NTV Spor kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Spor camiasının bir numaralı kanallarından kabul edilen NTV Spor için flaş bir karar alındı.

upload_2016-3-25_2-10-14.png

Doğuş Grubu'nun sahibi olduğu kanal bir süredir zarar ediyordu. Alınan son kararla önce küçülmeye gidilecek ardından da kapatılacak.

Bu doğrultuda NTV Spor'un sevilen ekran yüzleri Özgür Buzbaş ve Irmak Kazuk'un da bulunduğu 30 kişi işten çıkartıldı.

Spor Müdürü Özgür Buzbaş, Güntekin Onay'ın eşi Serra Onay, Irmak Kazuk, Murat Deveci'nin yanı sıra prodüktörlerin şefi Murat Erpek, editör Cem Durak, Taygun Kontaytekin, Gülfem Akdoğan, yönetmenlerden Tolga Tezcanoğlu, kameraman Çağlar Tecim ve spor spikeri Mehmet Sevinç'in işine son verildi.

Bunun dışında Beşiktaş taraftarlarının sevgilisi olan Ali Ece'nin de işine son verildiği öğrenildi.

Bu şekilde 1-2 ay daha devam edecek kadro azaltmalarının ardından kanal tamamıyla kapatılacak ve Doğuş Grubu spor medyasından tamamıyla çekilecek.

Medyahaber.com - Özel Haber

Son düzenleme:

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Programlarını keyifle izlediğim bir kanaldı. Çok şaşırdım kapatılma kararına.
Kanalın zarar etmesine üst yönetimin yanlış politikaları sebep olabilir mi acaba ?
Madem zarar ediyorsun ; iddacıların dışında doğru dürüst kimsenin takip etmediği, kalitesiz futbol oynanan Belçika Ligi'ni niye alıyorsun ? Beko Basketbol ligini Digitürk'le beraber neden aldın ?
Bunlar olmadan da izlenen ve zirvede bir kanaldı NtvSpor.

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Son dönemde pek TV izlemediğimden ötürü yorumlarım ne derece isabetli olur bilemem ama bildiğim kadarıyla ellerinde işe yarar yayın hakkı yoktu. Son zamanlardaki canlı spor yayınları Belçika ligi, boks, rodeo üzerine yoğunlaşmıştı, haftada bir de basketbol liginden(genellikle ilgi çekmeyen) maç yayını vardı. Onun dışında da maç görüntüsü olmadan sadece yorum yapan bi kanal haline gelmişti. Yorumcuları çok kaliteli ona bişey demiyorum ama bi yerden sonra da fuzuli gelmeye başlıyo yani.

Hâl böyle olunca kaliteli yorumcular da durumdan rahatsız olmuş olacak ki yavaş yavaş elinde yayın hakkı bulunan TRT'ye doğru gitmeye başlamıştı.

Umarım kapanmadan yeniden yapılanmaya giderler ve hem Euro2016'da hem de sonrasında daha izlenebilir bi spor kanalı görürüz.

Kapansa bile; ilkler unutulmaz!

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Programları gayet güzel bence izleyende bol diye düşünüyorum nasıl zarar ettiler anlamadım kapatılması üzücü yayıncı kadroları çok sağlam futbol yönünde basket ve voleybol programlarıda güzel tam anlamı ile spor kanalı yazık olucak ...

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Açıklama gelmiş:

upload_2016-3-25_18-45-34.png