Notebook aşırı yavaş

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

FURRYRAVEN

Üyecik
genel.PNG
ram.PNG


Bilmediğim için soruyorum notebook daki hdd nin yerine mi takıyoruz yoksa dışardan usb ile mi bağlantı kuruyoruz. Birde ram önerebilir misiniz
 
ssd ne alaka abicim tamam hdd yavaş ama bir programı da 15 saniyede açmaz başka bir şey vardır eğer bilgisayar 10 senelikse tamam ssd sorunudur :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

virüs taraması yap temp %temp% prefetch bunlardaki şeyleri sil temizle bir bilgisayarı kendine gelsin sonra virüs taraması yap görev yöneticisin aç cpu kullanımına bak
Mesaj otomatik birleştirildi:

RAM DEĞİŞ
 
Son düzenleme:

Byilmaz91

Asistan
Dostum neden olaylara direk donanımsal olarak bakıyorsunuz ki?

-Sürücüleriniz güncel mi? Lütfen kontrol edin. Eskimiş sürücüler donanımlara tam performans sağlayamaz bu yüzden performansta düşüklükler gözlemlenebilir.
-Bilgisayarınızın windows'un kurulu olduğu diskte bulunan çöp dosyalarını temizleyin, imkanınız varsa sistemi sadece ana diske kurun ve diğer tüm kişisel dosyalarınızı başka bir disk üzerinden kullanın. Sistemin bulunduğu disk ne kadar boş olursa sistem o kadar rahat çalışacaktır.
-Arka planda açık olarak rami yiyen programlar var mı bir göz atın, bulduğunuz ve gereksiz programları kaldırarak rami rahatlatın.
-Bilgisayarın başlangıçta başlattığı programları başlat->çalıştır->msconfig->önyükleme sekmesinden düzenleyin, başlangıçta ne kadar az program ile açılırsa o kadar hızlı bir kullanım sağlar.
-başlat->çalıştır->%temp& klasörünün içerisinde ne var ne yoksa her şeyi silin. (Bu uygulamayı 2 haftada bir yapabilirsiniz.)
->Bilgisayarınıza ağır gelen antivirüs programları kullanmayın, zira kaspersky gibi antivirüs programları güçlü koruyucular olmasına rağmen sisteme çok fazla yük verirler. Bunun yerine daha sistemin kendi programlarını veya MSE kullanabilirsiniz.
-Bilgisayarınıza CCleaner indirerek tam tarama gerçekleştirin daha sonra kayıt defteri taramasını gerçekleştirin, iki tarama sonucunda da ortaya çıkan çöp dosyaları temizleyin.
-Bilgisayarınıza adwcleaner ile bir toolbar taraması gerçekleştirin, bu program bir antivirüs olmadığı için düzenli kurulum gerektirmez sadece indir çalıştır modundadır. Bu uygulamayı 2 haftada bir yapabilirsiniz.
->Eğer sisteminizde ciddi sıkıntılar boy gösterirse Combofix kullanmaktan çekinmeyin, size en yararlı çözümleri verebilecek nadir programlardandır.
 

Son mesajlar

Üst