Haber Ocak ayında Instagram'da en çok zaman geçiren ülkeler belirlendi: Türkiye'nin konumu şaşırttı

Bu konuyu okuyanlar

GKHN.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ocak 2022 ayında ülkelerin ortalama Instagram kullanma süreleri paylaşıldı. Türkiye, listenin enlerinden biri olmuş durumda.

Facebook'un tahtını devirerek dünyadaki en popüler sosyal medya platformu olmayı başaran Instagram'ı şüphesiz birçoğumuz kullanıyoruz. Bu platformda gerek komik meemler paylaşılırken, gerek de insanlar kendi hayatlarını paylaşıyor. Son zamanlarda Instagram her ne kadar pazarlama platformuna dönüşse de, insanlar hala zamanlarının büyük bir kısmını Instagram'da geçirmeye devam ediyor.

Instagram ve benzeri sosyal medya platformlarıyla alakalı veriler paylaşan sosyal medya yönetim platformu Hootsuite, son araştırmasında hangi ülkenin Ocak 2022'de ortalama ne kadar saat Instagram'da vakit geçirdiğiyle alakalı bir veri paylaştı.

Instagram kullanımında zirvedeyiz

f644435b00467b6e615bc8e7cec760f6d2f9cbf4.jpeg

Hootsuite tarafından paylaşılan verilere göre Türkiye, Ocak 2022'de ortalama en çok zaman geçiren ülkelerin başında yer alıyor. Aylık 20.2 saat süreyle en yakın rakibi Arjantin'e fark atan Türkiye; Hindistan, Rusya, ABD, Çin gibi devletleri de arkasında bırakmış durumda. Listenin ikinci sırasında 16.6 saat ile Arjantin, 16 saat ile Endonezya, 15.6 saat ile Brezilya, 13 saat ile Hindistan, 9.9 saat ile Singapur, 9.8 saat ile Rusya, 8.5 saat ile Fransa ve Almanya, 8.3 saat ile Avustralya, 7.9 saat ile Birleşik Krallık ve 7.7 saat ile Amerika yer alıyor.

Dünya ortalaması 11.2 saat

resim_2022-01-29_140830.png

Ayrıca, Instagram'da tüm dünyada Ocak 2022'de ortalama olarak 11.2 saat zaman geçirilmiş durumda. Yine dünya ortalamasını geçen ülkeler sırasıyla Türkiye, Arjantin, Endonezya, Brezilya ve Hindistan olmuş durumda. Yine verilere baktığımızda Türkiye, dünya ortalamasının tam 9 saat üzerinde bulunuyor. Bu da çok iç karartıcı bir veri.

Peki, siz bir ayda Instagram'ı ortalama ne kadar kullanıyorsunuz, veya Instagram yerine hangi sosyal medya platformlarını tercih ediyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Son düzenleme:

Hasan İskan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
Maşaallah iyi kendim Instagram sürem günlük : 7 saattir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aylık sürem ; 210 ortalama
Yıllık sürem : 2555. Saattir

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841

Aylık 210 saate hangi internet paketi dayanıyor ?

GKHN.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10

hocam benim de şu sömestr tatiliyle birlikte ekran sürem epey bi' arttı, tekrar düşürmeye çalışacağım

Hasan İskan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
69
hocam benim de şu sömestr tatiliyle birlikte ekran sürem epey bi' arttı, tekrar düşürmeye çalışacağım
Süreyi ne kadar düşürürsek.o kadar iyi baya bağımlı olmuşuz

Süreyi ne kadar düşürürsek.o kadar iyi baya bağımlı olmuşuz

Eminkrkt

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,803
Benim instagram sürem 1 saat buda aylık düz mantık 30 saat yapıyor neredeyse 1 günümü instagram da geçiriyor olmam baya fazlama geldi şuan

GKHN.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Benim instagram sürem 1 saat buda aylık düz mantık 30 saat yapıyor neredeyse 1 günümü instagram da geçiriyor olmam baya fazlama geldi şuan
aman hocam günde 1 saat bile süper bence, benim şu an 2-2.5 saat civarı. biraz da tatilin etkisiyle tabii..

Eminkrkt

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,803
aman hocam günde 1 saat bile süper bence, benim şu an 2-2.5 saat civarı. biraz da tatilin etkisiyle tabii..
Benimki de tatilin etkisiyle normalde 30-45 arası değişiyordu ama gene de düşününce fazla ,başkalarına bakınca az gözüküyor.

Reaksiyon puanı
3
türkiyede en ucuz eğlence yöntemi olduğu içindir

türkiyede en ucuz eğlence yöntemi olduğu içindir

Son mesajlar