NVIDIA 'dan sevindirici , Türkiyeden üzücü ...

GTX 1070 Fiyatı 2000 TL'den aşağı düşer mi ?

• Düşmez

Kullanılan: 0 0.0%
  • Düşer ama 9 Serisinin Stoklarının Bitmesini Bekleyeceğiz

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

Bu konuyu okuyanlar

Koray Yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar şuan gtx 1070 ve 1080 'in piyasası allak bullak , durumu açıklayabilecek olan varmı ? bu fiyatı kimler belirliyor Allah için , hani vergi diyecem "450 $ lık eşyayı 660 $ yapmaz" onun için bu fiyatlandırma danışıklı dövüş , yada stok eritme gibimi . kusura bakmayın kaba konuşucam ama , lan 440 $ Dendi 600 $ 'a geldi Biz alıcaz Gtx 1070 , adamlar satacak bize 1080 fiyatı , Durum çok kötü inşAllah "Yeni Çıktı Taze Taze" Fiyatlandırmasıdır , Buna Nvidia Bir el atması lağzım yoksa avrupada ekran kartı satamayacak .

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Onlar Türkiye'ye belki uçakla geliyor gemiyle TIR'la vsvsvsvsvsv HP'si en az 150dolar. 60 dolar=180 tl klasik kdv.

Koray Yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@utkuversus Anladım , ama arada tam 200$ fark var , ben kargolama ve vergilerin 200 dolar tutacağını düşünmüyorum , zaten son kullanıcı fiyatlandırması 449 $ değilmiydi bu fiyatlandırma bizim satıcıların şişidiğini söylüyor , pek inandırıcı gelmedi , indirime girdiğinde bunlar zarar etmiyorsa , bana yeni çıktı taze taze fiyatı anlamına geliyor . neyse bekliyeceğiz , birde , mesajlarımızı okuyan arkadaşlar anket'e katılsınki fikir sahibi olmuş oluruz .

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Amerikan usülü ticarette, ürün + kâr + vergi hesaplaması işlemiyor. Önce bir piyasa araştırması yapılır ve müşterinin bu ürün için ne kadar ödemeye razı olduğu tesbit edilir. Sonra da en yüksek fiyattan satışa çıkarılır. Tutmazsa, indirime gidilir. İndirimli fiyat zararına olsa bile (kesinlikle öyle değildir) kârı daha önce bolca kazanılmış olduğundan, pek önemi kalmıyor. Onlar havuz hesabı yapıyorlar ve ürün başına kâr değil, sürüm başına kâr hesaplıyorlar.

Bir ürün henüz piyasaya çıkmadan önce açıklanan fiyatlar, müşteriye köfte atmaktan ibaret. (beklenti oluşturarak, piyasa araştırmasına bir tetikleyici işlevi görür)

Koray Yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Amerikan usülü ticarette, ürün + kâr + vergi hesaplaması işlemiyor. Önce bir piyasa araştırması yapılır ve müşterinin bu ürün için ne kadar ödemeye razı olduğu tesbit edilir. Sonra da en yüksek fiyattan satışa çıkarılır. Tutmazsa, indirime gidilir. İndirimli fiyat zararına olsa bile (kesinlikle öyle değildir) kârı daha önce bolca kazanılmış olduğundan, pek önemi kalmıyor. Onlar havuz hesabı yapıyorlar ve ürün başına kâr değil, sürüm başına kâr hesaplıyorlar.

Bir ürün henüz piyasaya çıkmadan önce açıklanan fiyatlar, müşteriye köfte atmaktan ibaret. (beklenti oluşturarak, piyasa araştırmasına bir tetikleyici işlevi görür)

Yani 1 ay sonra fiyatı 1600 1700 Tl arası olabilirmi diyosun , GTX 1070 türkiyede bu fiyata satılırmı felan bir cevap verirsen süper olur çünkü boş boş beklemek istemiyorum

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Satışlar ve ilgi büyükse, yeni bir model çıkmadan fiyatlar düşmez.