Nokia, flash bellek karmaşasına el attı

AyazWeb

Asistan


Nokia, cep telefonu ve birçok elektronik cihazı ilgilendiren flash bellek karmaşasına son vermek için Samsung ve Sony Ericsson ile ortak bellek kartı geliştirecek.Nokia, Samsung ve Sony Ericsson gibi rekabet içinde bulunduğu şirketler ile yanyana gelip, geniş yelpazede cep telefonu ve farklı cihazda, üreticisinin kim olduğuna bakmadan çalışacak flash bellek kartı geliştireceğini açıkladı.
2009 yılında kullanıma hazır hale getirilmesi planlanan teknoloji, Evrensel Flash Depolama (Universal Flash Storage) spesifikasyonunu kullanacak. Nokia, girişimin, farklı bellek kartlarını okumak için gereksinim duyulan adaptör ihtiyacını ortadan kaldıracak, evrensel bellek çözümüne olan ihtiyaçtan dolayı ortaya çıktığını belirtti.

Çıkarılabilir flash bellek, cep telefonları, dijital fotoğraf makineleri ve diğer tüketici elektroniği cihazlarında kullanılabilcek. Nokia, gelecek olan bellek kartının, şu anda yaklaşık 3 dakika olan, 90 dakika uzunluğundaki bir filme erişim zamanını dabirkaç saniyeye indireceğini söyledi.

 
Üst