NVIDIA Kartta FPS Artırma

Bu konuyu okuyanlar

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
NVIDIA kartlar için bilgisayarınızda bir kontrol paneli bulunuyor. Bu panelde performans ayarını açıp FPS yükselmesini sağlayacağız.
(Bunu yaparken kullandığım cihaz MX230 kartlı ve entegre grafik bulunan bir laptop. Seçenekler sizde değişiklik gösterebilir.)
  • Masaüstünde sağ tıklayın.
    1608363038117.png
  • Resimdeki NVIDIA Denetim Masası butonuna basın.
  • Açılan pencerede soldaki panelden 3D Ayarlarını seçin.
  • (Entegre grafik işlemcili laptoplar için) Tercih edilen grafik işlemci kısmını Otomatik ya da NVIDIA yapabilirsiniz. Oyuna girdiğinizde zaten NVIDIA devreye girer.
  • Alttaki ayarlar bölümünden Doku Süzme - Kalite bölümünü Yüksek Performans seçin.
  • Sağ alttaki uygula butonuna bastıktan sonra pencereyi kapatabilirsiniz.
Bu yöntemle ekran kartının FPS odaklı çalışmasını sağlarsınız. Farklı ayarları da değiştirdiyseniz ya da yaptığınızı geri almak isterseniz kutucuğun altındaki geri yükle butonuna basın.

Berat yapıcı 88

Profesör
Reaksiyon puanı
866
Bunun Amd versiyonu gelsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcim R3 2200G ekran kartı olarak GTX 1650 SÜPER alacağım ama bf lerde ve GTA 5 de darboğaz yapar mı GTA 5 de ve bf 1 4 ve 5 de kaç fps alırım

İşlemcim R3 2200G ekran kartı olarak GTX 1650 SÜPER alacağım ama bf lerde ve GTA 5 de darboğaz yapar mı GTA 5 de ve bf 1 4 ve 5 de kaç fps alırım
Bir arkadaş ağlar o işlemci depodan dönülmez diyor

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612

bf 1 ve 4 rahat oynarsın ama 5 zaten ağır bir oyun onun hakkında bir şey diyemiyorum. Yüklemeye bile cesaret edemedim. Lowda kesin oynarsın ama üstünü bilmiyorum.
Ekran kartı 1650 alacaksan zaten AMD olanına gerek duymuyosun aynı şekilde yapabilirsin kartın kurulumunu bitirdikten sonra ?

Bu arada arkadaşlar dipnot düşeyim: The Crew 2 de 15-20 fps oynuyodum bu ayardan sonra 25-30 görmeye başladım. Oyun oynanır bir hal aldı.

FPS arttırma değil de, "Harici ekran kartı nasıl açılır?" gibi olmuş :) Yine de elinize sağlık, süper olmuş.
Aynen onu açmayı da göstermiş oldum da ekran kartı 1050ti 950m 1650 vs. olanlar bununla doğru düzgün bir artış sağlayabilir. Benim ekran kartım zaten oyun odaklı olmadığı için çok değişim olmadı ?

Berat yapıcı 88

Profesör
Reaksiyon puanı
866
bf 1 ve 4 rahat oynarsın ama 5 zaten ağır bir oyun onun hakkında bir şey diyemiyorum. Yüklemeye bile cesaret edemedim. Lowda kesin oynarsın ama üstünü bilmiyorum.
Ekran kartı 1650 alacaksan zaten AMD olanına gerek duymuyosun aynı şekilde yapabilirsin kartın kurulumunu bitirdikten sonra ?

Bu arada arkadaşlar dipnot düşeyim: The Crew 2 de 15-20 fps oynuyodum bu ayardan sonra 25-30 görmeye başladım. Oyun oynanır bir hal aldı.

Aynen onu açmayı da göstermiş oldum da ekran kartı 1050ti 950m 1650 vs. olanlar bununla doğru düzgün bir artış sağlayabilir. Benim ekran kartım zaten oyun odaklı olmadığı için çok değişim olmadı ?
Kaç fps alırım keki şuan almadım ekran kartını Vega 8 kullanıyorum bf 4 te high ayarlar 30 fps