NVIDIA Ekran Kartında tiz ses sorunu

Bu konuyu okuyanlar

xxlarchg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başlıktada belirttiğim gibi NVIDIA Ekran Kartımda tiz bir ses oluyor.
Bu arada laptop kullaniyorum ve laptopda çift ekran kartı bulunuyor( NVIDIA GeForce 920M ve İntel Graphics ) Sorunun NVIDIA Ekran Kartından geldiğine eminim çünkü, Aygıt Yöneticisi> Görüntü Bağdaştiricilarindan NVIDIA'yi devre dışı bıraktığım zaman ses kesiliyor, fakat CS:GO vb. Oyunlar oynadigim icin devre dışıdışı bırakınca fps düşüşü yaşıyorum. Ayrıca NVIDIA'dan gelen ses CS:GO vb. Oyunlara girince ses kesiliyor veya herhangi bir işlem yaparken(Ör: Virüs tarama yapma) fakat oyunu kapattiktan sonra ses tekrar geliyor. Bunun sorunu ne olabilir? Şimdiden teşekkür ediyorum.

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Bu ses HDD den de gelebilir. Tam emin misiniz ekran kartindan geldigine?

xxlarchg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
HD Tune ile HDD'yi tarattım bir sorun çıkmadı.
Konudada belirttiğim gibi Aygit yonetisinden NVIDIA Ekran Kartini devre disi birakinca ses gelmiyor.
Birde NVIDIA Ekran Kartı çalışırken CS:GO, LoL gibi oyunlara girince ses gelmiyor.
Ama Masaustunde,google chromede filan dolasirken ses geliyor.

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
HD Tune ile HDD'yi tarattım bir sorun çıkmadı.
Konudada belirttiğim gibi Aygit yonetisinden NVIDIA Ekran Kartini devre disi birakinca ses gelmiyor.
Birde NVIDIA Ekran Kartı çalışırken CS:GO, LoL gibi oyunlara girince ses gelmiyor.
Ama Masaustunde,google chromede filan dolasirken ses geliyor.
Bu konu beni asar. Kusura bakmayiniz size yardimci olamayacagim... :(

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Coil Whine olabilir mi? Bu sorun kimi kartlarda yüklenince, kimilerinde ise boşta kendini gösteriyor.

xxlarchg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Coil Whine olabilir mi? Bu sorun kimi kartlarda yüklenince, kimilerinde ise boşta kendini gösteriyor.
Sanırsam Coil Whine, bilgisayar boşta iken ara sıra hafif bir ses çıkıyor. Peki bu coil whine donanimsal bir sıkıntı çıkarırmı? Birde genellikle mouseyi oynatinca cikiyor.