Note 20 Ultra Kanlı Canlı Karşımızda

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
An itibariyle Note 20 sızdırıldı :)

20200707_033338.jpg
20200707_033336.jpg
20200707_033246.jpg
20200707_033238.jpg

Güncel sürümünün ise One UI 2.5 olduğu doğrulandı.

20200707_033645.jpg

Bu arada Note 10 ile abisini ayırt etmek bir hayli zor :) En büyük fark sanırım kamera haznesi daha da ufalmış. Ayrıca iceuniverse Note 20 Ultra'nın çok daha kavisli bir yapıya sahip olduğunu söylüyor.

Son düzenleyen moderatör:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Reaksiyon puanı
6,381
Çok kötü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu kamera ile çok eleştirilir. Telefonun arkasında baya bir ps4 var.

En azından hala edge ekran var. Şu edge ekran muhabbetinin telefonu kullanmayı bilmeyenler yüzünden bitmesini hiç istemem. Aşırı premium ve çok hoş bir şey.

Son düzenleme:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Çok kötü.

Bu kamera ile çok eleştirilir. Telefonun arkasında baya bir ps4 var.

En azından hala edge ekran var. Şu edge ekran muhabbetinin telefonu kullanmayı bilmeyenler yüzünden bitmesini hiç istemem. Aşırı premium ve çok hoş bir şey.
Kesinliklikle, S10 ve S10e'ye ilk bakışta bile premium hissiyatı kendini belli ediyor.

Arka kameraların olduğu bölüm biraz kaba geldi bana. Yanlış mı düşünüyorum ?
Bence bunun nedeni kameraların eskiden siyah bölümde gözükmeyişiyle alakalı, örneğin S20 Ultra'nın kameraların belirgin durmaması göze daha hoş geliyor bence nedeni bu Note 20'de kameraların etrafında kenarlıklar var.

images.jpeg-32.jpg

Son düzenleme:

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
An itibari ile değil. Siteye 20 gündür atmışım zaten :) Note 10un tasarımını beğeniyorum ve bunu da çok beğendim

non4me

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Çok kötü ve kaba olmuş arka kamera.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Samsung umarım diğer Android firmalarının önüne geçecek bir atılım yapar aksi halde sonu kötü gidiyor.Kullanıcının gözünü 100x ile boyayıp kronik arızası olan bir cihaz sunmaları güven problemi yarattı. Umarım onlara ders olmuştur. Büyük merakla bekliyorum.. (Gerçi bahsettiğim cihaz S20 Ultra,ancak hiçbir modelde bu hatayı yapmaması onlar için çok önemli)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Samsung umarım diğer Android firmalarının önüne geçecek bir atılım yapar aksi halde sonu kötü gidiyor.Kullanıcının gözünü 100x ile boyayıp kronik arızası olan bir cihaz sunmaları güven problemi yarattı. Umarım onlara ders olmuştur. Büyük merakla bekliyorum..
Kesinlikle, Huawei hala ensesinde bu durumda bile. Amiral gemisi pazarı ve 5G pazarında da düşüş yaşıyor. Bunun en temel sebebi de dediğiniz gibi bu yılki kronik sorunlar, Exynos ve yazılımsal destek. Bakalım bu yıldan umutluyum.

Ozguri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Note 20 den sonra Note 10, Note 10 Lite fiyatında düşüş olur mu ?

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
An itibariyle Note 20 sızdırıldı :)

Güncel sürümünün ise One UI 2.5 olduğu doğrulandı.

Bu arada Note 10 ile abisini ayırt etmek bir hayli zor :) En büyük fark sanırım kamera haznesi daha da ufalmış. Ayrıca iceuniverse Note 20 Ultra'nın çok daha kavisli bir yapıya sahip olduğunu söylüyor.
bu haber için biraz geç kaldınız :)

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Bir telefona 3000 TL den fazla para verme taraftarı değilim. Sonuçta küçücük ve cepte taşınan birşey en ufacık bir düşmede falan kırılıp çiziliyor. 10 bin TL yi telefona bağlamak israf gibi geliyor bana.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Kamera lensleri ciddi anlamda büyümüş mü banamı öyle geldi

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Tasarımı bence S20 ultradan çok daha iyi olmuş. Note serisinin son zamanlar daha köşeli olmasını seviyorum :)

Son düzenleme:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Daha büyük çıkıntı varsa kamera modülleri daha gelişmiştir. Haydi bakalım. Umarım hayal kırıklığı olmaz.

Bu arada exynos 990la mı geliyor? Yoksa daha gelişmiş modeliyle mi gelecek?

Son zamanlar takip etmiyorum da :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Daha büyük çıkıntı varsa kamera modülleri daha gelişmiştir. Haydi bakalım. Umarım hayal kırıklığı olmaz.

Bu arada exynos 990la mı geliyor? Yoksa daha gelişmiş modeliyle mi gelecek?

Son zamanlar takip etmiyorum da :)
Snapdragon tarafında 865+ ama Exynos tarafından ne kullanılacak bilmiyorum ama hatrımda kalan 990.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bazı bölgelerde düz 865 değil de 865+ kullanıp Avrupa’ya düz 990 koyarlarsa daha da rezil olacaklar :(
Aslında günlük kullanımda bir eksisi yok Exynos'un ama SD'un pil kullanımı avantajı olduğu için insanlar isyan ediyor yani redditte 8 saat ekran açıklığı alanlar bile var benim cihazmından. Bence gerekli iyileştirmeler yapılırsa SD aranmaz diye düşünüyorum ki AMD ile işbirliği halindeler başarılı olursa küresel boyutta Exynos kullanacaklardır.
Bir de SD'un güncelleme dezavantajı var daha bir çok kullanıcı nisan mayısta güncelleme almış sürüm güncellemeleri de cabası.
Yaralı tükürsen sakal aşağı tükürsen bıyık yani.

Note 20 den sonra Note 10, Note 10 Lite fiyatında düşüş olur mu ?
Bir ihtimal yaşanır. Yakında S20 Lite modeli de gelirse Lite modeller daha da aşağıya iner.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Aslında günlük kullanımda bir eksisi yok Exynos'un ama SD'un pil kullanımı avantajı olduğu için insanlar isyan ediyor yani redditte 8 saat ekran açıklığı alanlar bile var benim cihazmından. Bence gerekli iyileştirmeler yapılırsa SD aranmaz diye düşünüyorum ki AMD ile işbirliği halindeler başarılı olursa küresel boyutta Exynos kullanacaklardır.
Bir de SD'un güncelleme dezavantajı var daha bir çok kullanıcı nisan mayısta güncelleme almış sürüm güncellemeleri de cabası.
Yaralı tükürsen sakal aşağı tükürsen bıyık yani.
Amd ile anlaşması exynosun performanstaki zayıflığını kanıtlıyor. Normal kullanımda elbette fark etmez...derdim ama batarya ömrü ve kamera yazılında da geride.

Exynos kullanan cihazlar elbette iyi batarya ömrü alabilir ama snapdragon olsa daha iyi olabilirdi...

2021 model exynostan ümitliyim...

Reaksiyon puanı
6,381
Tasarımı bence S20 ultradan çok daha iyi olmuş. Note serisinin son zamanlar daha köşeli olmasını seviyorum :)
Evet bu gerçekten güzel oluyor. Köşeli olması ve edge ekranın hala olması çok iyi. Özellikle S20 ultra hem edge ekransız hem de ıphone gibi çok yuvarlak tasarımla gerçekten orta segment gibi duruyordu. Note 10 tasarımı çok daha iyiydi.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bir telefona 3000 TL den fazla para verme taraftarı değilim. Sonuçta küçücük ve cepte taşınan birşey en ufacık bir düşmede falan kırılıp çiziliyor. 10 bin TL yi telefona bağlamak israf gibi geliyor bana.
Parası olana koymaz da sadece amirallerin değil orta segmentlerin de fiyatı artıyor.

Amd ile anlaşması exynosun performanstaki zayıflığını kanıtlıyor. Normal kullanımda elbette fark etmez...derdim ama batarya ömrü ve kamera yazılında da geride.

Exynos kullanan cihazlar elbette iyi batarya ömrü alabilir ama snapdragon olsa daha iyi olabilirdi...

2021 model exynostan ümitliyim...
Orası öyle keşke şu an SD gelse Avrupa'ya ama Samsung diretiyor ama bu yılki satışlar böyle giderse bence kararını değiştirir.
Amiral gemisi cihaz satmakta zorlanıyorlar baya, Apple ele geçirdi iyice :)