Nvidia Rtx 3060'da mining yapılabiliyor!

Mining gelmesi iyi oldu mu?

• Evet , Oldu

• Hayır , Olmadı

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

BatuhanDN

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,476
Evet Duyduğunuz gibi Artık Rtx 3060 470.05 sürücüsü ile mining yapılabiliyor. Sizce Bu iyi oldu mu?
Buraya tıklayarak Detaylı anlatımı izleybilirsiniz

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Bu oylamada bir terslik var? Bitse de rahatlasa herkes.
Ekran Görüntüsü (16).png

404 Error

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
12,506
@Hakancls, Evet her dediğinize katılıyorum. Bunlar yüzünden ekran kartı stoklarda kalmadı. Fiyatları 2 katına falan çıktı ekran kartlarının. Çoğu kişi elinde para ile ekran kartlarının stoklara gelmesini bekliyor. Bu durum böyle giderse, bu sene ekran kartı alınamayacak herhalde.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Aman bu sene bir yerlerini bozmayın çok fena olursunuz. Kaç yıllık arama motoruyum böyle iş görmedim.

BatuhanDN

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,476
Çok gereksiz bir sektör bence sırf bunlar yüzünden ekran kartı kalmıyor elektrik santrallerinde sıkıntılar oluyor hatta çindeki bazı eyaletler yasakladı miningi
Ve Ekran Kartının Fiyatları uçuyor. (Mining Yüzünden)
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Hakancls, Evet her dediğinize katılıyorum. Bunlar yüzünden ekran kartı stoklarda kalmadı. Fiyatları 2 katına falan çıktı ekran kartlarının. Çoğu kişi elinde para ile ekran kartlarının stoklara gelmesini bekliyor. Bu durum böyle giderse, bu sene ekran kartı alınamayacak herhalde.
KATILIYORUM.

pcbilgiliadam

Cezalı
Cezalı
Reaksiyon puanı
33
İstediğiniz kadar yapın benim bilgisayar toplamak gibi bir amacım yok zaten ama üslubunuza dikkat edin zaten bir kaç ay sonra zarar edince görürsünüz
Nasıl bir zararmış bu? Bitcoin alıp satmadığım için zarar etme gibi bir lüksüm yok. Bitcoin üretiyorum satıyorum cebimden birşey çıkmıyor :) bu arada siz madencilere sallarken iyiydi ama?

hakancalis

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Biz madencilere sallarken üslubumuza dikkat ediyoruz en azından ne yaparsanız yapın elektriğide güneş panellerinden sağlıyorsunuz sanırım

differentturk

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Evet Duyduğunuz gibi Artık Rtx 3060 470.05 sürücüsü ile mining yapılabiliyor. Sizce Bu iyi oldu mu?
Buraya tıklayarak Detaylı anlatımı izleybilirsiniz
Mining yapsaydım iyi olmuş derdim ama yapmıyorum.
Bırakın arkadaşlar bir süre sonra zarar edince bırakıcaklar mecbur
Aslında doğru bir şekilde yapınca oldukça kârlı bir iş. Zarar etselerde çoğu bırakmaz.
Çok gereksiz bir sektör bence sırf bunlar yüzünden ekran kartı kalmıyor elektrik santrallerinde sıkıntılar oluyor hatta çindeki bazı eyaletler yasakladı miningi
Gereksiz sektör değil aslında mesela ethereum un getirdiği çok yararlı bir şifreleme teknolojisi var. Bu sayede artık sanal ortamdaki eserlerde de orijinal diye birşey var. Bitcoin in getirdiği blockchain sistemi de teknoloji dünyasında önemli bir değişiklikti. Kripto paralar teknolojinin gelişmesine yardımcı oluyorlar. Sürekli para kazandıran bir iş. Ekran kartı stoklarının kalmaması sadece mining işine bağlanmamalı. Farklı farklı bir sürü sebebi var. Sende yapsaydın bunun tam tersini düşünürdün.
Bende mining yapıyorum ve yapmayada devam edeceğim :) batsın oyununuz tamammı
Batsın oyununuz çok saçma bir cümle. Ekran kartlarının bu kadar gelişmesi ve sizin mining yapmanızı sağlayanlar oyunlar ve oyuncular. Oyun dünyası bu kadar gelişmeseydi şu anda kullandığınız tüm o Gpu'lar olmayacaktı. Ayrıca her türlü işe, sektöre ve hobiye saygı duymak zorundasınız. Zaten sanırım bu yüzden ban yediniz.
İstediğiniz kadar yapın benim bilgisayar toplamak gibi bir amacım yok zaten ama üslubunuza dikkat edin zaten bir kaç ay sonra zarar edince görürsünüz
Yine söylüyorum zarar etmeyecekler.
Nasıl bir zararmış bu? Bitcoin alıp satmadığım için zarar etme gibi bir lüksüm yok. Bitcoin üretiyorum satıyorum cebimden birşey çıkmıyor :) bu arada siz madencilere sallarken iyiydi ama?
Herhangi bir kötülüğe kötülükle karşılık vermek sizi haklı yapmaz.
çok uslublu konuşuytorsunuz valla
Ya klavyenizde ya da Türkçe'nizde bir sorun var.

hakancalis

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Mining yapsaydım iyi olmuş derdim ama yapmıyorum.

Aslında doğru bir şekilde yapınca oldukça kârlı bir iş. Zarar etselerde çoğu bırakmaz.

Gereksiz sektör değil aslında mesela ethereum un getirdiği çok yararlı bir şifreleme teknolojisi var. Bu sayede artık sanal ortamdaki eserlerde de orijinal diye birşey var. Bitcoin in getirdiği blockchain sistemi de teknoloji dünyasında önemli bir değişiklikti. Kripto paralar teknolojinin gelişmesine yardımcı oluyorlar. Sürekli para kazandıran bir iş. Ekran kartı stoklarının kalmaması sadece mining işine bağlanmamalı. Farklı farklı bir sürü sebebi var. Sende yapsaydın bunun tam tersini düşünürdün.

Batsın oyununuz çok saçma bir cümle. Ekran kartlarının bu kadar gelişmesi ve sizin mining yapmanızı sağlayanlar oyunlar ve oyuncular. Oyun dünyası bu kadar gelişmeseydi şu anda kullandığınız tüm o Gpu'lar olmayacaktı. Ayrıca her türlü işe, sektöre ve hobiye saygı duymak zorundasınız. Zaten sanırım bu yüzden ban yediniz.

Yine söylüyorum zarar etmeyecekler.

Herhangi bir kötülüğe kötülükle karşılık vermek sizi haklı yapmaz.

Ya klavyenizde ya da Türkçe'nizde bir sorun var.
İşi bilenler için gelir kaynağı olabilir fakat bunun gibi arkadaşların işi bildiğini sanmıyorum

differentturk

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
İşi bilenler için gelir kaynağı olabilir fakat bunun gibi arkadaşların işi bildiğini sanmıyorum
Evet gerçekten de bu arkadaş neyin kafasını yaşıyor anlamadım bildiğim kadarıyla kişisel ekran kartlarında bitcoin mining yapılmıyor ?