NVIDIA grafik kartı algılanmadı sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

Mehmet Zahir Dağ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. uzun bir süredir (9 ay) kullandığım dizüstü bilgisayarıma sıfırlamak ve Windows 10 pro'yu tekrar yüklemek istedim. Bugün sıfırlayıp yükledim ama sıfırladıktan ve kurulumu bitirdikten sonra uygulamalar güncellendi ama bir baktım bilgisayarda mevcut olan NVIDIA grafik kartımın uygulaması (NVIDIA control merkezi) indirilmemişti onu da yükledim. Uygulamayı açtığımda ise bana, üstte de belirttiğim hatayı (NVIDIA grafik kartı algılanmadı) verdi. Ayrıca aygıt yöneticisinde grafik kartını da görmüyor. Bunu nasıl çözebilirim, bana yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6.9 KB · Görüntüleme: 178
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    33.3 KB · Görüntüleme: 182
Son düzenleme:
S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar. uzun bir süredir (9 ay) kullandığım dizüstü bilgisayarıma sıfırlamak ve Windows 10 pro'yu tekrar yüklemek istedim. Bugün sıfırlayıp yükledim ama sıfırladıktan ve kurulumu bitirdikten sonra uygulamalar güncellendi ama bir baktım bilgisayarda mevcut olan NVIDIA grafik kartımın uygulaması (NVIDIA control merkezi) indirilmemişti onu da yükledim. Uygulamayı açtığımda ise bana, üstte de belirttiğim hatayı (NVIDIA grafik kartı algılanmadı) verdi. bunu nasıl çözebilirim, bana yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
Yanlış ekran kartı driver'ını kurmuş olabilirsiniz.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,923
Merhaba arkadaşlar. uzun bir süredir (9 ay) kullandığım dizüstü bilgisayarıma sıfırlamak ve Windows 10 pro'yu tekrar yüklemek istedim. Bugün sıfırlayıp yükledim ama sıfırladıktan ve kurulumu bitirdikten sonra uygulamalar güncellendi ama bir baktım bilgisayarda mevcut olan NVIDIA grafik kartımın uygulaması (NVIDIA control merkezi) indirilmemişti onu da yükledim. Uygulamayı açtığımda ise bana, üstte de belirttiğim hatayı (NVIDIA grafik kartı algılanmadı) verdi. Ayrıca aygıt yöneticisinde grafik kartını da görmüyor. Bunu nasıl çözebilirim, bana yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
Donanım değişikliğini tarayın.

Son mesajlar