Nuri Şahin Liverpool'da!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Liverpool, Nuri Şahin'i 1 yıllığına kiraladı.

images

Liverpool Football Club have reached an agreement with Real Madrid to sign Nuri Sahin on a season-long loan deal, subject to the player passing a medical.

Sahin moved to Madrid last summer fresh from helping Borussia Dortmund secure the German championship and being named as the Bundesliga's Player of the Season.

The playmaker collected another league title winners' medal as the Spanish giants clinched La Liga in May.

Sahin has 31 caps for Turkey and became their youngest ever scorer when he netted on his debut against Germany in 2005, aged 17.

The 23-year-old will now undergo a medical on Merseyside.

Liverpool

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Maalesef çok kötü oldu, Şampiyonlar Liginde oynayan daha kaliteli bir ekibe gidebilirdi, Liverpool gelişim göstereceğini sanmıyorum tam tersi gerileyebilirde.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
inşallah başarılı olur, dortmund'da olduğu gibi ülkemizi en iyi şekilde temsil eder

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bir ora bir bura derken nihayet yerini buldu hayırlı olsun iyi olur umarım

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Transferinin şifrelerini açıkladı!

Bu sezon İngiliz devi Liverpool'da forma giyecek olan Nuri Şahin, 'Kırmızılar'a katılışının hikayesini anlattı. Mourinho'nun, Chelsea'de beraber çalıştığı Rodgers, Xabi Alonso'nun da Anfield hakkındaki övgülerini aktaran Nuri, bir de anısını paylaştı.

sahin04.jpg

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho'nun deneyim kazanmasını istediği Nuri'nin ilk tercihi Arsenal'di. Ancak Londra kulübü, milli oyuncuyu satış opsiyonuyla birlikte kadrosuna katmakta ısrar edince, transfer gerçekleşmedi. Bunun üzerine Nuri Şahin, daha fazla forma şansı bulabileceği Liverpool'a kiralandı.

Milli futbolcu İngiltere'deki ilk röportajını kulübün resmi televizyonuna verdi. Kırmızı beyazlı kulübe transferinden önce Jose Mourinho'yla konuştuğunu ifade eden Nuri Şahin "Mourinho bana bir futbolcunun en çok Premier Lig'de keyif alabileceğini ve her hafta sonu futbolun keyfine varacağımı söyledi. Chelsea'de birlikte çalıştığı Brandon Rodgers'ın hem çok iyi bir teknik direktör hem de çok iyi bir insan olduğunu söyledi" ifadelerini kullandı.

Nuri aynı zamanda Real Madrid'den takım arkadaşı Xabi Alonso'yla da görüştüğünü belirtti. "Buraya transfer olmadan önce Xabi Alonso'yla konuştum. Hala Liverpool'u çok seviyor. Bana Anfield'ın dünyanın en iyi stadyumu olduğunu ve Liverpool taraftarının beni çok destekleyeceğini söyledi" diyen Nuri, Liverpool ile ilgili güzel bir hatırası olduğunu da sözlerine ekledi.

23 yaşındaki yıldız 2005 yılında Liverpool'un İstanbul'da kazandığı Şampiyonlar Ligi finalinde tribünde olduğunu söyledi. "2005'te U17 Avrupa Şampiyonu olduğumuz için TFF'nin davetiyle tribündeydik. Liverpool taraftarının arasında oturuyorduk. Çılgınca bir geceydi. Futbolun ve Liverpool'un insanlar için ne anlam ifade ettiğini o zaman anladım" diyen Nuri, Liverpool'da forma giyen ilk Türk olduğu için de gurur duyduğunu ve ülkesindeki insanların kendisiyle gurur duymasını sağlayacağını söyledi.

Steven Gerrard ile birlikte oynamayı dört gözle beklediğini ifade eden Nuri Şahin, geçen sezon dizinden üç sakatlık geçirdiği için istediği süreyi alamadığını ve artık futbol oynamak istediğini belirtti.

Ntv Spor

[video=youtube_share;6caCgJELKIo]http://youtu.be/6caCgJELKIo[/video]

BlackXr

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Hayırlı olsun :) inş büyük basarilara imza atar..

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Liverpool'u İstanbul belediyeyle karıştırmayın :) İngilterenin köklü klüplerinden biri öyle kofti bi takımda değil.Gerrard gibi biriyle oynamak ona bişeyler kazandıracaktır..

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hayırlısı olsun. Çok başarılı olmasını istediğim bir futbolcu.

Reaksiyon puanı
4
liverpool bu sene çok gücsüz avupada ve ingiltere basarılı oloacaklarını sanmıyorum.arsenale gitmesi daha iyi olurdu.

Nick.Rey

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Nuri bu sene çok iyi işler yapıcak gibi geliyor bana umutluyum açıkcası yüzümü kara çıkarmaz umarım .