Note 5 Yerine Alınabilecek Telefon

Bu konuyu okuyanlar

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
1.5 seneden fazla oldu Note 5'i alalı, zamanında 2. el almıştım, telefonun garantisi de bitti. Yani kısacası telefonun ömrü yavaş yavaş bitmeye başladı. Özellikle Android 7 aldıktan sonra kasmalar, donmalar başladı, bataryası da az gitmeye başladı. Yazın da bu telefonu değiştirmeyi düşünüyorum. Bütçem 2000 TL civarında; aklımda OnePlus 5T vardı fakat SAR değerleri, Çin üreticisi olması ve ithalatçı garantili olması düşündürüyor. Sonradan Migros'a 2100 küsür TL'ye Note FE geldiğini gördüm. Onda da ithalatçı garanti var sanırım, benim telefonun 1 üst modeli, yani pek fark hisseder miyim bilmiyorum, bir de başlarda sorunlu model olarak çıkıp, geri çekilip, tekrar piyasaya sürünce acaba güncelleme desteği nasıl olur diye düşündürmüyor değil. Birde Sony XZ1 var aklımda. Onda da SD835 var 5T'de ki gibi. Fakat onun da tasarımını pek beğenmiyorum ve bataryanın yetersiz olduğu söyleniyor. Bu 3 telefon içinden hangisini önerirsiniz veya yaza doğru bu bütçede çıkacak telefonlardan öneriniz var mı ? Benim istediğim özellikler; batarya kötü olmasın, 1 günü rahat çıkarsın; ekran kalitesi de iyi olsun isterim; arayüzde saçma sapan takılmalardan nefret ediyorum; kamera pek önemli değil benim için.

Abdülkadir123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Telefona bir batarya al ve kullanmaya devam et. 2000 tl lik telefonlar note5ten iyi değil. kasmalarıda format çekerek halledebilirsin.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,336
OnePlus 5T'nin sar değeri zararlı değil. Bu cihaza bakabilir ya da Galaxy Note FE alabilirsin.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Telefona bir batarya al ve kullanmaya devam et. 2000 tl lik telefonlar note5ten iyi değil. kasmalarıda format çekerek halledebilirsin.
Yaza kadar Android 8 gelicek diyorlar. Gelirse eğer onu yüklerim, bir de hard reset atarım, bakarım yine takılmalar devam ederse değiştiririm. Ama sadece formatla da düzeliceğini sanmıyorum. Her Samsung telefonda oluyor bu, güncellemeler daha çok batırıyor telefonu.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Valla iki yıla yakındır ben de Note5 kullanıyorum, ne kasılma gördüm ne donma. Hatta ben Note10 çıkana kadar beni rahat götürebileceğine inanıyorum.

cacar54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
note 5 gayet iyi bir telefon.pil değiştirip kullanmaya devam edebilirsiniz.note fe samsung garantili olarak satılmıyor ama kullanıcı yorumlarından edindiğim fikirler ve bizzat incelediğim için şunu söyleyebilirim gerçekten iyi bir telefon note5 ile aynı olarak düşünmeyin.satış yapılan mağazalarda gidip incelemenizi tavsiye ediyorum.sony iyi telefonlar yapıyor gerçekten.kamera kailtesi olarak yanına yaklaşabilecek bir marka yok bana göre.çok net fotoğraflar çekiyor. ama kasa/ekran oranlamasında kötü.büyük ekran aldığınızda cepte taşınması mümkün olmuyor.