Notebook'u HDMI ile CRT TV'ye bağladım. Görüntü taşıyor?

Bu konuyu okuyanlar

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar iyi günler.

HP Pavilion G6 1840 model notebook'u HDMI kablo ile Veysel'in MILLENIUM 32750 32'TFT-LCD model TV'sine bağladım ancak notebook'da ki görüntüyü TV'ye bir türlü tam ekran oturtamadım.

Intel HD Graphics 3000'in üzerinden aşağıdaki ayarların tüm olasılıklarını neredeyse uyguladım. Ama nafile.

8b6b3n.jpg

L4v4XZ.jpg

Notebook'da

Dahibi: Intel HD Graphich 3000
Harici: AMD Radeon HD 7600M

mevcut.

rV0Va3.jpg

mzXza8.jpg

EqOqBz.jpg

Ayrıca Lenovo B50-80 model notebook'un HDMI girişi ile de TV'ye bağlayıp test ettim. Onda da aynı sorun var. TV ayarlarından ekran görüntüsü full'de. Ve TV'den bütün ayarları kurcaladım gene olmadı yani fazla da bir ayarı yok zaten. Ayrıca notebook'u VGA kablo ile TV'ye bağladığımda ekranın tam oturduğunu belirtmeliyim ama onda da ses taşıyamadığım için notebook'un sesi az geliyor, o yüzden HDMI ile bağlamam gerekiyor.

Son olarak, bu HP notebook'un hem dahili hem harici ekran kartının ikisinin drivarını da kurmama rağmen (önce intel'i kuruyorum) hala hangisinin çalıştığını anlamadım. Yani filmlerde yahut oyunlarda biri, normal kullanımda diğeri mi devreye giriyor yoksa şu anda sürekli sadece biri mi çalışıyor bunu net olarak nasıl anlayabilirim? Zira AMD'nin Nvidia gibi detaylı bir ekranı yok ve anlayamıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorun tv kaynaklı elle ayarı olmalı bi kontrol et pc diye geçen...

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
sorun tv kaynaklı elle ayarı olmalı bi kontrol et pc diye geçen...

Cevap için teşekkürler. Notebook'dan sonra TV ile de bayağı bir uğraştım ama nafile.

EXT - 5 dediği HDMI yuvasını ifade ediyor ve TV'de de mod olarak 16:9 full seçili. Aynı ayarlarda PC (VGA) modunda tam ekran oluyor ama HDMI modunda olmuyor. Kaldı ki HDMI'lı 2 notebook da bu sabah elimden çıktığı için başka tv de deneme şansım olmadı. Keşke deneyebilseydim de sorun notebook'larda mı yoksa TV demi anlardım. Şu anlık VGA çıkışı olan eski bir notebook ile PC portundan TV'ye bağlantı kurduğumda sorun yok. Ama bunun ile de ses alamıyorum işte.

B0bEmG.jpg

oZN2Pq.jpg

Peki size eski notebook'umun TV bağlantısı ile alakalı bir şey sormak istiyorum. Elimde, bir ucu notebook'un aux (kulaklık) girişine, diğer iki ucu ise TV'de ki portlara girip notebook'da ki sesi TV'ye aktaracağını düşündüğüm bir kablo var. Lakin bunu takıp denememe rağmen notebook'da ki sesi TV'ye aktaramadım. TV'de ve notebook da ki tüm ayarları da kurcaladım. Yapmaya çalıştığım şey mümkün değil mi?

Zira televizyonun hem yanında hemde altında girişler mevcut. Ben her girişe tek tek takıp denedim, notebook'un mikrofon çıkışına da takıp denedim ama nafile.

oZN2EX.jpg

lyNLEQ.jpg

VLzAEB.jpg

ngNkEN.jpg

Benena

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş sorun çözünürlükle ilgili televizyonuna uygun çözünürlüğü bulup ayarlaman gerek bende yaşadım aynı sorunu