NTV 2011-2012 yeni yayın dönemi - Haber Küpü

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Katılım
29 Haz 2007
Mesajlar
64,461
Reaksiyon puanı
514
Puanları
0
NTV, yeni yayın dönemine yeni binası, yeni stüdyolarında yeni haber kuşakları ve programları ile yarın başlıyor.

111016-ntvyeni1.hlarge.jpg


NTV, yeni dönemi yeni binası ve stüdyosunda yarın başlayacak. NTV'nin yeni haber stüdyosunun adı NTV3. Eşi benzeri olmayan “Haber Küpü” ve yeni Doğuş Yayın Grubu (DYG) binası adeta bilim kurgu filmlerini andıran bir mimariye sahip.

En hızlı, doğru ve güvenilir haber için tasarlanan NTV3, geleceğin teknolojisiyle donatıldı. Çünkü NTV'nin yeni döneminde haber, her şeyin merkezinde.

NTV, bu yıl köklerine geri dönüp genlerindeki haberciliği daha da güçlendiriyor. Haber yayıncılığını, izleyicinin ihtiyacını en kapsamlı şekilde karşılayacak standarta yükseltiyor.

Muhabir ve editör kadrolarını güçlendiren NTV, hem içerik hem de görsel açıdan çıtayı çok daha yukarılara taşıyarak, sektöre öncü olmaya devam ediyor.

NTV-KUP-DISARINDAN-GORUNUS_.jpg


HER YARIM SAATTE HABER, EKONOMİ VE SPOR

Pazartesi gününden itibaren NTV, yeni akışında her yarım saatte bir haber ekrana gelecek. Ayrıca her kuşakta ekonomi ve spor haberleri de yer alacak.

Oğuz Haksever, Gülay Afşar, Erhan Ertürk, Sonay Dikkaya, Seda Öğretir, Ahmet Arpat, Burcu Koç, Buket Aydın ve Özlem Yurt bu önemli görevi sırtlanacak.

Haber maratonu her sabah 06.00’da Güne Başlarken ile başlayacak, 09.00-13.00 arası Haber Merkezi, 13.00-14.00 Öğle Bülteni, 14.00-17.00 Günün İçinden, 17.00-20.00 Akşam Haberleri, 20.00 Ana Haber Bülteni, 21.00 Bugün/Yarın ve 23.00’de Gece Bülteni haber kuşağı ile devam edecek.

GÜLAY AFŞAR İLE ANA HABER

Yeni dönemde NTV’nin Ana Haber Bülteni’ni Gülay Afşar sunacak. Ana Haber akşam saat 20.00 -21.00 arasında yayınlanacak.

YENİ HABER PROGRAMLARI, YENİ KUŞAKLAR

Deneyimli haberci Ahmet Arpat, Pazartesi’den Perşembe’ye 23.00’da Gece Bülteni ile NTV’de. Günün tüm gelişmelerini aktardığı gibi özel dosyalara programında yer verecek, uzman konuklarını ağırlayacak.
GÜN BOYU EKONOMİ

Yeni dönemde ekonomi “gün boyu” Gökay Otyam’a emanet. Her sabah 09.30’da “Ekonomi Notları”da Mahfi Eğilmez ile güne ışık tutacak Gökay Otyam, gün boyuca her yarım saatte bir yayınlanacak kısa “Ekonomi Piyasaları” programında borsada oluşan değerler, iç ve dış gelişmelerden başlıklar basit ve yalın bir dille ekrana gelecek. Ankara bağlantılarında ise Ahmet Ergen başkentteki gelişmeleri aktaracak.

METE ÇUBUKÇU İLE PASAPORT

Mete Çubukçu, her Salı 22.15’de yeni programı “Pasaport”ta Ortadoğu’dan Avrupa’ya Kafkasya’dan Amerika’ya uzanan geniş bir coğrafyada güncel siyasi, sosyal, toplumsal gelişmeleri ve hayatları ekrana getirecek, dünya liderleriyle röportajlar yapacak.

MAKAM FARKI EKRANDA

Oğuz Haksever ile Mehmet Barlas, NTV Radyo’da yaptıkları ve dinleyiciden büyük ilgi gören Makam Farkı programını yeni dönemde NTV izleyicileri ile de buluşturacak. Program Cumartesi günleri saat 23.15’de...

mkm113.jpg


NTV KLASİKLERİ İLE DEVAM

Rıdvan Dilmen - Güntekin Onay ile % 100 Futbol, Vedat Milor ile Tadı Damağımda, Saffet Üçüncü - Celal Pir ile 0'dan 100'e, Yekta Kopan ile Gece Gündüz ve Cumartesi, Ahmet Yeşiltepe ile Zaman Yolcusu, Serdar Kılıç ile Doğada Tek Başına, Mirgün Cabas ile Her Yer, Burcu Esmersoy ile EnModa, Tarih Konuşmaları yeni bölümleriyle ekranda olacak.

BELGESEL KUŞAĞI

Akşam kuşağında yer alacak kültür ve sanat programları, kaliteli belgeseller de NTV’nin yeni dönemde farklılaşacağı alanlar olacak. NTV Belgesel Kuşağı, Çarşamba akşamları 22.00 ile 23.00 arasında BBC ve diğer seçkin stüdyoların belgeselleri ve kaliteli yerli yapımlardan oluşacak. İlk belgesel 19 ve 26 Ekim’de iki bölüm yayınlanacak Ekonomanyak...

YENİ YAYIN DÖNEMİ KUŞAKLARI:

06:00 GÜNE BAŞLARKEN (Burcu Koç)
09:00 HABER MERKEZİ (Erhan Ertürk – Seda Öğretir dönüşümlü)
13:00 ÖĞLE BÜLTENİ (Seda Öğretir)
14:00 GÜNÜN İÇİNDEN (Seda Öğretir,Erhan Ertürk, Oğuz Haksever dönüşümlü)
17:00 AKŞAM HABERLERİ (Oğuz Haksever ve Buket Aydın dönüşümlü)
18:30 GECE GÜNDÜZ (Yekta Kopan)
20:00 ANA HABER BÜLTENİ (Gülay Afşar)
21:00 BUGÜN / YARIN (Oğuz Haksever)
22:00 %100 FUTBOL (Pazar)
METE ÇUBUKÇU İLE PASAPORT (Salı)
NTV BELGESEL KUŞAĞI (Çarşamba)
MİRGÜN CABAS İLE HER YER (Perşembe)
BURCU ESMERSOY İLE ENMODA (Cuma)
YAKIN PLAN
23:00 GECE BÜLTENİ (Ahmet Arpat)
HAFTA SONU
10:00 HAFTA SONU ÖZEL PROGRAMI
20:00 ANA HABER BÜLTENİ (Cumartesi - Pazar / Sonay Dikkaya)
20:55 %100 FUTBOL (Cuma, Cumartesi, Pazar, Pazartesi)
22:15 CUMARTESİ (Cumartesi)
22:15 0-100 (Pazar / Celal Pir-Saffet Üçüncü )
23:15 MAKAM FARKI (Cumartesi / Oğuz Haksever-Mehmet Barlas)
TARİH KONUŞMALARI (Pazar)

ntvmsnbc


Doğuş Yayın Grubu'nun en yüksek teknolojiyle donattığı yeni stüdyolarında, enerji tüketimini yarıdan fazla azaltan, şeffaflığı ön planda tutan ve ziyaretçileri de yayının parçası haline getiren modern mimarili bir konsept kullanıldı.

NTV-KUP_web_9846y.hlarge.jpg


Türkiye'nin lider haber kanalı NTV, yeni yayın dönemini Doğuş Yayın Grubu’nun yeni binasında, yeni stüdyolarında açıyor. Binada NTV, CNBC-e, NTV Spor, e2 ve yeni ulusal kanalı dahil olmak üzere DYG’nin 8 televizyonu, 8 radyosu, ntvmsnbc ve dergi grubu bir arada olacak. Ay sonuna kadar tüm kanallar bu binadaki yerini alacak.

Modern bir mimariye sahip yeni binada teknolojinin tüm olanaklarıyla donatılan bir “Haber Küpü” kuruldu. NTV3 olarak adlandırılan bu çelik küp, ileri teknolojinin yardımıyla en hızlı, doğru ve güvenilir haberin yayın üssü olma iddiasında.

GELECEĞİN STÜDYOLARI

Doğuş Yayın Grubu’nun yeni binasında yer alan stüdyoların inşasında 450 ton çelik, 1000 metrekare cam, 250 bin metre kablo, 160 metrekare ekran kullanıldı. Tüm kanalların alt yapısını HD yayına uygun olarak oluşturuldu.

Stüdyo kameraları yüksek çözünürlüklü ve görüntü algılama sistemli en son teknolojiye sahip. Türkiye'de ilk defa birden fazla ekranı bir ekran gibi yorumlayan,görüntü kalitesi ve resim derinliği sağlayan Spyder isimli bir sistem kullanıldı.

TAMAMI LED AYDINLATMALI İLK STÜDYO

Doğuş Yayın Grubu televizyon stüdyoları, Türkiye’de tümüyle LED aydınlatmayla donatılan ilk stüdyolar. Böylece hem enerji tüketimi 5'te 1’e indiriliyor, hem de açığa çıkan ısı miktarı aynı oranda düşürüldüğü için soğutma için harcanan enerji miktarı da önemli oranda azalmış oluyor.

NTV-KUP-DISARINDAN-GORUNUS_.jpg


VTR TARİH OLDU

Video kayıt ve okuma sistemlerinde tamamen bilgisayar tabanlı sistemlere geçildi. Ses sistemlerinde de son teknoloji 48 kanallı digital ses mikserleri kullanıldı.

NTV ve CNBC-e için yaratılan yeni stüdyolar, sadece mükemmel prodüksiyonlar yapılabilecek bir program üssü olmasının dışında, prodüksiyon sürecini de şeffaflaştıran bir ortama sahip.

Geleneksel olarak haber yayınları ‘kara kutulara’ hapsediliyor, bu da haber sunumunda pratik yararlar sağlasa da (ışık, ses ve akustik gibi) haberi gerçek dünyadan ayırıyor, yabancılaştırıyor. Doğuş Yayın Grubu ve Clickspring Design, bu geleneği sorgulayarak haber yayını ve çevresinin iletişim içerisinde olabileceği bir yayın ortamını tanımlıyor.

NTV-st%C3%BCdyo_9855yeni.jpg


ÇALIŞANLAR VE ZİYARETÇİLER

Bu iki kuruluş, herkesin kullanabileceği büyük bir merdivenle ayrılmış camdan bir küp tasarlayarak geleceğin yayın ortamını yaratıyorlar. Küpün içindeki stüdyoların ve merdivenlerden geçen insanların bir araya gelmesi, prodüksiyon aşamasındaki gizliliği ortadan kaldırdığı gibi yapım sürecinin de şeffaflaşmasını sağlıyor.

Bu şeffaflık, ziyaretçilerin haber aktarımını görmesi ve ona eşşiz bir perspektiften bakmasını sağlıyor. Ayrıca yeni konsept sayesinde şeffaf küp stüdyodaki kameranın görüş alanına giren ziyaretçiler yayının bir parçası oluyor.

ntvmsnbc
 

timuruntorunu

Asistan
Katılım
21 Eki 2010
Mesajlar
115
Reaksiyon puanı
1
Puanları
0
vedat milorun yeni programları başlıyomuş bu iyi oldu, ntvdeki en iyi program
 

POWER

Rektör
Katılım
5 Eki 2009
Mesajlar
10,275
Reaksiyon puanı
160
Puanları
0
Ben bu kanalı seviyorum arkadaş <:) Hakikaten kalitesi ile ayrılıyor diğerlerinden.
 

Elbruz46

Rektör
Katılım
22 Şub 2008
Mesajlar
11,949
Reaksiyon puanı
1,378
Puanları
113
Hayırlı olsun. Siyasetten uzaklaşıp Haberi ön plana çıkaran bir anlayışa büründüler ben destekliyorum...
 

TBM

Dekan
Katılım
28 Eki 2008
Mesajlar
6,571
Reaksiyon puanı
347
Puanları
83
Stüdyo kameraları yüksek çözünürlüklü ve görüntü algılama sistemli en son teknolojiye sahip. Türkiye'de ilk defa birden fazla ekranı bir ekran gibi yorumlayan,görüntü kalitesi ve resim derinliği sağlayan Spyder isimli bir sistem kullanıldı

bu ne demek yani ?, birde tamamen 3D yayınlı bir kanalları olsa
 

olympuskiller

Profesör
Katılım
23 Mar 2008
Mesajlar
1,474
Reaksiyon puanı
5
Puanları
38
Site de güncellenmiş, son bir iki yıldır geleneksel Ntv habercilik anlayışından uzaklaşmışlardı. Umarım bu değişim geriye dönüşüme de vesile olur.
 

engerex

Dekan
Katılım
16 Ağu 2008
Mesajlar
7,676
Reaksiyon puanı
25
Puanları
38
NTV nin yayınlarını beğeni ile takip ediyorum ancak tüm web siteleri karışık bir yapıya sahip.
 

YellowRed

Rektör
Katılım
2 Eki 2008
Mesajlar
13,574
Reaksiyon puanı
27
Puanları
0
bir de hd yayına geçseler keşke.
 
Üst