notebook fan sesleri susmuyordu..

Bu konuyu okuyanlar

bibrahimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba. 64bit işletim sistemi windows 10 kullanıyorum. Fanların sesine ilk başta aldırış etmedim ama, fanlar gerçekten yavaşlamıyor . Ram4 1.60ghz
Ne yapmam lazım arkaplan da kulandığım program yok sadece chrome kulanıyorum o kadar.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Termal macun yenilemesi yapın ve içini açmışken tozları da temizleyin. Bunu düzenli aralıklar ile yapın ki fan yatağı bozulmasın.
Cihazınız ısındığı için fanlar yüksek devirde çalışıyor.

bibrahimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Termal macun yenilemesi yapın ve içini açmışken tozları da temizleyin. Bunu düzenli aralıklar ile yapın ki fan yatağı bozulmasın.
Cihazınız ısındığı için fanlar yüksek devirde çalışıyor.
daha yeni aldım sayılır makineyi. Isınma filan yok sadece fan sesleri var baya yoruyor sistem diye düşünüyorum

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Cihazı yük altına soktuğunuz zaman sesler iyice artıyor mu yoksa aynı seyirde devam mı ediyor?

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bilgisayarın bir kontrol merkezi varsa fan hızlarını ayarlayabilirsiniz. Otomatikte duruyor benim, belki bir faydası olur.

bibrahimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Cihazı yük altına soktuğunuz zaman sesler iyice artıyor mu yoksa aynı seyirde devam mı ediyor?
windos 10 yeni yüklediğim zamanlar sadece yük altında olduğu zamanlar fan sesi artmaya başlıyordu. Ama şimdi, güncelleme yaptım windows 10 için dünden beri böyle yani .

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
Güncelleme gelince güncel versiyonu indirip Sıfırdan format atıp kurulum yapmalıydın.
Windows güncellemeyle bozuyor sistemi.

bibrahimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Güncelleme gelince güncel versiyonu indirip Sıfırdan format atıp kurulum yapmalıydın.
Windows güncellemeyle bozuyor sistemi.
Çoxsağol qardaşım çox kömək oldu bu şərhin. Güncel versiyonları nereden bula bilirim peki?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
Çoxsağol qardaşım çox kömək oldu bu şərhin. Güncel versiyonları nereden bula bilirim peki?
Microsoft saytında yada bu likndə.

bibrahimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Microsoft saytında yada bu likndə.

Birdə birşey soruşum , notebook fan sürətinin normal olub olmadığını necə bimək olar? Yəni əgər normal bir göstərici varsa, mən öz notebookum da necə baxa bilərəm ki düzgündür ya yox ? mümkündür belə birşey?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
Güc parametrinə bax. yüksək performans seçili qalıbsa əgər prosessor son sürətdə qalır. Ona görə fan sürəti düşməmə ehtimalı var.
Balance modda qalıbsa əl dəymə.

Fan sürətinə HW İnfo proqramıyla bax
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rus dilindədisə Электропитание parametrində balance olan seçilməlidi. Performans seçilibsə tam gücdə işliyir prosessor.

bibrahimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Güc parametrinə bax. yüksək performans seçili qalıbsa əgər prosessor son sürətdə qalır. Ona görə fan sürəti düşməmə ehtimalı var.
Balance modda qalıbsa əl dəymə.

Fan sürətinə HW İnfo proqramıyla bax
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rus dilindədisə Электропитание parametrində balance olan seçilməlidi. Performans seçilibsə tam gücdə işliyir prosessor.
budur?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    50.3 KB · Görüntüleme: 53

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
Rusca tapdım Yuxarıdakı seçili qalmalıdı. :) əgər ondadısa əl dəymə. Ən alttakı seçənəy performansdır. Prosessor həmişə yüksək sürətdə qalır.

i.jpg