Note 6 bekleyeyim mi?

Bu konuyu okuyanlar

Mert_Drifter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefon alma kriterlerimden biri de uzun yıllar yani en az 3-4 sene kullanmak o yüzden en iyisini alıp uzun süre kullanmak istiyorum ve favorim olan samsung cephesinden istiyorum şuanki telefonum ace s7 edge mi alsam yoksa note 6 mı beklesem önerilerinizi bekliyorum ...

murdax105nc

Asistan
Reaksiyon puanı
33
nerden baksan çıkmasına 5-6 ay var. bence şu an note 5 bile alsan 3-4 sene götürür. 1000 lira civarı da cebinde kalır.

Mert_Drifter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
nerden baksan çıkmasına 5-6 ay var. bence şu an note 5 bile alsan 3-4 sene götürür. 1000 lira civarı da cebinde kalır.
haklısın ama benim müzik arşivimde bile 7000 civarı müzik var ve müziksiz yapamam onda hafıza kart desteği yok olsa düşünmez alırdım aslında

Lapacla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Note 6'nın çıkmasını bekle bence. Çok iyi bir telefon olacağa benziyor. Madem 3-4 yıl kullanacaksın verdiğin paranın hakkını veren bir telefon olur Note 6.

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Bence beklemelisin çok iddalı geliyor samsung onceki surumlerinde guncellemeyi cabuk kesiyor çünkü

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Telefon alma kriterlerimden biri de uzun yıllar yani en az 3-4 sene kullanmak o yüzden en iyisini alıp uzun süre kullanmak istiyorum ve favorim olan samsung cephesinden istiyorum şuanki telefonum ace s7 edge mi alsam yoksa note 6 mı beklesem önerilerinizi bekliyorum ...
bak kardeşim 3-4 yıl seni hiçbir android cihaz götürmez neden mi çünkü 2 yıl sonra güncelleme kesilecek.Kesilince telefonun performansı düşmeye başlayacak oldu 2.5 yıl zamanla şişme ve yavaşlamalar olacak zaten batarya ölecek telefon yıpranacak derken 3 yıl gitmez yani ha ne alayım dersen 3 yıl zorlasan 4 yıl i phone 6s plus al derim.Ama şayet 2 yıl kullanacam dersen androşs cihazlara bak derim note 6 yı da bence bekleme s7 edge yada note 5 bile alabilirsin...

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
bak kardeşim 3-4 yıl seni hiçbir android cihaz götürmez neden mi çünkü 2 yıl sonra güncelleme kesilecek.Kesilince telefonun performansı düşmeye başlayacak oldu 2.5 yıl zamanla şişme ve yavaşlamalar olacak zaten batarya ölecek telefon yıpranacak derken 3 yıl gitmez yani ha ne alayım dersen 3 yıl zorlasan 4 yıl i phone 6s plus al derim.Ama şayet 2 yıl kullanacam dersen androşs cihazlara bak derim note 6 yı da bence bekleme s7 edge yada note 5 bile alabilirsin...
Bir telefonun max omru 3 yildir
Telefon olan her cihaz icin gecerli bu ;)
Onun icin note 6 al note 9 kadar gider

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Note 6 çıkınca s7 edge den daha fazla fiyata satılmış olacak o sebeple çok beklemeye gerek yok. Bir diğer neden ise s7e zaten her şeyiyle iyi. Note 6 sadece kalem avantajı var. Artık Samsung s7e nin üzerine çok koyamayacagi için al şimdiden keyfine bak. Üç yıl rahat kullanırsın sonraki bir yıl da bir iki gecikme takılma olur yine müzik çalma işinden bir şeyler kaybetmez herhalde en azından

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,634
Note 6 s7 ile aynı işlemciyle gelecek sadece ram farkı olabilir donanım tarafında. S7 de düşünebilirsiniz.

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Bence note 6 alırsan yeni güncelleme gelirse note 7 çıkarsa touch wizz ara yüzün 6 ayda kasmaya başlıyacaksın telefondan lanet edeceksin sansung bu işi beceremiyor apple al bence

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,634
Telefon 6 ay sonra kasıyor diyenler nasıl kullanıyor acaba. Benim elimde 4 yıllık galaxy s2 bile uçuyor.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
4000 lirayı verebilirim dersen bekle...6 GB ram, 4000 mAh batarya, kalem falan filan fiyatı baya uçuk olacak gibi...

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Telefon 6 ay sonra kasıyor diyenler nasıl kullanıyor acaba. Benim elimde 4 yıllık galaxy s2 bile uçuyor.
Vallaha bende s3 vardı kasmasından attım bi kenara 6s aldın süper bir cihaz ben senin yerinde olsam note 6 yı değil iphone 7 yi beklerdim

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
A
Ben s7edge ile aynı fiyat bekliyorum samsung sonuçta apple kadar uçmaz bence
appls da fiyat konusunda uçtuğu söylenemez adamların yaptığı telefonları kasmadan kullanabiliyosunuz masaya üstünden iki sene bile geçse aa iphone mu diyorlar ama samsung da kasmalar oluyor ve android virüse gayet açık bir program srn bi kafeye git masaya s 4 koysan millet hala bunu mu kullanıyon der

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Bu daha çok kullanıma göre değişen bir durum. Misal çok fazla uygulama indiren ve güncellemelere önem veren biriyseniz note6 yı bekleyebilirsiniz. Tabi güncelleme günümüzde çoğu kullanıcının dikkat ettiği bir husus ama sosyal medyada takılıp fotoğraf çeken ve çok fazla oyun oynamayan biriyseniz güncelleme desteği sizi çok bağlamayabilir. Kullanımınıza göre karar vermenizde fayda var. Yani "ooo 6gb ram o işlemci bu arabirim" diyerek telefonu alıp cihazı instagrama fotoğraf atmak için kullanırsanız harcadığınız paraya yazık olur. Kullanım amacınızı belirtirseniz ona göre bir cihaz şekillendirebiliriz. Çünkü kullandıktan sonra elimizde s4 mevcut çıktığı günden bu yana kullanıyoruz tek yaptığımız face twitter insta ve tarayıcı kullanmak olduğu için daha kastığına şahit olmadım.

hllsvrn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
s7 de gayet hızlı bir telefon. Note un büyük bir farkı ekran büyülüğü ve s-pen olsa gerek. Fiyat performans istiyorsan, s7 yi tercih et!

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Bir telefonun max omru 3 yildir
Telefon olan her cihaz icin gecerli bu ;)
Onun icin note 6 al note 9 kadar gider
öncelikle yanlış kişiyi alıntılamışsın,ben destek ve güncelleme olarak 2 yıl dedim yoksa 5 yıl bile takıla takıla kasa kullan tabi ne kadar kullanılmak dersek ona...

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
öncelikle yanlış kişiyi alıntılamışsın,ben destek ve güncelleme olarak 2 yıl dedim yoksa 5 yıl bile takıla takıla kasa kullan tabi ne kadar kullanılmak dersek ona...
Tabi 2 sene fakat guncelleme destegi hemen kesildi diye telefon kasmaz ki bundan bahsediyorum:)

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Tabi 2 sene fakat guncelleme destegi hemen kesildi diye telefon kasmaz ki bundan bahsediyorum:)
Bu samsunglarda olan bir özellik her neladar ilk 3 ay çok güzel diye kullansanda 5-6 ayda telefonun touchwiz arayüzü kasmaya başlıyor

Ali Saygın

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bence note 6-nı bekle.Güzel kullanırsan uzun süre gider.Bir tane de hafiza karti al yeter artar bile.Yeni yil oncesi 200 gb micro sd ler 60 dolara kadar indirime giriyorlar.Para topla bir tanede ondan al.Yeter sana.Ne kadar istersen muzik yukle.Eyer bataryanın uzun sure 4-5 yil falan gitmesine istiyorsan her zaman 80 % civarinda şarjla doldur.Yani 80 oldumu şarjdan ayır.Geceleri şarjda saklama.hafta sonunda ise şarjını bitir 1- 2 saat falan kapalı kalsın.Böyle kullansan inan bana uzun süre pilin gider.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Üstte de geçmiş ama ben de yazmak istedim, Sen Bekleme!

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Bu samsunglarda olan bir özellik her neladar ilk 3 ay çok güzel diye kullansanda 5-6 ayda telefonun touchwiz arayüzü kasmaya başlıyor
S4 icindi o dediklerin:) note 5 kullaniyorum
Eylulde aldim sanirsam senin dedigin sureyide gectim:)

Mert_Drifter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
S4 icindi o dediklerin:) note 5 kullaniyorum
Eylulde aldim sanirsam senin dedigin sureyide gectim:)
bnde size katılıyorum samsungu çok seviyorum ben adam gibi kullanılırsa kaılma olmuyor amcam çıktığı günden beri note2 kullanıyor oyun da oynuyor daha birgün ya oğlum niye bunu aldık demedi