OBS siyah ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

islemcimkotubtw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba laptop kullanıcısıyım,
OBS studio, Streamlabs obs kullanırken siyah ekran alıyorum
herhangi bir şekilde de çözülmüyor youtube de ki videoları izledim onlar da yardımcı olamadılar .
Bilen biri söylerse sevinirim.

ThunderBeast

Asistan
Reaksiyon puanı
343
Hocam ekran yakalama ile kendi ekranınızı seçeceksiniz.

ThunderBeast

Asistan
Reaksiyon puanı
343
Laptop kullanıyorsanız NVIDIA denetim masasından veya obs uygulamasına sağ tıklayıp "entegre grafik" ayarıyla çalıştırın.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373

OBS STUDİO SİYAH EKRAN HATASI NEDİR?​

OBS studio penceresi siyah ekran sorunu yeni bir şey değil. Kullanıcılar, Chrome Penceresinden çekim yaparken Siyah Ekran sorununu yaşadıklarını bildirdi. Çok az kullanıcı, oyunlarının görüntülerini kaydetmeye veya yayınlamaya çalışırken aynı sorunu yaşadıklarını söyledi.

OBS Studio Siyah Ekran Hatası
Siyah ekran hatası, uyumluluk sorunlarından grafik kartlarından kaynaklanan parazite kadar çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Yayın sırasında chorme Pencereyi kaydederken veya normal Pencere ekranınızı kaydederken meydana gelebilir.

Neyse ki, OBS studio siyah ekran sorunu düzeltilebilir. Hatayı düzeltmek için herhangi bir üçüncü taraf aracı yüklemenize gerek yoktur ve sadece 2 yöntemden birisini deneyin. Öyleyse, 2020’de OBS studio Siyah Ekran hatasını düzeltmek için en iyi yöntemi inceleyelim.

OBS STUDİO SİYAH EKRAN SORUNU KESİN ÇÖZÜMÜ

Adım 1. İlk olarak, Başlat menüsünü açın ve ‘Grafik Ayarları’nı arayın . Listeden Grafik ayarlarını açın.

Grafik ayarlarını açın
Grafik ayarlarını açın
Adım 2. Şimdi, Tercihi ayarlamak için bir uygulama seçin’in arkasındaki ‘ Gözat ‘ düğmesine tıklayın.

OBS siyah ekran hatası
‘Gözat’ düğmesine tıklayın
Adım 3. Şimdi OSB studio klasörünü bulalım. C:\program files\osbstudio\ … ve obs64.exe dosyayı seçin . 32bit bilgisayar kullanıyorsanız, obs32.exe dosyasını seçin .

kurulum klasörüne gidin ve obs.exe dosyasını seçin
Kurulum klasörüne gidin ve obs.exe dosyasını seçin
Adım 4. Uygulama, tercih listesine eklenecektir. Tıklayın ‘Seçenekler’ butonuna.

OBS siyah ekran hatası
‘Seçenekler’ düğmesine tıklayın
Adım 5. Bir sonraki açılır pencerede , ‘Güç Tasarrufu’ modunu seçin ve ‘Kaydet’ düğmesine tıklayın.

'Güç Tasarrufu' modunu seçin
‘Güç Tasarrufu’ modunu seçin
Adım 6. Şimdi, OBS Studio’yu yeniden başlatın ve ‘Görüntü Yakalama’ seçeneğini seçin. Artık siyah ekranı görmeyeceksiniz.

OBS siyah ekran hatası
Siyah Ekran Düzeltildi

YÖNTEM 2 : OSB STUDİO BAŞLANGIÇ SONUNA KOD EKLEME​

1. Osb kısa yoluna sağ tıklayın ve özellikler.
2020-08-30_18h47_13-640x401.jpg

2. Hedef: Satırının en sonuna :

–allow-opengl
komutunu ekliyorsunuz. komut eklendikten sonraki hali :
“C:\Program Files\obs-studio\bin\64bit\obs64.exe” –allow-opengl
bu şekilde olacak.

Bu kadar! Bitirdiniz. OBS Ekran Yakalama Siyah Ekran Hatasını bu şekilde düzeltebilirsiniz.

islemcimkotubtw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

OBS STUDİO SİYAH EKRAN HATASI NEDİR?​

OBS studio penceresi siyah ekran sorunu yeni bir şey değil. Kullanıcılar, Chrome Penceresinden çekim yaparken Siyah Ekran sorununu yaşadıklarını bildirdi. Çok az kullanıcı, oyunlarının görüntülerini kaydetmeye veya yayınlamaya çalışırken aynı sorunu yaşadıklarını söyledi.

Siyah ekran hatası, uyumluluk sorunlarından grafik kartlarından kaynaklanan parazite kadar çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Yayın sırasında chorme Pencereyi kaydederken veya normal Pencere ekranınızı kaydederken meydana gelebilir.

Neyse ki, OBS studio siyah ekran sorunu düzeltilebilir. Hatayı düzeltmek için herhangi bir üçüncü taraf aracı yüklemenize gerek yoktur ve sadece 2 yöntemden birisini deneyin. Öyleyse, 2020’de OBS studio Siyah Ekran hatasını düzeltmek için en iyi yöntemi inceleyelim.

OBS STUDİO SİYAH EKRAN SORUNU KESİN ÇÖZÜMÜ

Adım 1. İlk olarak, Başlat menüsünü açın ve ‘Grafik Ayarları’nı arayın . Listeden Grafik ayarlarını açın.

Grafik ayarlarını açın
Grafik ayarlarını açın
Adım 2. Şimdi, Tercihi ayarlamak için bir uygulama seçin’in arkasındaki ‘ Gözat ‘ düğmesine tıklayın.

OBS siyah ekran hatası
‘Gözat’ düğmesine tıklayın
Adım 3. Şimdi OSB studio klasörünü bulalım. C:\program files\osbstudio\ … ve obs64.exe dosyayı seçin . 32bit bilgisayar kullanıyorsanız, obs32.exe dosyasını seçin .

kurulum klasörüne gidin ve obs.exe dosyasını seçin
Kurulum klasörüne gidin ve obs.exe dosyasını seçin
Adım 4. Uygulama, tercih listesine eklenecektir. Tıklayın ‘Seçenekler’ butonuna.

OBS siyah ekran hatası
‘Seçenekler’ düğmesine tıklayın
Adım 5. Bir sonraki açılır pencerede , ‘Güç Tasarrufu’ modunu seçin ve ‘Kaydet’ düğmesine tıklayın.

'Güç Tasarrufu' modunu seçin'Güç Tasarrufu' modunu seçin
‘Güç Tasarrufu’ modunu seçin
Adım 6. Şimdi, OBS Studio’yu yeniden başlatın ve ‘Görüntü Yakalama’ seçeneğini seçin. Artık siyah ekranı görmeyeceksiniz.

OBS siyah ekran hatası
Siyah Ekran Düzeltildi

YÖNTEM 2 : OSB STUDİO BAŞLANGIÇ SONUNA KOD EKLEME​

1. Osb kısa yoluna sağ tıklayın ve özellikler.
2020-08-30_18h47_13-640x401.jpg

2. Hedef: Satırının en sonuna :

–allow-opengl
komutunu ekliyorsunuz. komut eklendikten sonraki hali :
“C:\Program Files\obs-studio\bin\64bit\obs64.exe” –allow-opengl
bu şekilde olacak.

Bu kadar! Bitirdiniz. OBS Ekran Yakalama Siyah Ekran Hatasını bu şekilde düzeltebilirsiniz.
Teşekkürler işe yaradı.