Note 10+ vs 11 Pro Max

Bu konuyu okuyanlar

ardalo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Daha önce iPhone vs iPhone konusu açmıştım şimdi fikrim biraz Note 10 Plus'a kaydı Android kendini geliştirmiş Note 10 Plus alırsam 4 - 5 sene sonra çökme gibi durumlar yaşarım diye korkuyorum sizce iPhone 11 Pro Max'a 12000 vermek mi Yılbaşı veya Kara Cuma indirimlerini bekleyip Note 10 Plus almak mı Note 10 Plus alırsam pişman olur muyum?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Huawei,Oppo,Xiaomi önermeyin düşünmüyorum...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 10 Plus alırsan pişman olmazsın. İki cihaz arasındaki tercih yapma meselesinin ben artık zevkler ve renkler konumuna geldğini düşünüyorum.
Ben olsam Note 10 Plus alırdım android olduğundan daha büyük ekran olduğundan, spen olduğundan ve hızlı şarjının daha iyi olduğundan ötürü.
Ama sürekli Apple kullanan biriysen paran da varsa Apple da devam edebilirsin.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
İkiside donanım canavarı ikiside piyasasın en iyi telefonları tercihini android ios arasında yapmalısın ben note 10+ tercih ederdim daha büyük ekran ve s pen için bide android olmasından ötürü

Millet yeni iphone lara gereksiz gömüyo aslında her bakıma dört dörtlük telefon yapmış adamlar kamera tasarımı olarakta çok beğendim ben samsung fanı olmama rağmen çok beğendim

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Iphone 11 Pro max neye göre öneriyorlar bilmiyom ama bence Note10+ açık ara önde. Zaten en başta fiyat olarak arada 5-6 bin TL fark olacaktır.
Üstüne Iphone 64 GB Note 10+ 258 GB depolama 12 GB RAM ile geliyor en baz hali. 2k ekrana FHD ekran. Hızlı şarj diye verdiği Iphone'un 18W Samsung A70'e bile 28W veriyor Hızlı şarjı. Note serisinde kalem olması ve ekrana gömülü parmak izi olması flan bence açık ara önde.
Ama bir telefona 10 bin TL verilmesi çok fazla bence. 6500 TL verip S10+ alınsa çok daha güzel olur.

ardalo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Iphone 11 Pro max neye göre öneriyorlar bilmiyom ama bence Note10+ açık ara önde. Zaten en başta fiyat olarak arada 5-6 bin TL fark olacaktır.
Üstüne Iphone 64 GB Note 10+ 258 GB depolama 12 GB RAM ile geliyor en baz hali. 2k ekrana FHD ekran. Hızlı şarj diye verdiği Iphone'un 18W Samsung A70'e bile 28W veriyor Hızlı şarjı. Note serisinde kalem olması ve ekrana gömülü parmak izi olması flan bence açık ara önde.
Ama bir telefona 10 bin TL verilmesi çok fazla bence. 6500 TL verip S10+ alınsa çok daha güzel olur.
Peki Hocam Kara Cuma gibi büyük indirim günlerinde veya ocak şubat civarında Note 10 Plus 64 Gb veya 128 gb 6k 7k 7,5k olur mu

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Geçen sene Note 9 modeli kara Cuma indirimlerinde 5600 TL flan iken 4999 TL olmuştu sınırlı stok ile. O kadar büyük indirim olacağını sanmıyorum. Olsa olsa 10 bin TL ise 9499 TL flan olur. Büyük hayaller kurmayın kara Cuma indirimleri için adam 2-3 bin TL birden inmez telefonda.

cihaneken

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Ben note 10+ alırdım. Öncelik neden android, hem iş hemde gündelik hayat için note serisine özel bir takım uygulamalar var, sadeliği sevsem de akıllı telefon kullanmak için Samsung'u seçerdim.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Valla kusura bakmayın ama Note10'u bırakın mukayese etmeyi tartışanın bile aklını tartışırım. O kalem var ya o kalem, adamlar öyle özellikler yüklemiş ki çürük elma'nın bütün özelliklerini tek başına hadım etmiş, yaya bırakmış. Telefonun geri kalan kısmı ise zaten ayrı bir hikaye.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Aynı klasman da araç alacaksın biri Volvo Diğeri Audi Öteki Mercedes. Ben olsam Mercedesi seçerim.

engintd1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
iphone şuan ios şatışından başka bişey göremedim o kadar zaman oldu çok ahkam bi değişim yok telefonda ona kadar para vereceğine s10+ al aradaki farkı koru seneye 10+ sat 11 + plus al 5 g geçmiş olursun böylelikle

Reaksiyon puanı
892
Daha önce iPhone vs iPhone konusu açmıştım şimdi fikrim biraz Note 10 Plus'a kaydı Android kendini geliştirmiş Note 10 Plus alırsam 4 - 5 sene sonra çökme gibi durumlar yaşarım diye korkuyorum sizce iPhone 11 Pro Max'a 12000 vermek mi Yılbaşı veya Kara Cuma indirimlerini bekleyip Note 10 Plus almak mı Note 10 Plus alırsam pişman olur muyum?

Huawei,Oppo,Xiaomi önermeyin düşünmüyorum...
11 pro max 11500₺ den çıkar diye düşünüyorum,bence note 10 plusdan daha iyi bir cihaz kamera ve performans konusunda.
note 10 plus çok iyi bir cihaz ama en büyük eksi samsungta güncelleme.1000$lık bir cihaz 2 yıl güncelleme verirken apple yurtdışında 4 yıl güncelleme veriyor.
Ama iphone 11 pro maxe gelen iyileştirmeler ile note 10 plusın önüne geçmiş.
samsungun fiyat indirimi yapması şart. note 10 7800 note 10 plus da 9300 olmalı.

ardalo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
İkisinin yerine s10+ alırdım.

Tam öncelikleriniz nedir?
3-4 Sene sonra bok yoluna gitmesin hala aynı kalsın kasmasın ısınmasın çok sinematik ve fotojenik fotoğraflar çeksin akışkan olsun çökme olmasın hoparlörü güzel olsun şarjı çabuk bitmesin

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Senede 1 telefon değiştirirdim son zamlardan fiyatlardan güncel döviz kuru dan sonra artık tamamen vazgeçtim bu alışkanlığımdan bir telefon üretildiği ülkede 1000 dolarken benim ülkemde 13 15 bin ise ve bunun 7 8 bini vergi ise mümkünatı yok almam aldırmam sizde iyi düşünün bu verirken

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
3-4 Sene sonra bok yoluna gitmesin hala aynı kalsın kasmasın ısınmasın çok sinematik ve fotojenik fotoğraflar çeksin akışkan olsun çökme olmasın hoparlörü güzel olsun şarjı çabuk bitmesin
İkisi de rahat 3-4 sene götürür diye düşünüyorum ama bence iphone bu kısımda daha iyi olabilir: İphoneun işlemcisi çok daha güçlü ve daha fazla güncelleme alacak. (ama güncellemeler iyi mi kötü mü olacak orasını bilemem. Mesela ios 11 tam tamına rezalet bir güncellemeydi.)

İkisinin de hiç kasacağını sanmıyorum ama iphoneun işlemcisi daha güçlü olduğundan kasmalar onda daha az hissedilebilir.

Isınmama konusunda bence note 10 daha iyi olacak çünkü telefonda ısıyı işlemciden başka yere yönlendiren bakır boru sistemi var. Bu, telefonu çok soğutmuyor ama yinede hiç olmamasından kat kat daha iyi. İphoneda böyle bir sistem yok ama bu modelde koymuş olabilirler.

Fotoğraflarda kesin şey söyleyemem ama bence dinamik aralığında iphone,note 10’u sollayacak. Kalite olarak note 10 hala daha iyi olabilir çünkü Samsung’un yazılımı güzel keskinleştirme yapıyor ama apple “deep fusion” adlı özelliği sorunsuz bir şekilde çıkarırsa kalitede note 10’u sollayabilir. Yalnız bunun çok ta uzun süreceğini sanmıyorum çünkü apple onu çıkardıktan birkaç gün sonra Samsung’un da böyle bir yazılımı yapmaya çalıştığı söylentisi çıktı. 4k videoda ise iphonelar daha iyi ama 1080p’de note 10’da müthiş bir stabilizasyon var: neredeyse hiç sallanmıyor.

İkisinin hoparlörü müthiş. Bundan dolayı bu kısımda kafanı yorma :)

Bataryada şaşırtıcı bir şekilde iphone daha iyi olabilir. Bir testte önceki model olan xs max,note 10+’a göre 1 saat daha az batarya ömrü veriyordu ama şimdiki modeli o xs max’e göre 5 saat daha fazla batarya ömrü sünüyor diyorlar. Eğer bu doğruysa o zaman çok büyük ihtimalle note 10+’ı geçecektir.

Yalnız yazdığıma tekrar bakıyorum da senin önceliklerine göre iphone çoğu kısımda daha iyi. Bundan dolayı eğer o kadar parayı verebilirsen note 10+ yerine o iphoneu al derim ama bence daha mantıklısı o iphoneu yurtdışından al yada buradan s10+ al.

Elbette s10+ bir note 10+ yada iphone pro max xs falan filan değil ama fiyatı ikisinden çok daha ucuz ve hala çok iyi bir telefon. Senin önceliklerine de iyi uyar.

Kısa not: ne biçim isim lan bu?

“iphone 11 pro max”

Bir düzeltme yapacağım: appleın çıkardığı deep fusion özelliğinin alternatifini yapan Samsung,bu özelliği galaxy s11/note 11 serisine ekleyeceklermiş diyorlar.

Ben bunu s/note 10 serisine yazılım güncellemesiyle ekleyecekler sandım. Elbette ekleyebilirler ama söylentilere göre bu özellik,çok iyi kapasitede olan bir yapay zeka istiyormuş. Bundan dolayı s10’a falan gelmeyebilir.

Son düzenleme:

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
iPhone 11 Pro Max tabiki de karşılaştırılamaz bile ama eğer uçuk bir fiyata çıkarsa ikisini de boşverip S10+ alabilirsin. F/P karşılaştırması yaptığımda S10+ çok daha iyi Note 10 Plus’tan

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
iPhone 11 Pro Max tabiki de karşılaştırılamaz bile ama eğer uçuk bir fiyata çıkarsa ikisini de boşverip S10+ alabilirsin. F/P karşılaştırması yaptığımda S10+ çok daha iyi Note 10 Plus’tan
Karşılaştırılamaz derken??
Yorumundan cahillik akmış kardeşim neye göre kime göre note 10 plusla karşılaştırılamaz önce bunu bi açıkla sonra tekrar tartışalım

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Yorumundan cahillik akmış kardeşim neye göre kime göre note 10 plusla karşılaştırılamaz önce bunu bi açıkla sonra tekrar tartışalım
haklısın fiyat konusunda karşılaştırılabilir. Özellikler konusunda bir düşündüğünde note 10 plus %90 geride kalıyor hani bunu düşünürsen daha mantıklı olur. Bu arada alışmışız herkesi cahil olarak yargılamaya sadece kendi doğrularınız olmak zorunda değil aksi bir şey söylenince cahil kelimesini yapıştırmaya alışmışsınız.

ben telefonları kullanarak yorum yapıyorum. epeye yazıp ram falan karşılaştıran biri değilim. Ama şu an da note 10 plus çok az kullandım. S10+ fazla artısını göremedim. Aradaki fiyatı hakedecek kadar. iPhone 11 Pro Max’i de ufak araştırdım ve yine piyasanın en iyisi olduğu belli. Tr fiyatları biraz uçuk ama dolar bazlı değerlendirecek olursak insanlar gözü kapalı pro maxi seçerler.

ha siz saçma sapan samsung yalakası youtube kanallarından videolar izlediyseniz demek istediklerimi elbette anlayamayacaksınız.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
haklısın fiyat konusunda karşılaştırılabilir. Özellikler konusunda bir düşündüğünde note 10 plus %90 geride kalıyor hani bunu düşünürsen daha mantıklı olur. Bu arada alışmışız herkesi cahil olarak yargılamaya sadece kendi doğrularınız olmak zorunda değil aksi bir şey söylenince cahil kelimesini yapıştırmaya alışmışsınız.

ben telefonları kullanarak yorum yapıyorum. epeye yazıp ram falan karşılaştıran biri değilim. Ama şu an da note 10 plus çok az kullandım. S10+ fazla artısını göremedim. Aradaki fiyatı hakedecek kadar. iPhone 11 Pro Max’i de ufak araştırdım ve yine piyasanın en iyisi olduğu belli. Tr fiyatları biraz uçuk ama dolar bazlı değerlendirecek olursak insanlar gözü kapalı pro maxi seçerler.

ha siz saçma sapan samsung yalakası youtube kanallarından videolar izlediyseniz demek istediklerimi elbette anlayamayacaksınız.
Benim demek istediğim fiyat değil ben donanım ve özelliklere bakıyorum yurtdışında ikiside aynı fiyatta zaten öyle senin sandığın gibi epeyden yada youtube dan araştırıpta buraya yazmıyorum. Neye göre piyasanın en iyisi en belirgin fark a13 işlemci başka ne gibi gözle görülür ayrıcalığı var piyasanın en iyisi olmasını sağlayacak. Daha büyük ve daha iyi ekran s pen ve android in rahatlığından faydalanmak isteyenler içinde note 10 plus piyasanın en iyisidir öyle iki araştırma yapıp piyasanın en iyisi demek doğru değil

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Benim demek istediğim fiyat değil ben donanım ve özelliklere bakıyorum yurtdışında ikiside aynı fiyatta zaten öyle senin sandığın gibi epeyden yada youtube dan araştırıpta buraya yazmıyorum. Neye göre piyasanın en iyisi en belirgin fark a13 işlemci başka ne gibi gözle görülür ayrıcalığı var piyasanın en iyisi olmasını sağlayacak. Daha büyük ve daha iyi ekran s pen ve android in rahatlığından faydalanmak isteyenler içinde note 10 plus piyasanın en iyisidir öyle iki araştırma yapıp piyasanın en iyisi demek doğru değil
.d hiç bir şey demiyorum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Tttunahan’a katılıyorum. Android ve ios bambaşka şeyler. Ondan dolayı genel olarak note 10 yada iphone 11 piyasanın en iyisi demek yanlış olur.

Mesela iphone piyasanın en iyi işlemcisine ve en iyi video kalitesine sahip dersen tamam ama genel olarak piyasanın en
iyi telefonu dersen olmaz çünkü belki forumda yardım isteyen arkadaş daha büyük ekran istiyordur veya androidi tercih ediyordur...ona göre iphone piyasanın en iyisi olur mu şimdi?

Aynı şey diğer telefonlar için de geçerli

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Tttunahan’a katılıyorum. Android ve ios bambaşka şeyler. Ondan dolayı genel olarak note 10 yada iphone 11 piyasanın en iyisi demek yanlış olur.

Mesela iphone piyasanın en iyi işlemcisine ve en iyi video kalitesine sahip dersen tamam ama genel olarak piyasanın en
iyi telefonu dersen olmaz çünkü belki forumda yardım isteyen arkadaş daha büyük ekran istiyordur veya androidi tercih ediyordur...
ama arkadaş ekran istemiyor sadece 4-5 sene sonra da stabil çalışmasına vurgu yapmış o da iphone alırsa rahat olur

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
ama arkadaş ekran istemiyor sadece 4-5 sene sonra da stabil çalışmasına vurgu yapmış o da iphone alırsa rahat olur
Hiçbir telefon 4 5 sene stabil çalışamaz adam akıllı 2 sene kullanırsın sonra yavaşlamaya başlar kimse kimseyi kandırmasın ve bunu yapanlarda firmaların ta kendisi

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Of ben başka konudayım sanmıştım :)

O zaman evet önceden dediğim gibi apple ios 11 gibi bir güncelleme çıkarmazsa bu konuda iphone daha mantıklı olur diye düşünüyorum

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Of ben başka konudayım sanmıştım :)

O zaman evet önceden dediğim gibi apple ios 11 gibi bir güncelleme çıkarmazsa bu konuda iphone daha mantıklı olur diye düşünüyorum
kuzenim 6s kullanıyor çıktığında almıştı. Takır takır da çalışıyor