Bu konuyu okuyanlar

Sytx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Nvida reflex düşük gecikme nedir ? Bu ayarı ne yapmalıyım (ne yaparsam daha çok fps artar açıklarmısınız ?)
EKRAN KARTI : NVİDA GTX 1660 SUPER

Ekli dosyalar

• nvida reflex düşük gecikme nedir.jpg
    nvida reflex düşük gecikme nedir.jpg
    6.3 KB · Görüntüleme: 131

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Nvida reflex düşük gecikme nedir ? Bu ayarı ne yapmalıyım (ne yaparsam daha çok fps artar açıklarmısınız ?)
EKRAN KARTI : NVİDA GTX 1660 SUPER
Bunu açarsanız oyun ile görüntü arasında olan gecikme azalmış olacak. Bu ayarın olayı bu ancak performans olayında emin değilim. Bunu açmak ekran kartında bir modül mü kullanıyor yoksa ekran kartının performansından mı yiyor bilmiyorum. Büyük ihtimalle ekran kartının performansından yiyor ancak emin olan birinden cevap beklemeniz daha mantıklı olacak. (Eğer modül kullanıyorsa FPS'de düşüş olmaz, eğer ekran kartı performansını kullanıyorsa FPS'te düşüş olur. Sizin cevap gelene kadar kapalı tutmanız en iyisi.)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Reflex için uyumlu monitör ve fare lazım yalnız. O monitörler de pahalı ve yeni çıktı zaten. Birde RTX 30 ekran kartı da gerekli diye biliyorum ama emin değilim o konuda. RTX 30 serisinin etkinliğinde tanıtılmıştı çünkü Reflex teknolojisi.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,767
War thunder oyununda açtım ayarı. Bir değişiklik olmadı.

Mouse ile ekran kartı arası bağı en üst düzeye taşıyan özellik. Yani düğmeye dokunduğunuz anda ateş etmenin millisaniye olsa bile biraz hızlı ekrana gösterilmesidir.