Yardım Nvidia'nın halt yemesi yüzünden laptop'un problemleri bitmiyor !

Bu konuyu okuyanlar

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Nvidia Game Ready Driver'ın bir güncellemesi gelmişti yaklaşık 4 ay önce. Güncelleme ta bitti kurulum tamamlandı yazdı bilgisayarı kilitledi, dondu bilgisayar. 30 dakika bekledim belki düzelir diye yok mecbur batarya çıkardım hiçbir tuşa tepki vermedi (güç tuşu bile). PC'yi yeniden açtığımda oyunlarda hatta webde gezerken bile lag giriyordu FPS yaklaşık 15 düşmüştü. Bende tek aklıma gelen şeyi yaptım geri yükleme. Geri yükleme sonrası bilgisayardaki yavaşlık kayboldu ama sonrasında olanlar :

•Bilgisayar abartısız her 2 açılışta bir kendini 5 saniye içinde kapatıyor, henüz windows masaüstüne gelmeden. Bazen ilk açılış monster logosunda kapanıyor, bazen mavi ekran ile kapanıyor. Biraz bekleyip yeniden basıyorum güç düğmesine o zaman açılıyor.
•Bilgisayarı kullanırken mavi ekran, 2 3 günde bir.
•Yakın zamanda mavi ekran geldiğinde bilgisayardan bir takılma sesi gibi bir ses çıkıyor sesi de oldukça fazla bilgisayar kendini kapatana kadar sürüyor.
•Artık neredeyse her zaman PC açılırken monster logosunun olduğu ekranda '' Disk(c) scanning and repairing '' gibi yazılar çıkmaya başladı.

Ya Allah aşkına daha önce İntel'de de belirli sorunlar yaşadım. Bu ne böyle neden kimse bunlara tepki gösterip bu markaları linçlemiyor. Ben bu problemle uğraşmak zorunda mıyım arkadaş, başlarım senin yazılımına. Bilgisayara format atmadan bu sorunları çözebilir miyim ?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Format atmanızı öneririm. Olmaz ise ekran kartında donanımsal sıkıntı oluşmuş olabilir. Çok sık driver kurulumlarında oluyor daha çok ekran gidip gelir kurulurken bu da bozabiliyor kartı. Bundan dolayı oluşmuş olabilir.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Bu ne böyle neden kimse bunlara tepki gösterip bu markaları linçlemiyor
Yaşadığınız talihsizlik çok nadir bir durum. Ben daha önce driver güncellemesinden sonra bunları yaşayan kinse görmedim. DDU ile driver'ı silip bir önceki driver'ı yüklemeyi deneyebilirsiniz.

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Format atmanızı öneririm. Olmaz ise ekran kartında donanımsal sıkıntı oluşmuş olabilir. Çok sık driver kurulumlarında oluyor daha çok ekran gidip gelir kurulurken bu da bozabiliyor kartı. Bundan dolayı oluşmuş olabilir.
Donanımsal sıkıntı ? Gerçekten mi. Umarım böyle bir problem olmamıştır. Böyle bir şey olduysa dava açabilir miyim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yaşadığınız talihsizlik çok nadir bir durum. Ben daha önce driver güncellemesinden sonra bunları yaşayan kinse görmedim. DDU ile driver'ı silip bir önceki driver'ı yüklemeyi deneyebilirsiniz.
DDU nedir bilmiyorum bios ayarlarınan bir şeyse hele hiç anlamıyorum.

f1rinci

Asistan
Reaksiyon puanı
83
nvdia nın sitesinden bir önce ki sürümü indirip kurun bios u fln kurcalamayın

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Donanımsal sıkıntı ? Gerçekten mi. Umarım böyle bir problem olmamıştır. Böyle bir şey olduysa dava açabilir miyim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

DDU nedir bilmiyorum bios ayarlarınan bir şeyse hele hiç anlamıyorum.
YouTube'a kullanımı hakkında bir çok video var. Ekran kartı sürücüsünü tamamen kaldırır, bu sayede formata gerek kalmaz. Driverı booster tarzı 3. parti bir programla değilde manuel veya experience üzerinden driver güncelleyebilirsin.
Nvidia cephesinde bu tarz sorunlar daha önce hiç başıma gelmedi, gelenide duymadım.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Driver yüklemesi ile bu sorunları yaşaman çok zor muhtemelen donanımsal bir sorun sen yineden bir önceki sürümü yükle dene baktın olmuyor en son çare format at hala aynı durum devam ederse garanti varsa servise gönder garantisi varsa cihazda problem varsa monster firması problemi çözecektir..

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Driver yüklemesi ile bu sorunları yaşaman çok zor muhtemelen donanımsal bir sorun sen yineden bir önceki sürümü yükle dene baktın olmuyor en son çare format at hala aynı durum devam ederse garanti varsa servise gönder garantisi varsa cihazda problem varsa monster firması problemi çözecektir..
Bende monster'a göndereceğim periyodik bakımı bekliyorum. Dostum driver ile ilgili olmayabilir demişsin kurulum tamamlanınca bunun olması tesadüf mü.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bende monster'a göndereceğim periyodik bakımı bekliyorum. Dostum driver ile ilgili olmayabilir demişsin kurulum tamamlanınca bunun olması tesadüf mü.
Dediğin tesadüfte olabilir ama donanımsal arıza olabilir bence temiz format at driver olarakta güncelleme yapmadan önceki sürümü yükle şuan başka bir çözümü yok gibi duruyor sorun varsa bile monster'ın teknik servisi iyi..

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Dediğin tesadüfte olabilir ama donanımsal arıza olabilir bence temiz format at driver olarakta güncelleme yapmadan önceki sürümü yükle şuan başka bir çözümü yok gibi duruyor sorun varsa bile monster'ın teknik servisi iyi..
Bir şey sormak istiyorum eğer dediğiniz gibi donanımsal sorun olmuşsa sorumlu Nvdia olmaz mı yani oluşan hasarı karşılamaları gerekmez mi, biraz ütopik oldu tabii onlara ulaşıp derdimi anlatmam lazım :D. Belki bu güncelleme var olan bir donanımsal sıkıntıyı tetiklemiş olabilir ama eminim o güncellemeyle de bir alakası var çünkü bilgisayarın donmasına sebep olan şey kurulumu bitire basmak oldu.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bir şey sormak istiyorum eğer dediğiniz gibi donanımsal sorun olmuşsa sorumlu Nvdia olmaz mı yani oluşan hasarı karşılamaları gerekmez mi, biraz ütopik oldu tabii onlara ulaşıp derdimi anlatmam lazım :D. Belki bu güncelleme var olan bir donanımsal sıkıntıyı tetiklemiş olabilir ama eminim o güncellemeyle de bir alakası var çünkü bilgisayarın donmasına sebep olan şey kurulumu bitire basmak oldu.
Şans diyoruz ya belkide güncellemeyi yükledikten sonra donanımın bozulacağı tutmuştur.. ?