Notebooktan Duman Çıkıyor

Bu konuyu okuyanlar

can.palamut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bugün notebooku başka bir prizde şarja taktım, duman çıktı ve yanık koktu. bu koku ve duman sağ tarafta açma tuşunun oralardan geliyor. notebook açılıyor lakin duman hızı artınca kapanıyor. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

colite

Profesör
Reaksiyon puanı
1,275
Şarj girişi sağ taraftamı.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Kısa devre yapmış olabilir. Bataryası çıkıyorsa çıkartın en yakın bir servise götürün.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Kablo eritiyor. Plastik yakıyor. Kısa devre olmuş. Olay şöyle gerçekleşmiş.
Taktığın priz yüksek ihtimal şase yapmış. Buda kabloyu ısıtıp eritmiş. İçerideki kablolar birbirine değdikçe ısı artmış. Kabloyu plastiği ne varsa yakmış. Benim düşüncem bu yönde. Başıma geldi...

Rudolf

Asistan
Reaksiyon puanı
47
bugün notebooku başka bir prizde şarja taktım, duman çıktı ve yanık koktu. bu koku ve duman sağ tarafta açma tuşunun oralardan geliyor. notebook açılıyor lakin duman hızı artınca kapanıyor. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
En yakın teknik servise götürmenizde fayda var.

can.palamut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En yakın teknik servise götürmenizde fayda var.
götürdüm lakin orada bataryayı takmadan sadece şarj ile çalıştırdığında sorunsuz çalıştı bataryayı takınca her yer duman birde servisten sonra ben eve geldiğimde denedim bataryasız yine duman. şimdi düzeldi gibi kullanıyorum fakat bir daha olur diye korkuyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

Şarj girişi sağ taraftamı.
hayır

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kısa devre yapmış olabilir. Bataryası çıkıyorsa çıkartın en yakın bir servise götürün.
götürdüm lakin orada bataryayı takmadan sadece şarj ile çalıştırdığında sorunsuz çalıştı bataryayı takınca her yer duman birde servisten sonra ben eve geldiğimde denedim bataryasız yine duman. şimdi düzeldi gibi kullanıyorum fakat bir daha olur diye korkuyorum

Son düzenleme:

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Bence patlama riskine karşı o cihaz açılmamalı ne olur ne olmaz :)