Note 20 Ultra Kanlı Canlı Karşımızda

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Parası olana koymaz da sadece amirallerin değil orta segmentlerin de fiyatı artıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Orası öyle keşke şu an SD gelse Avrupa'ya ama Samsung diretiyor ama bu yılki satışlar böyle giderse bence kararını değiştirir.
Amiral gemisi cihaz satmakta zorlanıyorlar baya, Apple ele geçirdi iyice :)
Her yerde exynos kullanılacak söylentisi var. Bununla ilgili kısa bir konu yapmayı planlıyorum zaten.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Sızdırmadan 46 dakika sonra konuyu açtım :)

Kesinlikle.

Video da geldi :)
Tam bir solak telefonu olmuş kalem sanırım ilk defa solda.

Kamera çıkıntısı çok fazla onun dışında güzel duruyor ama Note 10 veya S10 kadar güzel değil

Videoyu izledim ve OHA! dedim. Kamera çıkıntısı daha az görünüyordu.
Aynen.

Daha büyük çıkıntı varsa kamera modülleri daha gelişmiştir. Haydi bakalım. Umarım hayal kırıklığı olmaz.

Bu arada exynos 990la mı geliyor? Yoksa daha gelişmiş modeliyle mi gelecek?

Son zamanlar takip etmiyorum da :)
Exynos 992 ile gelecekmiş diye duydum. Yine exynos 990 ile gelirse hem pil olarak hem performans olarak büyük hayal kırıklığı olur.

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Kamera çıkıntısı çok fazla onun dışında güzel duruyor ama Note 10 veya S10 kadar güzel değil

Aynen.

Exynos 992 ile gelecekmiş diye duydum. Yine exynos 990 ile gelirse büyük hayal kırıklığı olur.
Umarım 992 ile gelir

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Exynos 992 ile gelip hala Snapdragon kullanmamaya devam ederlerse bence çok daha büyük rezillik ve hayal kırıklığı olur.
Avrupa’ya snapdragon koyacaklarını sanmıyorum çünkü Samsung’a göre ikisi “eşitmiş”.

Olsa olsa her bölgeye exynos koyarlar. Bununla ilgili bir konu açmıştım. Öyle söylentiler var.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Umarım 990 ile 992 arasındaki fark exynos 9820 ile 9825 arasındaki farktan çok daha büyüktür

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
An itibariyle Note 20 sızdırıldı :)

Güncel sürümünün ise One UI 2.5 olduğu doğrulandı.

Bu arada Note 10 ile abisini ayırt etmek bir hayli zor :) En büyük fark sanırım kamera haznesi daha da ufalmış. Ayrıca iceuniverse Note 20 Ultra'nın çok daha kavisli bir yapıya sahip olduğunu söylüyor.
Cihazların kamera görünümü benim hoşuma gitmedi.Kamera S20 ailesine göre yazılımsal iyileştirmelerle çok daha iyi olucak ama en ucuz modeli vergilerle 10000 TL nin aşağısında olmayacak.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Note 20 serisinde de sanırım apple ın iphone 11 serisinde yaptığı gibi çok büyük lensler kullanıp kamerada aynı devrimi yaratmak istemişler .Umarım güzel olur.çok değil p40 pro nun kamera performansını yakalaması ve bir tık geçmesi benim için devrim kabul edilebilir

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Note 20 serisinde de sanırım apple ın iphone 11 serisinde yaptığı gibi çok büyük lensler kullanıp kamerada aynı devrimi yaratmak istemişler .Umarım güzel olur.çok değil p40 pro nun kamera performansını yakalaması ve bir tık geçmesi benim için devrim kabul edilebilir
Bundan sonra devrim olacağını sanmıyorum sadece video geliştirilebilir. P40 Pro'ın kamerası da abartılacak kadar güzel değil ve eksikleri de mevcut. Bana göre Note 10 ve iPhone 11 serisinin gerisinde.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bundan sonra devrim olacağını sanmıyorum sadece video geliştirilebilir. P40 Pro'ın kamerası da abartılacak kadar güzel değil ve eksikleri de mevcut. Bana göre Note 10 ve iPhone 11 serisinin gerisinde.
Samsung 120 Hz ekran hızı koyarak bence devrimin kralını yaptı.İlerde maddi durumumu ayarladığımda S20 yada Note 20 almayı düşünüyorum.120 Hz ın keyfini çıkarmayı çok istiyorum.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,926
eUFS 3.1 ile gelirse satar. 2100/1200 okuma/yazma çünkü.

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Tipi tamam da işlemci konusunda büyük hayal kırıklığı içerisindeyim. (Tabi sızıntılar doğru çıkarsa). Samsung u severim ve kullanıyorum ama bu işlemci olayı beni samsung dan uzaklaştırıyor. Sanırım bir sonraki telefonum samsung olmayacak.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Exynos 990 la gelirse hayal kırıklığı olur.İnsanlar bir kalem içinmi Note 20 alacak? Bazı farklar olmalı.
Son sızıntılar böyle ☹. Amerika,Japonya ve Çin de daha da iyileştirilmiş sd865+ ile çıkacakmış. bu versiyon ile, nerdeyse iki jenerasyon fark olacak☹

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Tipi tamam da işlemci konusunda büyük hayal kırıklığı içerisindeyim. (Tabi sızıntılar doğru çıkarsa). Samsung u severim ve kullanıyorum ama bu işlemci olayı beni samsung dan uzaklaştırıyor. Sanırım bir sonraki telefonum samsung olmayacak.
Iceuniverse ne söylerse doğru çıkıyor genelde.
Aynı şeyi Note 9'da da oldu S9 işlemcisi ile geldi.

Maalesef büyük ihtimal bundan sonra da Exynos olacak Avrupa genelinde, Samsung vazgeçmiyor.

Son sızıntılar böyle ☹. Amerika,Japonya ve Çin de daha da iyileştirilmiş sd865+ ile çıkacakmış. bu versiyon ile, nerdeyse iki jenerasyon fark var olacak☹
Aynen öyle.

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Iceuniverse ne söylerse doğru çıkıyor genelde.
Aynı şeyi Note 9'da da oldu S9 işlemcisi ile geldi.

Maalesef büyük ihtimal bundan sonra da Exynos olacak Avrupa genelinde, Samsung vazgeçmiyor.

Aynen öyle.
Hayır daha da kötüsü s20 deki işlemci farkının sıkıntısı. şimdi daha da ara açılmış şekilde note 20 vakası yaşanacak. Ben anlamıyorumki koskoca samsung ne düşünüyor. akıl kârı değil yaptıkları. Heleki belli ülkelere snapdragon kalanlara exynos satıp da fiyatı aynı vermek büyük ayıp.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Aynen öyle.

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
?? <— Ağlanacak halime gülüyorum

Samsung,Avrupa’da nasıl batarım diye uğraşıyor galiba.
Ya size daha komik bir şey söyleyeyim. Bende note 10 var.ön kamerayla 4k 60 fps çekme mart güncellemesiyle geldi inanabiliyor musunuz!? ÖN KAMERAM EN BAŞINDAN BERİ 4k 60 fps ÇEKEBİLME KABİLİYETİ VARKEN ÇIKTIKTAN NERDEYSE 5 AY SONRA VERDİLER BU ÖZELLİĞİ. Samsung adamı dinden çıkarır yeminle..

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ya size daha komik bir şey söyleyeyim. Bende note 10 var.ön kamerayla 4k 60 fps çekme mart güncellemesiyle geldi inanabiliyor musunuz!? ÖN KAMERAM EN BAŞINDAN BERİ 4k 60 fps ÇEKEBİLME KABİLİYETİ VARKEN ÇIKTIKTAN NERDEYSE 5 AY SONRA VERDİLER BU ÖZELLİĞİ. Samsung adamı dinden çıkarır yeminle..
Geldiğine şükret. İphone için bir sürü özellik gelebilirdi ama sırf üst modeller daha özellikli görünsün diye vermiyorlar.

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Geldiğine şükret. İphone için bir sürü özellik gelebilirdi ama sırf üst modeller daha özellikli görünsün diye vermiyorlar.
Valla parasını verdiğim şey için şükretmiyorum ya. Cidden lanet olsun şu heriflere. Note 10 takılıyordu. Takıldığını millete hissettirmemek için verdikleri güncellemeyle geçişleri yumuşattılar.. beceremiyorsanız yapmayın abi kimse sizi zorlamıyor

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Valla parasını verdiğim şey için şükretmiyorum ya. Cidden lanet olsun şu heriflere. Note 10 takılıyordu. Takıldığını millete hissettirmemek için verdikleri güncellemeyle geçişleri yumuşattılar.. beceremiyorsanız yapmayın abi kimse sizi zorlamıyor
Yani evet,işlemci kısımlarında gerçekten kötü bir iş sergiliyorlar ama kendi ürettikleri daha ucuz olunca direk koyuyorlar.

2021 serisinde AMD gpulu exynos gelebilir. Ondan çok ümitliyim çünkü 2-3 yıldır Amerika gibi ülkelerde satılan S/Note serisi çok daha iyi.

Eğer çok şikayetçiysen satabilir veya takas falan yapabilirsin ama bence arayüz takılmaları çok büyük bir sorun değil.

Aynen.Samsung böyle giderse sonu Nokia gibi olabilir. Umarım Note 20 den sonra çıkacak cihazlarda sd875 seviyesinde exynos kullanırlar.
Bende bunun olmasını çok istiyorum,hatta biraz daha sıkı çalışıp 875’i de geçsin istiyorum

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Yani evet,işlemci kısımlarında gerçekten kötü bir iş sergiliyorlar ama kendi ürettikleri daha ucuz olunca direk koyuyorlar.

2021 serisinde AMD gpulu exynos gelebilir. Ondan çok ümitliyim çünkü 2-3 yıldır Amerika gibi ülkelerde satılan S/Note serisi çok daha iyi.

Eğer çok şikayetçiysen satabilir veya takas falan yapabilirsin ama bence arayüz takılmaları çok büyük bir sorun değil.

Bende bunun olmasını çok istiyorum,hatta biraz daha sıkı çalışıp 875’i de geçsin istiyorum
Satmayı düşündüm. Ama o kadar değer kaybediyorki hızla.. Birde android benim için daha iyi şuanlık. Özellikle kalemi aktif kullanıyorum. Samsung un bu işi becerebilmesi benim için daha iyi. Çünkü cidden Samsung biraz daha yazılımda kendini düzeltse tadından yenmez ve benim tercihim samsungdan yana olur.