Nokia'dan Apple'a Büyük Tepki

Bu konuyu okuyanlar

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
apple' ın "ortaya bir laf atayım de insanlar bir kaç sayfa benden bahsetsin" hareketleri bunlar!!!

benmybbc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sağlam olmayan telefonu ne yapayım?
Sirili olmasada 4 'ü kullanmıştım 5-6 ay kullandım dur bakalım 900 ne yapacak dedim. Aldım 900'ü hala kullanıyorum apple falan yalanmış anladım. N8 de kullanmıştım , Symbian kullanmasa Nokia diğer telefonları tarihe çok çabuk gömer.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
NOKIA ceo'sunun inadının kırılmasın yakındır... forumlarında android için istekler artarsa mecburen android kullanacaklar...

benmybbc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Duman eder gibime geliyor... Bende 1-2 mesaj atmıştım... :)

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
chip.com.tr siri haberini yorumladım ayrıca yere düşünce ekrani mefta olan kılıfta arka kapağı kırılan kullanırken patlayan ( uçaktaki sayılmaz... ) telefonu niye seveyim?

Kullanıcı hataları yüzünden bir telefonu kötülemeniz doğru değil.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Ya nevrotikstar senin amacın ne ? Nokia'nın symbianın battığını herkes biliyor.Benim k.çı kırık wildfire s'imde gorilla glass ekran var.İphonedaki ekran daha da kaliteli ve sağlam.Ben uçlu kalemle (ciddiyim) sağlam şekilde sivri tarafıyla ekrana geçiriyorum bildiğin geçiriyorum internette videoları var.Çizik bile olmuyor.Kaç kere de yere düşürdüm.İphone 4S bundan daha da sağlam.Bir sağlamlığı var zaten sizin nokia telefonun ne oldu herkesin elinde 5800 ama takoz gibi telefon.Benim wildfire sin belki 2 katından da kalın.Neymiş sağlam olmayacaksa birine atamayacaksan ne işe yararmış.Geçiçen bu işleri arkadaşım bulduğun tek + yönle üste geçmeye çalışma.Sağlam olsun diyorsun 3310 al fırlatırsın bir şey olmaz düşürürsün bir şey olmaz paşa paşa geçinirsin.

Ayrıca Nokia'ya ne ? Siri Apple'ın değil mi? İstediğini değiştirir istediğini yapar sanane Nokia!

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
Ya nevrotikstar senin amacın ne ? Nokia'nın symbianın battığını herkes biliyor.Benim k.çı kırık wildfire s'imde gorilla glass ekran var.İphonedaki ekran daha da kaliteli ve sağlam.Ben uçlu kalemle (ciddiyim) sağlam şekilde sivri tarafıyla ekrana geçiriyorum bildiğin geçiriyorum internette videoları var.Çizik bile olmuyor.Kaç kere de yere düşürdüm.İphone 4S bundan daha da sağlam.Bir sağlamlığı var zaten sizin nokia telefonun ne oldu herkesin elinde 5800 ama takoz gibi telefon.Benim wildfire sin belki 2 katından da kalın.Neymiş sağlam olmayacaksa birine atamayacaksan ne işe yararmış.Geçiçen bu işleri arkadaşım bulduğun tek + yönle üste geçmeye çalışma.Sağlam olsun diyorsun 3310 al fırlatırsın bir şey olmaz düşürürsün bir şey olmaz paşa paşa geçinirsin.

Ayrıca Nokia'ya ne ? Siri Apple'ın değil mi? İstediğini değiştirir istediğini yapar sanane Nokia!
bir Apple fanboy tespit edildi...

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
nokiaya battı diyenler veya andorid yüklenseydi diyenler şu linki bir incelesinler bakalım amazon.comdaki en cok satanları listesinin ilk 15 in 9 u wp7 li cihaz oluştururken ilk 10 un 8 i veya biraz daha sıkarsak ilk 5 in 4 ünün wp7 li cihazlar oluşturduğunu görebiliriz
http://www.amazon.com/gp/top-rated/..._m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=0EBMKBQ2GB2NVQXQQ05Z ayrıyetten 1ve 2 sini lumia 900 oluşturuyor at gözlüğü takarak yorum yapmayalım beyler

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Hayatımda hiç apple marka telefon kullanmadım.Sadece 2-3 saniyeliğine telefona dokunmuşluğum var iphone 4'e. Oda arkadaşın elindeyken.Ha bir kız arkadaştan alıp ayarlarına girmiştim 1 dklığına şimdi hatırladım.Kısacası mükemmel bir telefondu.
Ben android veya apple fanboyu değilim.HTC'ye biraz kanım ısınık o kadar.Ama emin ol bir iphone'um olsaydı apple fanboyu olurdum.

Anlamadım sanma ayrıca haksız çıktın kabul et.Hemen konuyu değiştirmeye çalışma apple fanboyu falan diye.Apple telefon kullanmadım gibi bir şey ama nokia çok kullandım.Şuan elimde wildfire s var ve bu bile bana göre tüm nokialara bin basar.Sağlam bir şey mi arıyorsun birine geçirmek için şu eski tartılara 1 kglik demir koyuyorlar ya yumruk kadar onlardan al bir tane tam istediğine ulaşırsın.Hadi kal sağlıcakla :)

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
önce Apple ne ürettiğine karar versin... adamlar sadece yazılım konusundan çakıyor telefonun T'sinden çakmıyor... onu kabul edin...

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
O laf ettiğiniz iphoneların donanımlarına bir bakın.700-800 tllik telefon kadar.Ama yaptıkları yazılım sayesinde alayından temiz çalışıyor telefon.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
önce Apple ne ürettiğine karar versin... adamlar sadece yazılım konusundan çakıyor telefonun T'sinden çakmıyor... onu kabul edin...
Ben nokia kullanıyorum ama sende kabul et artık nokia kullanıcılarının görüşlerine aldırmayıp androide geçmezse daha kötüye gider. Şu da yok demiyorum belki insanlar nokia lumia serisinede daha çok ilgi gösterir ama nokia kullanıcılarına kulak tıkarsa bir yerlere gelemez.
Bu yüzden Apple'a saldırmaktan vazgeç. Umarım banada apple fanboy demessin ...

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5

Telefonun T'sinden çakmıyor mu ?

Neye göre karar verdin acaba merak ettim ?

Zaten bir telefonu mükemmel kılan şeylerden teki yazılımdır. Telefonun isterse 4 Çekirdek, 4GB Ram, 128 GB Hafıza vb. gibi özellikler olsun adam akıllı bir sistem olmadığı süre bu telefon hiç bir şeydir.

Apple ise hem donanımı hemde yazılımı en performansı şekilde ürettiği cihazlara koyar. Ben bunu sadece iPhone için söylemiyorum. Mac'ler de de durum aynıdır.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Şahsen ben akıllı telefon kullanmayı düşünmüyorum. Nokia e72 kullanıyorum 2 yıldan beri, 4-5 gün şarjı gidiyor, 5 megapiksel kamerası gayet iyi çekim yapıyor. 1 gün şarjı giden telefona ne edeyim ben. Telefon anlayışımız değişti millet olarak, önceden telefon alırken şarjı kaç gün gidiyor diye sorardık, sonra mp3 mü polifonik mi, sonra kamerası kaç megapiksel, şimdi ise android mi ios mu, işlemcisi kaç ghz, rami kaç mb diye sorar olduk. Teknolojinin böylesine hızlı ilerlemesi taraftarı değilim ben, aldığım bir teknolojik ürünü en az 3-5 sene kullanırım.

Bu yüzdendir ki ben ve benim gibi düşünenler oldukça Nokia'nın her daim büyük bir pazar payı olacaktır.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
nokiaya battı diyenler veya andorid yüklenseydi diyenler şu linki bir incelesinler bakalım amazon.comdaki en cok satanları listesinin ilk 15 in 9 u wp7 li cihaz oluştururken ilk 10 un 8 i veya biraz daha sıkarsak ilk 5 in 4 ünün wp7 li cihazlar oluşturduğunu görebiliriz
http://www.amazon.com/gp/top-rated/..._m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=0EBMKBQ2GB2NVQXQQ05Z ayrıyetten 1ve 2 sini lumia 900 oluşturuyor at gözlüğü takarak yorum yapmayalım beyler
Haklısın tüm dünya sadece amazondan alışveriş yapıyor tam veri kabul edlecek yer.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Ha apppleın, htcnin, samsungun son modellerinin şarjı 1 gün gidiyorda nokianın şu lumialar 1 hafta gidiyor.Güldürmeyin beni Allah aşkına :D

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Haklısın tüm dünya sadece amazondan alışveriş yapıyor tam veri kabul edlecek yer.
neye göre yorum yapmak gerekli şurda daha wp7 kullanmdan kötüleyenlerimi örnek almak lazım yoksa ios kullanmadan iphone u kötüleyenlerimi ? ayrıca kullancı memnuniyeti açısındanda wp7 li cihazlar andoridden daha fazla bilgin olsun senin kullanamıyor olman kötülemek için sebeb değildir

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Mesela nokıa nın nokıa 500 telefonunu begenıyorum tek eksıgı flash olmaması
yoksa 1 GHZ hız 5 pıxel kamera Symbıan Belle ıstemıyle cok ıyı bır telefon

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
neye göre yorum yapmak gerekli şurda daha wp7 kullanmdan kötüleyenlerimi örnek almak lazım yoksa ios kullanmadan iphone u kötüleyenlerimi ? ayrıca kullancı memnuniyeti açısındanda wp7 li cihazlar andoridden daha fazla bilgin olsun senin kullanamıyor olman kötülemek için sebeb değildir
MS'in kapasitesini ve tekelciliği biliyoruz en azından öyle senin tarif ettiğin gibi mükemmel bir firma değil. Hem madem ms bu kadar iyi mobil OS üretiyordu piyasa ilk girmesine rağmen neden tutulmadı beğenilmedi Hiç biri yokken piyasada MS vardı ama beş para etmiyordu işte kabul et sende rahatla çünkü burda savunmaya çalıştığın MS artı hiç bir yanı yok senin yaptığın akıntıya karşı yüzmek gibi bir şey. :)

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
NOKIA ceosu MS elemani olunca tabi Windows Phone 7 ile piyasa yapmaya calismalari normaldir...

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
konudan iyice uzaklaştık ama MS in tekelciliğinden bahsedersek Andoridin iq carrier ve özellikle kendi ülkesinde bile kişisel bilgileri çalma konusunda mahkemelik olan google ın bu özelliğini unutmamak gerekir neyse bir işi yapıyorsak iyice öğrenip ona göre bilgi verelim at gözlüğü ile gezmeyelim
konumuza göre düne kadar en iyi telefon diyen sirini son yamadan sonra en iyi cihazı elinizde tutuyorsunuz gibi bir yanıtı pek güzel bir olay değil bence

byyasin

Doçent
Reaksiyon puanı
5
NOKIA ceo'sunun inadının kırılmasın yakındır... forumlarında android için istekler artarsa mecburen android kullanacaklar...

bu işi forumları takip ederek yapacaklarını düşünmüyorum :)
Bunlar belli kritikler yapılarak verilen kararlar geri dönüşü bazen imkansızdır.

yeni ceo bi halttan çakmıyor Windows fanatiği hıyarın teki zaten eski MS ajanı ( personeli ) bencede android kullansa daha iyi olacak şimdiki Series 40 modellerden 2730 var 3310 gibi olmuş... ablamda var nasıl beceriyorsa telefonu periyodik olarak yere düşürüyor... telefonu 24 saat açık tutuyor ne gelen mesajları siliyor nede çağrı listesini yinede telefon sorunsuz çalışıyor...

Nokiaların alt segment cihazlardaki başarısı zaten tartışılamaz bu işi adam akıllı yapan tek firma nokia ama işte akıllı telefon pazarına 5800xm , n97 ile giriş yapınca tutunamadı.

Artık nediyelim hayırlısı olsun :)

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
[MENTION=235791]benmybbc[/MENTION] ya bak işte onu diyorum sağlamlığı dışında diğerleri daha üstün bu markadan.