ederek bulunduğu yerden kaçmaya çalıştığı bir oyun olan Odadan Kaçış, oyuncuların ağırlıklı olarak zekasına ve bazen de becerisine dayanıyor.

Avrupa, Amerika ve Uzak Doğu ülkelerinin bazılarından sonra 2014 yılında Türkiye'de de bu konsept uyarlanarak oyuncuların hizmetine sunuldu. Eylül 2014'te İstiklal'de açılan, doğrudan konseptin ismini kendi ismi yapan Odadan Kaçış da bu mekanlardan biri. Bu incelemede mekanın içeriğine dair, oyunlar hakkında bilgi verip tadını kaçırmamaya çalışarak, bilgi verilecek.

Odadan Kaçış, içerideki bütün dekorun, kurgunun, müziklerin ve içeriye girdiğinizde görebileceğiniz, duyabileceğiniz ne varsa oyunun yaratıcıları tarafından tasarlanmış bir yer. Oyuna başladığınızda ortama alışmak biraz vakit alıyor. Çünkü günlük hayatta sık görülecek bir yapısı yok. Daha çok filmlerde ve dizilerde karşınıza çıkabilecek ortamlar mevcut. Oyunların zorluk seviyesi de önce sizi bu ortama alıştırıp, sonra zekanızı zorlayacak şekilde artıyor. Ayrıca karşınıza bir çok sürpriz çıkabilir.

Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz, klasiğin dışına çıkmış bir oyun tarzı. İçerideyken sürenin azalmasıyla birlikte artan gerilim, kişilerin heyecanlandıkça sergiledikleri tavırlar keyfi artırıyor.

Daha fazla detaya girmek oyunu oynayacakların tadını kaçıracağından şimdilik bu kadar diyelim.


Ulaşmak ve daha fazla bilgi almak için bu da adresi:

http://www.odadankacis.com/
 
Üst