Notebook tepki vermiyor :/

Bu konuyu okuyanlar

Protein34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba 3.5 senedir sorunsuz kullandigim Acer Aspire e1-572g pcim hic bir sekilde acilmiyor bataryayi cikardim prizde acmayi denedim acilmadi sarj kablosunu takinca isik yanmasi lazim yanmiyor power tusuna basinca hic bir sekilde tepki vermiyor sarj kablosunu pcye takar takmaz mouse un isigi yaniyor sogutucu calismaya basliyor pcde hic birseye dokunmadan dokunsakta acilmiyor zaten... lakinbataryada pc ye takili olan mouse ve sogutucu calismiyor normal olarak pcyi en son kapattiktan sonra boyle oldu ramleride cikarip taktim daha ilerisine gidemem laptobu tamamen sokmem gerek ama o kadar bilgim yok maalesef

YNY

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Adaptör bozulmuş olabilir. (Bataryanız dolu olduğuna eminseniz adaptör bozuk olamaz.)

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Herkese merhaba 3.5 senedir sorunsuz kullandigim Acer Aspire e1-572g pcim hic bir sekilde acilmiyor bataryayi cikardim prizde acmayi denedim acilmadi sarj kablosunu takinca isik yanmasi lazim yanmiyor power tusuna basinca hic bir sekilde tepki vermiyor sarj kablosunu pcye takar takmaz mouse un isigi yaniyor sogutucu calismaya basliyor pcde hic birseye dokunmadan dokunsakta acilmiyor zaten... lakinbataryada pc ye takili olan mouse ve sogutucu calismiyor normal olarak pcyi en son kapattiktan sonra boyle oldu ramleride cikarip taktim daha ilerisine gidemem laptobu tamamen sokmem gerek ama o kadar bilgim yok maalesef

Güncelleme veya sürücü yükledikten sonra mı bu problem oldu? Şuanda cihazın problemi no power, bataryla birlikte cihaz açılıyor mu? Açılmıyorsa eğer genelde adaptörün üstünde led ışığı vardır, pcye taktığında yanıyor mu yanmıyor mu? Yoksa taktığın zaman sönüyor mu? Bunu kontrol etmen gerekiyor. Farklı bir adaptör de deneyebilirsin. Bu sorun 3 farklı sebepten kaynaklanabilir.
  1. Adaptör üstündeki led ışığı- varsa eğer - hiçbir şekilde yanmıyorsa ve yeni adaptör taktığında led ışığı yanıyorsa problem adaptördedir.
  2. Adaptör üstündeki led ışığı yanıyorsa ve laptopa taktığında sönüyorsa problem şarj soketi girişinde veya anakarttadır.
  3. Adaptör üstündeki led ışığı yanıyorsa ve laptopa taktığın led ışığı sönmediği halde cihaz güç almıyorsa problem anakarttadır.