Notebook Soğutucu

Bu konuyu okuyanlar

kbostanci20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba ben yeni bir monster notebook aldım daha herhangi bir ısınma problemi yok tabiiki de fakat nolur nolmaz diye notebook soğutucu almayı düşünüyorum. Sormak istediğim şu soğutucu notebook fanlarına zarar verir mi ? Notebookun fanıyla soğutucu fanı ters yöne çalışırsa diye aklıma takıldı aydınlatırsanız sevinirim.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378
Fanlar ters yönde çalışmaz. Dizüstü bilgisayarlardaki fanlar dışarıdan soğuk havayı alarak ekran kartı ve işlemciyi soğuturlar. Dizüstü soğutucularda aynı şekilde soğuk havayı dizüstünün altına aktardığından fanların dönüş yönü aynıdır.

Adverterr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
17.3 inç bilgisayar için bende soğutucu bakıyorum memnun olduğunuz bi soğutucu modeli varsa yazarmısınız bir de küçük yeni nesil fan girişine takılan notebook soğutucular hakkında bilgisi olan varmı?

kbostanci20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fanlar ters yönde çalışmaz. Dizüstü bilgisayarlardaki fanlar dışarıdan soğuk havayı alarak ekran kartı ve işlemciyi soğuturlar. Dizüstü soğutucularda aynı şekilde soğuk havayı dizüstünün altına aktardığından fanların dönüş yönü aynıdır.
Bilgi icin teşekkürler peki bilgisayarım yeni olmasına rağmen sogutucu almamda fayda var mıdır ?

ATHEON

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Bilgi icin teşekkürler peki bilgisayarım yeni olmasına rağmen sogutucu almamda fayda var mıdır ?
Yani açıkçası çok da etkilemeyecek denedim ben de rog strix te 2 3 derece oynuyor. Tek artısı zeminden yüksek oluşu oluyor bunun sayesinde bilgisayar sürekli yere temas etmiyor. Bilgisayarının cpu ve gpu yerine göre bi soğutucu seçmelisin. Rpm değeri bulabildiğin en yükseğini al çok da fark etmiyor çünkü.